OF4: PCE- PLZ 6:5 - Série se rozhodne v Plzni!

Plzeň - Starší dorostenci se o postup rvali jako lvi, dokonce vynulovali čtyřbrankový náskok soupeře, ale ani to nestačilo. Utkání pro sebe nakonec uzmuly Pardubice a srovnaly stav osmifinálové série na 2:2. Rozhodne se tedy ve středu v Plzni!

HC Dynamo Pardubice - HC Plzeň 1929

6:5
3:1, 2:1, 1:3

Branky a nahrávky: 4. Ružička (Zadina), 12. Vála, 13. Rohlík (Boček), 21. Boček (Rohlík, Špaček), 25. Ružička (Zadina, Budík), 52. Špaček (Horyna, Faltys) – 7. Stráský, 38. Kokoška (Hajšman, Čechura), 45. Vracovský (Stráský), 46. Vavřička, 47. Suchý (Kantner). Rozhodčí: Homola – Polák, Rampír. Vyloučení: 5:4. Využití: 2:4. Diváci: 200. Střely na branku: 27:29. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1, 5:5, 6:5.

HC Dynamo Pardubice

Červený (Klouček) – Kučera, Vála, Boček, Budík, Faltys, Mikulčák, Horyna – Ružička, Tomaník, Zadina, Kusý, Perus, Dušek, Martinec, Hoskovec, F. Roubal, Špaček, Krejčík, Rohlík, Machala.

Zeman (25. Krasanovský)– Kvasnička, Váchal, Kaňák, Sysel, Čechura, Sedláček, Pokorný – D. Roubal, Kučera, Krystl, Vavřička, Kantner, Kodýtek, Kokoška, Vracovský, Suchý, Rubner, Hajšman, Hanzlík, Stráský.

Tomáš Vracovský 1 1 2 0 2

Pardubice vstoupily do utkání velice aktivně a již ve 4. minutě se ujaly vedení. Zadina poslal přesným pasem do samostatného úniku Adama Ružičku, jenž ho bekhendovým zakončením mezi betony gólmana proměnil v branku a otevřel skóre utkání – 1:0.

Východočeši ve své aktivitě nepolevovali a hosté se dostali ke své první střele až po sedmi odehraných minutách, hned první střelecký pokus byl ale úspěšný. Jiří Stráský vzal vše na sebe, vypálil na Červeného, který hned z první střely inkasoval – 1:1.

O pět minut později si domácí vzali své vedení zpět, Ondřej Vála si vybruslil s kotoučem před Zemana, nikým neatakovaný měl dost času na zakončení, čehož využil a bekhendem poslal kotouč do odkryté brány – 2:1.

O minutu později přidaly Pardubice další přesnou trefu. Boček nahodil puk do útočného pásma, ten se následně od mantinelu odrazil k bráně, před kterou Plzeň zazmatkovala a Miroslav Rohlík následně dorážel za bezmocného Zemana – 3:1.

Hosté nedokázali potrestat vyloučení Východočechů a hned v první minutě druhé části zápasu inkasovali ve vlastní přesilovce. Špaček poslal kotouč na Rohlíka, kterému sice sjel z čepele, ale dostal se k Matouši Bočkovi, který ho uklidil do hostující svatyně – 4:1.

Ve 25. minutě Zeman kapituloval již popáté, což ho vyhnalo z brány a přepustil své místo v brankovišti Filipu Krasanovskému. Zadina našel křižnou přihrávkou na druhé straně kluziště volného Adama Ružičku, který z první pálil mezi betony přesouvajícího se gólmana – 5:1.

Ve 29. minutě si sice na trestné lavici odpykával svůj trest Ružička, ale i přesto se domácí dostali do rychlého protiútoku, když Machala vystihl rozehrávku Plzně, poté nahrál před bránu na Hoskovce, který svým pokusem mířil jen do brankáře. O tři minuty později nastala poměrně nepříjemná situace pro hosty, kteří hráli takřka dvě minuty v oslabení tři proti pěti, ale dokázali se ubránit.

Plzeňským hráčům se podařilo využít chyby domácí obrany, když ve 38. minutě získali kotouč, který ujíždějící Hajšman předal Filipu Kokoškovi, který ho dokázal protlačit až za brankovou čáru – 5:2.

Minutu před druhou sirénou mohl Zadina domácím vrátit čtyřbrankové vedení, aktivním napadáním vybojoval kotouč a jel sám na Krasanovského, na nějž ale blafákem nevyzrál.

Plzeňští se ani za dost nepříznivého vývoje nevzdali a ve 45. minutě dokázali snížit na rozdíl dvou branek, když Červený vyrazil Stráského střelu pouze před sebe a poté kotouč za jeho záda dorazil Tomáš Vracovský – 5:3.

O minutu později se Pardubicím dlouho nedařilo vyhodit puk z obranné třetiny, čehož hosté využili. Nakonec se ke kotouči dostal Jakub Vavřička, který ho svou střelou poslal k pravé tyčce a snížil na rozdíl již jediné branky – 5:4.

O další minutu poté už bylo vyrovnáno, Špaček se snažil zavést puk do útočného pásma, což se mu ale nepovedlo, přišel o kotouči a do protiútoku se vydali hosté. Jejich akci zakončil přesnou trefou Filip Suchý – 5:5.

Plzeňským se ale po famózním vyrovnání nepodařilo otočit vývoj celého utkání na svou stranu. V 52. minutě se nejzkušenější hráč na ledě Michael Špaček ujal ve středním pásmu puku, vzal vše na sebe a z pravého kruhu pro vhazování zamířil přesně k levé tyčce a vrátil Pardubicím vedení – 6:5.

Po vyloučení Miroslava Rohlíka odvolali hosté brankáře a snažili se opět vyrovnat, jenže to se jim nedařilo a navíc dvě minuty před koncem byl na dvě minuty poslán na trestnou lavici Rubner. I přesto se Plzeň snažila vyrovnat, ale to už se jí nepodařilo, Pardubice uhájily vedení a vyrovnaly stav série na 2:2. Rozhodující zápas se odehraje ve středu od 15.00 hodin v Plzni.