Junioři nasázeli Pardubicím osm fíků!

Junioři: HC Plzeň 1929 - HC Pojišťovna Pardubice 8:1 (3:0, 1:1, 4:0). Plzeňští junioři v posledním zápase skupiny o play-off rozmetali Pardubice rozdílem třídy a umístili se tedy na první místě tabulky. Ve vyřazovacích bojích narazí indiáni na Mladou Boleslav, která se umístila na čtvrtém místě druhé skupiny.

HC Plzeň 1929 - HC Dynamo Pardubice

8:1
3:0, 1:1, 4:0

Branky a nahrávky: 5. Suchý (Michel, Kaňák), 15. Tulačka (Houfek, Suchý), 17. Kepka (Polata, Houfek), 38. Krliš (Beneš, Petráš), 56. Holý (Beneš, Petráš), 56. Opava (Kubík, Švarc), 58. Tulačka (Polata), 60. Suchý (Tulačka, Polata) – 34. Kusý (Chvojka, Bažant). Rozhodčí: Zubzanda – Gerát, Suchánek. Vyloučení: 2:6. Využití: 3:0. Diváci: 60. Střely na branku: 58:28. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 8:1.

Štekr (Krasanovský) – Holý, Houfek, Kaňák, Kubík, Polívka, Prokop – Beneš, Jakubec, Kepka, Krliš, Michel, Opava, Petráš, Polata, Rajal, Suchý, Švarc, Tulačka.

HC Dynamo Pardubice

Husár (Klouček) – Adam, Bažant, Kučera, Pilný, Vácha – Barkóci, Havrda, Chvojka, Kusý, Kysela, Rohlík, Velinský, David Voženílek, Daniel Voženílek.

Vojtěch Tulačka 2 1 3 3 0

Indiáni vstoupili do zápasu hezky zostra a po pěti minutách hry se ujali vedení. Střela Lukáše Kaňáka od modré trefila záda útočníka Michela, od nichž se kotouč dostal k Filipu Suchému, který střelou z mezikruží prostřelil Husára mezi betony. Veseleji na domácí straně bylo ještě o deset minut později, kdy v přesilové hře pokus Jakuba Houfka od modré čáry tečoval šikovně Vojtěch Tulačka.

Další zářez přidali Západočeši ještě v první části. Jiří Kepka si šikovně sjel k pravé tyči, kam se odrazila střela Polaty, plzeňský forvard poté v poklidu doklepl kotouč za bezmocného Husára. Pardubičtí se příliš do hry nedostávali, ale i přesto se jim povedlo ve druhé části vykřesat jiskřičku naděje. Pěknou kombinaci Východočechů zakončoval střelou za bezmocného brankáře Štekra Denis Kusý.

Odpověď domácího týmu ale byla bleskurychlá. Martin Beneš se v přesilové hře dostal ze strany až k pardubické brance, odkud ještě přihrávkou našel najíždějícího Václava Krliše, který z blízkosti doklepl touš do soupeřovy svatyně. Krasojízdě indiánů se poté na delší dobu zadrhla. Další zásahy přidali domácí až ke konci zápasu. Vše odstartoval v 56. minutě v závěru přesilové hry Jan Holý jenž z prostoru mezikruží využil Benešovi nabídky.

Ve stejné minutě přidali indiáni ještě další branku. Patrik Opava šikovně tečoval nahození Kubíka od modré a světlo za brankářem Husárem se rozsvítilo již pošesté. To ale ještě nebylo od domácího týmu vše. Zdařilou akci svého týmu zakončoval Vojtěch Tulačka střelou do poloprázdné branky. Dílo zkázy dokonal plzeňský Filip Suchý, který v čase 59:59 dokončil akci svých spoluhráčů, jež zcela rozebrali pardubickou obranu.

David Bruk (HC Plzeň 1929): Utkání se jsme měli pod kontrolou. Povedla se nám první třetina, kdy jsme odskočili soupeři. Zbývající dvě třetiny jsme dohrávali v poklidu. Na Pardubicích bylo již vidět, že nemají motivaci, protože žádný bodový zisk by jim nepomohl k postupu do play-off. My jsme jsme chtěli tento zápas vyhrát, abychom se udrželi na prvním místě. Vyhnuli jsme se tak zároveň nepříjemným Vítkovicím a play-off začneme doma.