Junioři opět s čistým štítem, dobyli i Litvínov!

Plzeň - Modrobílé mládí po gólu v každé třetině poměrně pohodlně veze všechny body ze severu Čech, kde včera vyzrálo i v Chomutově.

HC Litvínov - HC Plzeň 1929

0:3
0:1, 0:1, 0:1

Branky a nahrávky: 6. Švarc (Kokoška, Petráš), 38. Beneš (Petráš, Švarc), 49. Andrlík. Rozhodčí: Würtherle – Špůr, Beránek. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. Diváci: 105. Střely na branku: 30:35. Průběh utkání: 0:0, 0:3.

HC Litvínov

Spěšný (Sklíba) – Moravec, Franc, Šesták, Březák, Brejžek, Brzek, Vostárek – Havelka, Reichel, Stříbrný, Bárdoš, Sklenička, Ujfaluši, Chmelař, Jícha, Najman, Šimeček.

Kuchař (Štekr) – Polívka, Kaňák, Walter, Andrlík, Pokorný – Petráš, Beneš, Švarc, Vlček, Vavřička, Krystl, Rajal, Krliš, Hajšman, Kokoška, Vracovský, Stráský, Suchý.

Jan Walter 0 0 0 1 0

Úvodní třetina utkání nenabídla špatný hokej, oba týmy si tvořily dobré příležitosti. Hned první velká šance byla k vidění ve třetí minutě, a to když se Suchý spolu s Vavřičkou dostali do přečíslení dva na jednoho. Celá akce byla zakončena ranou Filipa Suchého, kterou ale efektivně lapačkou zneškodnil Spěšný. O dvě minuty později se už ale hosté radovali. Milan Švarc se dostal do dobré střelecké příležitosti a tvrdou ranou pod lapačku domácího brankáře poprvé v utkání rozvlnil síť – 0:1.

Také druhá třetina se hrála v nastoleném trendu, tedy aktivní hra od obou týmů. Větší aktivitou hýřili domácí hráči, jenže z toho nic nebylo, naopak Plzeňští svůj náskok ještě navýšili. Tři minuty do konce třetiny si svou dávku smůly vybral jinak bezchybný domácí gólman Patrik Spěšný. První ránu Šimona Petráše dokázal brankář Litvínova vyrazit, smolně bohužel pouze na hůl Martina Beneše, kterému stačilo trefit poloodkyrtou bránu – 0:2.

Litvínovští se kvůli své nedisciplinovanosti v první polovině třetí třetiny sami připravili o možný tlak na Plzeň v závěru utkání. První přesilovou hru nedokázali Plzeňští využít, tu druhou po zbytečném faulu Skleničky už ano. Tomáš Andrlík projel středním pásmem jako nůž máslem, následně i nikým nebráněný vypálil a jeho rána i s trochou štěstí prošla skrze výstroj Spěšného do sítě – 0:3.

Zbytek utkání se odehrával ve velice najaté atmosféře. Vše začalo po ostrém zákroku Martina Havelky, po kterém se hráč Plzně dostával na střídačku za pomocí spoluhráčů. Další olej do ohně přilil Brejžek, který čistě ale tvrdě na polovině hřiště odrovnal dalšího hráče Plzně. Jediné, co hře chybělo, byla branka, které se už diváci nedočkali, a tak si Plzeň odváží z Litvínova tři body za přesvědčivé vítězství 3:0.

Robert Reichel (HC Litvínov): "Když nedáme za celé utkání ani jeden gól, tak je těžké vyhrát. Plzeň dnes hrála velice dobře, moc šancí nám nepovolila. Potřebovali jsme dát alespoň jeden gól, aby nás to nakopl, jenže se nám to nepovedlo a Plzeň zřejmě poprávu zvítězila."

David Bruk (HC Plzeň 1929): "První třetina byla vyrovnaná, domácí na nás hráli tvrdě a dohrávali nás. Pak jsme dominovali a byli jsme lepším týmem. Dobře jsme bránili a dobře nám chytá brankař."