Mladší dorostenci si proti Spartě s chutí zastříleli!

Mladší dorost: HC Plzeň 1929 - HC Sparta Praha 10:0 (3:0, 4:0, 3:0). Dvanácté kolo nadstavbové části A ELIOD extraligy mladšího dorostu nabídlo další třaskavý duel, indiáni přivítali tým HC Sparta Praha. Plzeňští celý zápas jasně dominovali a nakonec si dokráčeli k vysokému vítězství!

30.kolo , pá 30.1.2015
Plzeň - Sparta
Branky a nahrávky: 4. Kovařík (Eret), 18. M. Červenka (Váňa), 20. Hajžman (Benetka), 27. M. Červenka (Roubal, Kvasnička), 34. Váňa (Kovařík), 38. Eret (Kovařík), 40. Kvasnička (Eret), 43. Hajžman (Houdek, Krýner), 52. Váňa (Kvasnička), 53. Straka (Eret, Kovařík). Rozhodčí: Matěj Sýkora – Miroslav Kotyza, Josef Zimmermann. Vyloučení: 3:5, navíc Tůma (SPA) 10 min OT. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 40. Střely na branku: 47:20. Průběh utkání: 10:0.
Plzeň R. Červenka (Pejsar) – Houdek, Kaňák, Staněk, Kvasnička "A", Lokajíček, Čada, Beneš – Krystl, Hajžman, Benetka, M. Červenka, Krýner, Eret "A", Straka, Kovařík, Erhart, Roubal "C", Váňa
Sparta Wolf (od 34.min Kašpar) – Vorobjev, Simotics, Hanuš, Tůma, Imlauf – Švarc, Pika, Šišolák, Nacházel, Wojnar "A", Safin "C", Arnošt "A", Mrázek, Vokurka

Komentář

V úvodním dějství duelu mezi Plzní a Spartou měli navrch domácí indiáni, hosté do ČEZ Arény přijeli pouze s pěti obránci a devíti útočníky. Hned první vážnější akce Plzeňských skončila brankou. Eret zavezl puk do útočného pásma, jeho střelu odrazili hostující obránci jen na hůl Vojtěcha Kovaříka, jenž neměl žádný problém poslat puk do odkryté branky, kterou střežil hostující gólman Adam Wolf.

Do konce první třetiny stihli indiáni zaznamenat ještě další dva zásahy. V osmnácté minutě Váňa šikovně obkroužil útočné pásmo, přihrál před branku a pohotový Martin Červenka poslal kotouč za Wolfova záda. Plzeň tak vedla již o dva góly. Matěj Hajžman poté přidal ještě třetí branku do šatny, to když se neomylně trefil mezi betony sparťanského brankáře.

Druhou část ovládli opět domácí hokejisté, kteří v ní dokázali vstřelit další čtyři branky. Kanonádu v prostřední třetině načal Martin Červenka, který přesnou střelou do protipohybu Wolfa využil přesilovou hru. Pátý zásah Plzně obstaral perfektně umístěnou ranou pod ruku další útočník Ondřej Váňa.

Po páté obdržené brance svoji klec opustil Wolf a na jeho místo nastoupil druhý brankář Sparty Jakub Kašpar. Ten byl však překonán již po pár minutách. Petr Eret se dostal do útočného pásmu a svoji pěknou individuální akci zakončil přesně mířenou ranou. Tři sekundy před koncem druhé třetiny se ještě trefil plzeňský obránce David Kvasnička, jenž využil parádní přihrávky Ereta a zakončil do prázdné brány.

Poslední třetinu načali lépe opět domácí. Osmý gól Plzně přidal po skrumáži před Kašparem Matěj Hajžman. Hra se poté uklidnila, ani jeden tým se za rozhodnutého stavu do útočení příliš nehrnul. Po hluché pasáži se do zakončení dostal Ondřej Váňa a skvělou ranou vymetl horní roh hostující branky. Desátý a poslední gól duelu přidal útočník Martin Straka a završil tak povedené představení Plzně.

Ohlasy trenérů

Radek Kampf (HC Plzeň 1929): Po několika porážkách jsme hráli na tři útoky, aby se útočníci i obránci udrželi v tempu. V zápase jsem udělali změny, protože všichni nehráli podle našich představ. Soupeře jsme přehráli, asi nebyl v takové formě, aby nám mohl vzdorovat. Zápas pro nás dopadl dobře.

Jaroslav Nedvěd (HC Sparta Praha): Utkání se mi hodnotí velice těžce. Dnes jsem přijeli v oslabené sestavě, ale to náš výsledek neomlouvá.

Sezóna 2011/12

Po dvanácti letech opět medaile, v sezóně 2011/12 vybojovala Plzeň bronz!

Plzeňští střelci

TOP 10 nejlepších kanonýrů v historii plzeňského klubu

Sezóna 1999/2000

Před dvaceti lety získala Plzeň bronzové medaile, první cenný kov v české extralize!