Střelecká převaha nestačila, mladší dorost padl na Slavii

Plzeň - Jak umí být hokej krutý se mladé pušky přesvědčily v Praze. V duelu dvou dosud jen vyhrávajících týmů byli lepší, střelecky svého soka téměř dvojnásobně přestříleli, ale nakonec musí klopit hlavu po těsné porážce.

HC Slavia Praha - HC Plzeň 1929

3:2
2:1, 1:1, 0:0

Branky a nahrávky: 10. Macek (Vaniš), 16. Janča (A. Klapka), 25. Grim (Hradil) – 18. Lang (Přikryl), 29. Kolda (Mužík). Rozhodčí: Nepomucký – Ovsík, Klouček. Vyloučení: 8:5. Využití: 1:2. Diváci: 60. Střely na branku: 19:36. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2.

HC Slavia Praha

Pánek – Střeštík, Mareček, Štibingr, Zderadička, Macek, Rulc, Kučera, Srdínko, Holý Kižlin, Vojinovič, Všetečka, Grim, Hradil, Křenek, Havrda, Vaniš, Janča, A. Klapka, V. Houška.

Kolář – Houdek, Kaňák, Váchal, Lokajíček, Šilhán, Matějček, Kovářík – Hajžman, Přikryl, Reisnecker, Staněk, Matiášek, Benetka, Hajšman, Krýner, Hasman, Kolda, Mužík, Lang, Princl

Jakub Váchal 0 0 0 0 0

Úvod zápasu vyšel lépe hostům, kteří se dokázali usadit v útočném pásmu. Poté se však byli nuceni bránit v oslabení, ve kterém také měli slávisté první vážnou příležitost. Střela Kučery od modré totiž vypadla brankáři z výstroje, plzeňský gólman si toho ale všiml a včas zakročil.

Prvního střeleckého úspěchu dosáhli červenobílí v polovině prvního dějství, kdy Vaniš našel na modré Filipa Macka, jehož střela byla mírně tečovaná, a Koláře tak překvapila. Pražané se ještě během prvních dvaceti minut dočkali navýšení vedení. Po závaru sice ještě neuspěl Všetečka, z druhé strany byl úspěšnější Jakub Janča, který přehodil ležícího brankáře.

O pár minut později měli hosté k dispozici početní výhodu, kterou nakonec i využili. Přikryl z levého kruhu našel skrz brankoviště Martina Langa, který mířil přesně mezi ruku a tělo Pánka.

Na začátku prostřední části faulovali Plzeňští dvakrát po sobě, a slávisté tak hráli dvojnásobnou přesilovku. Tu ještě nevyužili, po návratu jednoho z vyloučených se ale odražený kotouč dostal k Janu Grimovi, který před zcela odkrytou klecí nezaváhal.

Západočechům se těsně před polovinou duelu podařilo snížit na rozdíl jediné trefy. Pánek sice několikrát po sobě skvěle zasáhl, na dorážku Matěje Koldy už ale nedosáhl. Ve zbytku utkání byli hosté aktivnějším týmem a snažili se o vyrovnání. Sešívaná obrana spolu s brankářem ale všechny nebezpečné akce soupeře zastavila, Plzni nepomohly ani početní výhodu a ani hra bez brankáře.

Jiří Doležal (HC Slavia Praha): „Zápas bych hodnotil hodně rozpačitě. Z naší strany byla povedená první třetina a trochu mě mrzí, že jsme u podobné hry nezůstali. Zbytek zápasu jsme byli horším týmem a vyhráli jsme se štěstím. Další věc, na co jsem kluky upozorňoval, byl počet vyloučení. Protože s takovým soupeřem jako je Plzeň si prostě nemůžeme dovolit být na trestné tak často.

Jan Snopek (HC Plzeň 1929): „Po zápase na Slavii nejsem zklamaný. Jsem na kluky naštvaný, jelikož první polovinu zápasu jsme odehráli jen z povinnosti a soupeři jsme góly doslova darovali. Pak jsme se sice zlepšili a od polovinu zápasu jsme dominovali, hokej se ale hraje na šedesát minut. To si musí hráči uvědomit, aby mohli někdy vůbec uspět.“