Mladší dorost nestačil na lvy z Hradce Králové

Mladší dorost: HC Plzeň 1929 - Královští lvi Hradec Králové 1:4 (0:3, 0:1, 1:0). Na programu bylo poslední kolo nadstavbové části A, domácí indiáni přivítali tým Královští lvi Hradec Králové. Hosté byli celý zápas lepším mužstvem a zaslouženě získali všechny tři body.

38.kolo , ne 8.3.2015
Plzeň - Hr. Králové
Branky a nahrávky: 52. Přikryl (Hajžman, Lang) - 16. Maršík (Šalda, Pohl), 17. Jirásek (Hašek, Štohanzl), 20. Štohanzl (Hašek, Jirásek), 35. Dvořák (Maršík). Rozhodčí: Malá – Kotyza, Šimán. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. Diváci: 40. Střely na branku: 12:47. Průběh utkání: 0:4, 1:4.
Plzeň R. Červenka (45. Pejsar) – Houdek, Kaňák, Staněk, Lokajíček, Čada "A", Beneš – Krystl, Lang, Hajžman, Přikryl, Benetka, Šiška, M. Červenka, Krýner, Kovařík, Reisnecker, Váňa "C"
Hr. Králové Vomáčka (30. Novotný) – Lelek, Duben, Pohl, Gaspar "A", Šalda "A", Jonáš – Martinec, Růta, Jakubec, Pažourek, Matouš, Havelec, Jirásek, Dvořák, Štohanzl "C", Hašek, Mazura, Maršík, Síla

Komentář

Úvodní třetina duelu mezi Plzní a Hradcem Králové byl jednoznačně v režii hostujících Královských lvů, kteří neustále dobývali branku Radka Červenky. To brankář hostí Tomáš Vomáčka v první části téměř žádnou práci neměl. Domácí dokonce hráli dlouho přesilovou hru pět na tři, kterou nedokázali využít, indiáni v ní navíc ani jednou nevystřelili. Plzeňští se celou třetinu spíše bránili a dlouhou se drželi, dokonce přežili velkou šanci Štohanzla. První gól domácí inkasovali v šestnácté minutě.

Hradečtí hráli přesilovku , Václav Maršík krásnou tečí změnil směr Šaldovy rány a poslal hosty do vedení. Indiáni se po inkasované brance sesypali a začali kupit obrovské chyby v rozehrávce. První velkou šanci ještě Hašek nedokázal proměnit, nicméně o pár sekund později se v úniku dva na jednoho prosadil lehkou střelou do prázdné branky Filip Jirásek. Do konce úvodní části se hosté trefili ještě jednou, konkrétně Martin Štohanzl, jenž byl sám před Červenkou a zamířil přesně k tyči.

V prostřední části utkání se opakovala situace z té první, hosté měli daleko více ze hry a v poklidu kontrolovali průběh zápasu. Během oslabení ve dvacáté čtvrté minutě dokonce dvakrát jeli sami na plzeňskou branku! Radek Červenka si však s forhendovou kličkou Štohanzla i se střelou Pohla dokázal poradit a držel Plzeň nad vodou. Přesně v polovině duelu dali hostující trenéři šanci i náhradnímu gólmanovi, do hradecké branky se nastěhoval Jiří Novotný.

O pár chvil později dokázali lvi své dobré hry počtvrté využít. Po dalších obrovských nedorozuměních v plzeňském obranném pásmu se kotouč odrazil k Jaroslavu Dvořákovi, který rychlou a pohotovou ranou přidal čtvrtý gól hostů v tomto duelu. Několik dalších příležitostí Hradce Králové ještě pochytal brankář Radek Červenka, díky kterému bylo skóre ještě relativně nízké. V poslední minutě druhé části si musel poradit s pokusem Jakubce, dobrou střelu hostujícího útočníka vyrazil maskou nad branku.

Poslední třetinu začali lépe domácí, kteří se v oslabení dostali do přečíslení, leč hostující gólman jejich výpad parádně lapil. Jediným úspěšným střelcem v závěrečné části byl plzeňský Filip Přikryl, který pouze korigoval stav zápasu na 1:4. Útočník indiánů využil přesilovou hru po skvělé přehrávce Hajžmana zpoza branky. Poté se hrál nezáživný hokej, Hradečtí v poklidu drželi puk na svých holích a dokráčeli k vítězství 4:1. Dnešní výsledek nemá žádný vliv na postavení klubů v nadstavbové tabulce, nyní se budou týmy připravovat na play-off!

Ohlasy trenérů

Radek Kampf (HC Plzeň 1929): Špatný výkon. Jediný gólman nás držel, možná ještě dva hráči, jinak to bylo špatné. Řekli jsme si, že by to měl být zápas o kádr, taková příprava na play-off, ale hráči to absolutně nesplnili, nebojovali, prostě špatný výkon. Chyběli nám hráči, kteří by to měli táhnout, aby ti ostatní mohli hrát.

Tomáš Martinec (Královští lvi Hradec Králové): Bylo to poslední kolo, které domácím nic neřešilo. Pravděpodobně některé hráče uvolnili do staršího dorostu, což bylo na hře znát. Jsme rádi, že se nám podařilo vyhrát nadstavbu a teď už se budeme připravovat na play-off.

Sezóna 2011/12

Po dvanácti letech opět medaile, v sezóně 2011/12 vybojovala Plzeň bronz!

Plzeňští střelci

TOP 10 nejlepších kanonýrů v historii plzeňského klubu

Sezóna 1999/2000

Před dvaceti lety získala Plzeň bronzové medaile, první cenný kov v české extralize!