Mladší dorost nezachytil vstup do utkání a podlehl Pardubicím

Mladší dorost: HC Plzeň 1929 - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 2:6 (0:4, 0:1, 2:1). V rámci jedenáctého kola nadstavbové části A ELIOD extraligy mladšího dorostu přivítali indiáni na svém ledě hokejisty Pardubic. Perníkáři vyhráli úvodní třetinu 4:0 a nakonec se mohli těšit ze zisku tří bodů.

HC Plzeň 1929 - HC Dynamo Pardubice

2:6
0:4, 0:1, 2:1

Branky a nahrávky: 48. Eret, 51. Váňa (Roubal, Hajžman) - 5. Matýs (Blümel), 8. Mert (Matýs), 12. Svatoš (Bucek), 13. Blümel (Pochobradský), 38. Machala (Blümel, Zahradník), 60. Rudy (Machala, Trejbal). Rozhodčí: Bouzek – Kotyza, Šimán. Vyloučení: 6:2. Využití: 0:1. Diváci: 70. Střely na branku: 36:48. Průběh utkání: 0:5, 2:5, 2:6.

R. Červenka (Pejsar) – Houdek, Kaňák, Staněk, Lokajíček, Čada, Beneš, Šilhán – Krystl, Hajžman, Pour, Benetka, Šiška, M. Červenka, Krýner, Eret "A", Straka, Kovařík, Roubal "C", Váňa

HC Dynamo Pardubice

Vlk (Tříška) – Dubovči, Leder, Rudy, Sýkora, Trejbal, Javůrek, Mert "C" – Blümel, Matýs, Zahradník, Machala, Černý, Kaut, Bucek, Svatoš "A", Pochobradský, Hlaváček "A"

Ondřej Váňa 1 0 1 -1 2

Úvodní část utkání mezi Plzni a Pardubicemi ovládli jednoznačně hosté, kteří byli rychlejší, důraznější a hlavně - dávali góly. Zato indiáni byli všude o krok později, kupili chyby v rozehrávce a hotujícího gólmana Tomáše Vlka také příliš neohrozili. Perníkaři se dostali do vedení již v páté minutě zápasu. Ondřej Matýs se prezentoval pěknou individuální akcí a přesnou ranou otevřel účet duelu. Druhý zásah přidal Jakub Mert, jenž si sjel před branku a se štěstím překonal Radka Červenku podruhé.

Indiáni dál nestíhali a zanedlouho inkasovali další branku. Domácí předvedli obrovskou hrubku při rozehrávce, puku se zmocnil Bucek, jehož střelu Červenka ještě stihl vyrazit, nicméně s pohotovou dorážkou Jana Svatoše nemohl udělat vůbec nic. O necelou minutu později to bylo s Plzeňskými ještě horší. Puku se zmocnil Matěj Blümel, ujel domácím obráncům a přesným blafákem do bekhendu zvýšil už na hrozivých 4:0 pro Pardubice. Po tomto gólu přepustil Červenka místo v bráně Martinu Pejsarovi.

Ve druhé části se hra mírně vyrovnala, Plzeňští se dostali do několika zajímavých šancí. Indiáni hrozili převážně z rychlých brejků. Hned dvakrát jel sám na hostujícího brankáře Vlka domácí kapitán Josef Roubal, nicméně ani jednou se mu skórovat nepodařilo. Jednou se do nájezdu probojoval i Petr Eret, ale ani on úspěšný nebyl.

Ve druhé třetině začal hlavní rozhodčí vylučovat, na trestnou lavici chodili převážně neukáznění domácí indiáni. Pardubicím se naskytla početní výhoda o dvou mužích v poli, kterou však Plzeňští skvěle ubránili. Po dalším dobře zvládnutém oslabení zůstala Plzeň v pardubických kleštích. Hosté svého tlaku dlouho nedokázali využít, pak se však k puku dostal Ondřej Machala, který neměl problém vstřelit pátou branku Pardubic.

Ve třetí části se prosadili také domácí. V rozmezí tří minut vstřelili dvě branky. Nejprve se parádní střelou pod víko prosadil Petr Eret. Druhý plzeňský gól obstaral při přečíslení Ondřej Váňa, který se trefil přesně mezi betony brankáře Vlka. Poslední slovo však měli opět hosté. Juraj Rudy v poslední minutě využil přesilovou hru a Pardubice si z Plzně odvezly výhru 6:2.

Radek Kampf (HC Plzeň 1929): Měli jsem špatný vstup do zápasu. Trochu to nevyšlo gólmanovi, dostal laciné góly. Před utkáním jsem si řekli, jak budeme hrát, ale hráči to vůbec na ledě nedělali. Ve druhé třetině jsme měli tři úniky, ale nic jsme neproměnili. Byl to jeden z nejhorších zápasů v této sezóně.

Jaroslav Landsmann (HC ČSOB Pojišťovna Pardubice): O zápase rozhodla první třetina, kdy jsme dali tři góly. Pak už jsem možná trochu polevili, ale jsme dnes podali dobrý výkon.