Junioři těsně podlehli pod Ještědem

Junioři: Bílí Tygři Liberec – HC Plzeň 1929 3:2 (1:1, 2:1, 0:0). Mladé pušky nakonec z duelu, kde se skóre přelévalo z jedné strany na druhou, neberou ani bod a domácí tak na chlup přesně oplatili svému soupeři porážku z posledního vzájemného měření sil na západě Čech.

Bílí Tygři Liberec - HC Plzeň 1929

3:2
1:1, 2:1, 0:0

Branky a nahrávky: 1. Zachar (Jedlička, Mrázek), 32. Havlín (Hrníčko, Havlas), 40. Solenský (Huňa, Hrníčko) – 17. Beneš (Petráš, Krliš), 23. Petráš (Beneš). Rozhodčí: Jebavý – Bosák, Grundler. Vyloučení: 8:9, navíc Stezka (LIB) a Wwalter (PLZ) os. 10 min. tresty. Využití: 2:1. Diváci: 68. Střely na branku: 35:24. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2.

Stezka (Skřebský) – Mrázek (C), Šír, Arlt, Beránek, Havlín, Husa, Divila – Babec, Hrníčko, Psota, Kalfiřt, Huňa, Král, Svoboda, Jedlička, Solenský, Zachar, Havlas, Paločko

Pacl (Štekr) – Polívka, Kubík, Prokop, Walter, Holý, Houfek – Petráš, Beneš, Švarc, Vlček, Kučera, Rajal, Polata, Michel, Čadek, Opava, Tulačka (C), Jakubec, Krliš, Kepka

Jan Walter 0 0 0 -1 12

Před utkáním ve vzduchu visela podivná atmosféra, Liberečtí si mohli zajistit v případě výhry postup do play-off, naopak Západočeši měli postup jistý, tudíž neměli až takovou motivaci.

Po čtyřiadvaceti vteřinách se začalo plnit to, co trenér Haken od svých svěřenců očekával. Po Jedličkově střele se kotouč odrazil k nepokrytému Marku Zacharovi, který neměl problém trefit poloodkrytou klec hostujícího celku - 1:0. Indiáni však nalezli rychlou odpověď, v minutě šestnácté Petruš přihrávkou od mantinelu nalezl Martin Beneš jenž lehkou tečí usměrnil kotouč za Stezkovy záda - 1:1.

Další rána pro hokejisty z města pod Ještědem přišla na začátku druhé periody, Šimon Petráš zakončil povedenou střelou rychou kombinaci Plzně a převalil vedení poprvé na stranu Západočechů - 1:2. Liberečtí ale nechtěli nic ponechat náhodě a svého soupeře v následujících minutách doslova zamkli v obranném pásmu. Střelu Beránka z 25. minuty sice ještě zastavila tyč, ale o pár chvil později se skóre přece jen měnilo.Tomáš Havlín totiž nekompromisním projektilem propálil vše, co mu stálo v cestě - 2:2.

Patnáct vteřin před koncem prostřední části navíc Samuel Solenský obdržel milimetrovou přihrávku od Huni, kterou neměl problém zakončit - 3:2. Šance si v poslední třetině vytvořily oba týmy, ale stav se již nezměnil, a domácí tak mohou slavit důležitou výhru a jistotu postupu do play-off. Momentálně působí na druhé příčce hned za vedoucí Plzní.