Mladší dorost těsně podlehl Slavii

Mladší dorost: HC Slavia Praha - HC Plzeň 1929 2:1 (0:0, 1:0, 1:1). Indiáni nakonec v šachové partii nezískali ani bod, když domácí vystavili Západočechům šach-mat 62 vteřin před třetí sirénou.

37.kolo , čt 5.3.2015
Slavia - Plzeň
2:1
0:0, 1:0, 1:1
Branky a nahrávky: 36. Mach (Šilhan), 59. Hnát (Bajer) – 44. Eret. Rozhodčí: Frodl – Vršecký, Fára. Vyloučení: 5:3, navíc Martínek (SLA) a Eret (PLZ) os. 10 min. tresty. Využití: 1:0. Diváci: 39. Střely na branku: 32:29. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
Slavia Patera (Málek) – Torok, Wünsch, Steinocher, Melovič, Štibinger, Vobořil, Zderadička, Holý – Brož, Houška "A", Bajer, Kern "C", Mach, Koliš, Janča "A", Hnát "A", Marek, Šilhan, Klapka, Martínek.
Plzeň Červenka (Pejsar) – Houdek, Kaňák, Staněk, Lokajíček, Čada, Beneš, Šilhán – Krystl, Přikryl, Hajžman, Benetka, Šiška, Červenka, Krýner, Eret "A", Straka, Kovařík, Erhart, Roubal "C", Váňa.

Komentář

Slávisté na svého soupeře hned od začátku pořádně vlétli. Během prvních minut zasypali gólmana Červenku velkým množstvím střel. V největších šancích se ocitli Koliš a Houška, avšak ani jeden z nich si na skvěle chytajícího Červenku nepřišel.

Sešívaní poté měli i první přesilovku zápasu. Na bránu Plzně opět vyslali mnoho střel, ani jedna se však neujala. Postupem času se tak hosté dostávali více do zápasu, ale převahu měli stále domácí. To dokumentovala i přesilovka Plzně z jedenácté minuty, při které se hosté nedostali ani k jedné střele. Ve zbytku třetiny se už nic významnějšího nedělo a do kabin se tak šlo za stavu 0:0.

Druhá třetina začala přesilovkou hostí, protože pár vteřin před koncem první třetiny byl za hodně tvrdý faul kolenem vyloučenŠtibinger, který k nelibosti hostů dostal jen dvouminutový trest. Slávisté se nicméně bez větších problému přesilové hře Plzně opět ubránili a mohli se chopit otěží zápasu

Další průběh hry přinášel územní převahu Slavie, ale do šance se domácí dostali až ve 28. minutě, kdy sám před bránou neuspěl Mach. V rozmezí 33. až 35. minuty přišly tři obrovské šance sešívaných. Branka však padla až z té poslední. Po několika dorážkách dostal kotouč za Červenku Matyáš Mach. Dvě minuty na to měl další šanci Houška. Avšak neuspěl a prostřední část skončila za stavu 1:0 pro Slavii.

Ve třetí třetině přišla veliká nepříjemnost. V její čtvrté minutě se prosadil nejlepší hráč Plzně Petr Eret a hostů najednou bylo plné hřiště. V klíčové fázi však domácí hráče podržel skvělým výkonem gólman Patera, který mimo jiné chytil i samostatný únik Hajžmana.

Tři minuty před koncem vyprovokoval šarvátku Eret a dostal 2+2 minuty (navíc 10 min. OT), zatímco domácí Marek jen2 minuty. A Slavia přesilovku využila. Po střele Bajera se ocitl před odkrytou klecí hostů zcela osamocený Stanislav Hnát a strhl vedení na stranu Slavie. Plzeň se v závěrečné minutě již nedostala ani do pásma soupeře, který tak mohl začít slavit.


Ohlasy trenérů

Radek Kampf (HC Plzeň 1929): Zápas byl velice podobný utkáním v play-off. Hrálo se hodně do těla. Je škoda, že po vyrovnání jsme nevyužili dvě velké šance a po naší chybě jsme dostali minutu před koncem gól. Někteří hráči se ještě musí do středy zlepšit a pak uvidíme, co bude dál.

Jan Šťastný (HC Slavia Praha): Takticky jsme podali velice dobrý výkon, podpořený skvělým gólmanem. Myslím si, že jsme si to vítězství zasloužili. Bohužel se stále trápíme v koncovce, jako celou sezónu. Ale proti Plzni jsme si šli celý zápas pro vítězství a to štěstí se k nám nakonec otočilo čelem.

Aktuálně na webu

Sezóna 2011/12

Po dvanácti letech opět medaile, v sezóně 2011/12 vybojovala Plzeň bronz!

Plzeňští střelci

TOP 10 nejlepších kanonýrů v historii plzeňského klubu

Sezóna 1999/2000

Před dvaceti lety získala Plzeň bronzové medaile, první cenný kov v české extralize!