PLZ - JEK 0:5

PLZ - JEK 0:5 - Proti Jekatěrinburgu se Plzeň neprosadila

Plzeň - Plzeňská Škoda se ve třetím přátelském utkání před sezonou 2015/2016 střetla s ruským Jekatěrinburgem, který hraje v KHL. Nakonec se ukázala jako obrovský rozdíl kvalita obou týmů, ruský celek po zásluze vyhrál 5:0.

HC Škoda Plzeň - HC Avtomobilist Jekatěrinburg

0:5
0:2, 0:1, 0:2

Branky a nahrávky: 4. Dostojnov (Lebeděv, Voropajev), 10. Veličkin (Golyšev), 40. Pankov, 54. Golyšev (Pankov), 59. Pankov (Garejev). Rozhodčí: Valenta, Zubzanda – Malý, Tvrdík. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. Diváci: 1547. Střely na branku: 32:45. Průběh utkání: 0:5.

Machovský (Polívka) – Jeřábek "A", Kadlec "A", Pulpán, Moravčík, Marcel, Kubka, Chalupa – Schleiss, Bližňák, Kratěna "C" – Johnson, Preisinger, Sýkora – Lev, Kracík, Indrák – Poletín, Pitule, Hollweg – Kubalík

HC Avtomobilist Jekatěrinburg

Kovář (Fomin) – Kivistö "A", Trjamkin "A", Titov, Voropajev, Vasilevskij, Timašov, Turbin, Žuravljov – Golyšev, Torčenjuk, Veličkin – Lebeděv, Popov, Dostojnov – Garejev "C", Jemelin, Pankov – Alexejev, Točitskij, Černikov – Zykov

V sestavě i s účastníky reprezentačního kempu vstoupili indiáni do třetího přípravného utkání v tomto týdnu. Soupeřem Plzně byli hráči Avtomobilistu Jekatěrinburg, který zápasem zakončil své soustředění v Plzni. Ruský celek vstoupil do utkání aktivně a po pár minutách se ujal vedení. Nahození od modré Machovskému projelo až za betony a pohotový Arťjom Garejev dorazil touš do sítě. Úvodní minuty patřily spíše hostům, kteří Škodováky téměř nepustili ke střelám na Kováře, naopak sami udeřili, když po faulu Marcela a nešťastném vyhození puku mimo hřiště hrál Avtomobilist přesilovou hru pět na tři a Igor Veličkin z dorážky zvýšil na 2:0 pro celek KHL. Více ohrozit Kovářovu branku se povedlo Plzni na začátku 14.minutý, kdy indiáni hráli první přesilovou hru v utkání, ovšem pokusy Sýkory nebo Poletína branku neznamenaly. V závěru třetiny se musela Plzeň opět bránit v oslabení, ale do zakončení se nikdo z hráčů ruského celku nedostal.

Ruský celek si ze závěru první části přenesl ještě třináct vteřin početní výhody, ale do zakončení se nikdo z hráčů ruského celku nedostal. Naopak na opačné straně zakončoval Bližňák, ale mířil jen do betonů Kováře. Stejný hráč se ve spolupráci s Ondřejem Kratěnou dostal i do další šance před polovinou utkání. Avtomobilist byl v první polovině zápasu aktivnějším mužstvem a krátce po polovině střetnutí měl účastník Kontinentální hokejové ligy další příležitost, kdy Golyšev šel sám na Machovského, ale ten jej vychytal. Na druhé straně Kovář měl množství práce v samotném závěru druhé třetiny, ale rána Jeřábka skončila po zákroku píseckého rodáka v ochranné síti. Plzni se následně nepovedlo udržet útočné pásmo a po rychlé akci na druhé straně dostal šanci zakončit Alexander Pankov a pokořil Machovského.

Do třetí části vstoupili hráči Škody aktivně a zaměstnávali Kováře, ale překonat jej nedokázali ani v přesilové hře. Početní výhodu si Plzeň vybojovala velice rychle znovu a druhá přesilovka už vypadala lépe, a navíc byla na 27 vteřin dvojnásobná. Plzeňští hráči obléhali útočné pásmo po celou dobu, ale Kovář opět odolal. V početní výhodě Kovář zastavil všechny plzeňské pokusy a stejně úspěšný byl i proti nájezdu Dominika Kubalíka, který se řítil na gólman české reprezentace v barvách Jekatěrinburgu úplně sám. Jekatěrinburg se ve třetí části do mnoha šancí nedostával, oproti indiánům byl ale produktivnější. Z nenápadné akce se dokázal prosadit Anatolij Golyšev. Škodovka se v závěru snažila alespoň o pokažení čistého konta Jakuba Kováře, ale to se jim nepodařilo. Naopak sedmdesát vteřin před třetí sirénou ujel plzeňské obraně Alexander Pankov a určil konečné skóre utkání na 0:5.

Michal Straka (trenér Plzně): „Začali jsme špatně. První třetina nebyla z naší strany dobrá, byli jsme všude o krok pozdě, vůbec jsme je nedohrávali. Bohužel jsme dostali góly, když děláme zbytečné chyby jako vyhození někam do hlediště. Od druhé třetiny se to zlepšilo, bohužel šance dva na jednoho nebo přesilovku pět na tři nedáme.Ve třetí třetině jsme měli opět přesilovky, ale opět z toho nic nebylo. Bohužel jsme pak lacinými chybami dostali další góly. Musíme si sednout opět zpátky na zem, nebylo to úplně špatné, ale ani dobré. Hlavně proměňování šancí je náš problém.“

Andrej Razin (trenér Jekatěrinburgu): „Škoda má velmi dobrý tým. Nasadili proti nám čtyři velice kvalitní formace včetně hráčů, kteří byli na kempu reprezentace. My jsme k utkání přistoupili velice dobře, byli jsme lepší v pohybu, v zakončení a zaslouženě jsme vyhráli. Čekali jsme od domácích tvrdou hru, ale nebylo to zákeřné. Byl to pro diváky pěkný zápas.“