Junioři zabrali ve druhé třetině a otočili duel ve Zlíně!

Cenné tři body vydolovala plzeňská juniorka na ledě Zlína. Svěřenci trenéra Davida Bruka sice prohrávali po první části o jednu branku, ale následně přidali a zvládli otočit duel na svoji stranu.

PSG Berani Zlín - HC Plzeň 1929

1:3
1:0, 0:2, 0:1

Branky a nahrávky: 10. Stiksa (Kosorin, Strmiska) – 34. Polívka (Polata, Kaňák), 38. Švarc, 59. Krliš (Suchý). Rozhodčí: Held - Wesley, Goňa. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 50. Střely na branku: 26:36. Průběh utkání: 1:0, 1:3.

PSG Berani Zlín

Haloda (Barvík) – Kosorin, Sirota, Váňa, Stuchlík, Schmied, Procházka, Gazda, Kolařík – Miko, Lainka, Stiksa, Peška, Horváth, Vyoral, Karafiát, Strmiska, Hladiš, Hořanský

Kuchař (Štekr) – Kvasnička, Polívka, Kaňák, Walter, Starý – Petráš, Švarc, Vlček, Vavřička, Polata, Krystl, Krliš, Hajšman, Kodýtek, Vracovský, Suchý, Kučera, Stránský

Jan Walter 0 0 0 1 2

Hned po úvodním buly měl dobrou šanci hostující Suchý, zasunout puk za beton brankáře Halody ale nedokázal. Následně na dvakrát ztroskotal zlínský Hořanský, jenž nejprve promarnil přečíslení, následně pálil jen do břevna. Ve větší šanci byli poté, i navzdor oslabení svého celku, Krliš se Suchým, situaci ale překombinovali a druhý jmenovaný v závěru nedokázal umístit puk do odkryté klece.

A tak se mohl radovat domácí tým. Přesně v polovině třetiny tečoval ještě pod úrovní horní tyčky, jak později potvrdil brankový rozhodčí, střelu Kosorina Filip Stiksa - 1:0. Plzeň byla i nadále lepším celkem, jenomže tlak nedokázala přetavit v gól.

V prostředním dějství už to byla hra o něco vyrovnanější, paradoxně i tak ale dokázali Západočeši duel otočit. Ještě předtím ale pokračovala přehlídka neproměněných šancí. Za domácí neuspěl Hořanský, Pavlůsek a při brejku Hladiš, za Plzeň únik zase nedal Krliš.

Gól padl až ve 34. minutě, a to při početní výhodě hostů. Polata našel před brankou zcela volného Ondřeje Polívku, na kterého už byl Haloda krátký - 1:1. A za čtyři minuty se síť za domácím mužem v masce třepala ještě jednou, tentokrát po nádherné akci Milana Švarce, jenž projel mezi beky soupeře a nakonec vykoupal Halodu.

Ve třetí třetině to byl urputný boj, kde měli indiáni co dělat, aby své hubené vedení ubránili. Velice důležitou persónou byl brankář Kuchař a také jeho břevno, které Berani nastřelili při hře bez brankáře proti čtyřem. A když hosté odolali náporu domácích i v následujících sekundách, Václav Krliš trefou přes celé hřiště do odkryté branky rozhodl o vítězi.

Radek Pšurný (PSG Zlín): Nezbývá mě nic jiného, než kluky za předvedený výkon pochválit. Opakuji se po několikáté v této sezóně, prostě rozhodla koncovka.

Jiří Hanzlík (HC Plzeň 1929): Hrálo se dobré utkání, šance byly na obou stranách. Byli jsme asi o kousek hokejovější a výsledek odpovídá. Samozřejmě jsme měli štěstí, kdy před koncem tam bylo břevno, ale to k tomu patří.