Sedmý vítězný korálek přidali mladší dorostenci v Chomutově!

Plzeň - Mladé puky nadále pokračují ve své krasojízdě. Zvládly i podruhé v sezóně duel s Piráty a vyšvihly se na samotný extraligový vrchol před Kladno, které má ovšem zápas k dobru.

11.kolo , ne 18.10.2015
Piráti Chomutov - HC Plzeň 1929
Branky a nahrávky: 13. Koblížek (Jarý, Seemann), 48. Seemann (Lauko, Jarý) – 16. Kolda (Matiášek, Šilhán), 32. Kolda (Lokajíček), 44. Krýner (Hasman, Houdek), 57. Hajšman (Matiášek). Rozhodčí: Kostourek – Janíček, Goltsch. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:0. Diváci: 200. Střely na branku: 30:32. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:4.
Piráti Chomutov Běluha (Skokan) – Záruba, Jungvirt, Seemann, Zeman, Jarý, Krchňák, Herles, Psar – Baier, Mežnar, Lauko, Jaroš, Veselý, Breczko, Koblížek, Ouřada, Brandner
HC Plzeň 1929 Kolář (Plic) – Houdek, Kaňák, Váchal, Lokajíček, Šilhán, Kovařík, Hosnědl – Hajžman, Přikryl, Reisnecker, Matiášek, Benetka, Šiška, Hajšman, Krýner, Hasman, Kolda, Mužík, Lang, Princl

Komentář

Hned po dvou minutách zápasu se Filip Přikryl obětavě položil do střely Tomáše Koblížka, který tak zachránil Plzeň od jasného gólu. V páté minutě vytáhl neuvěřitelný zákrok lapačkou Pirát Běluha. Šest minut poté se střela Adama Šilhána odrazila od Tomáše Koblížka do středního pásma. Kristián Kolář chtěl přihrát puk zpět svému bekovi, ale kotouč mu projel mezi nohami a málem z toho byl gól. 13:00 a přišel první gól Chomutova, když Tomáš Koblížek prostřelil střelou od modré vše co mu stálo v cestě - 1:0. Jenže 2 minuty poté se pozemní střelou z mezikruží prosadil plzeňský Matěj Kolda - 1:1.

V druhé periodě přišla šance Plzně, když se do nebezpečného úniku dostal Jan Matiášek a Matěj Hajžman, ale druhý jemnovaný minul odkrytou klec. V polovině zápasu přišel druhý gól Plzně. Po střele hostujícího obránce, kterou ještě stačil Běluha vyrazit, se k dorážce dostal Matěj Kolda, který střílel do odkryté klece - 1:2. Poté už se nic důležitého nestalo, a tak se šlo do kabin za stavu 1:2.

Do třetího dějství vstoupili lépe hráči z Plzně, kteří ve třiačtyřicáté minutě vsítili branku. Hasman přihrál do pravého kruhu Jaroslavu Krýnerovi, ten střelou z první dostal kotouč za záda Běluhy - 1:3. Pět minut po něm snížil na rozdíl jediné branky Vít Seemann, který střelou švihem vymetl levý roh Kolářovi svatyně. V čase 56:12 hosté přidali čtvrtý gól. Jan Matiášek nahodil na Běluhu a Kamil Hejšman tečoval puk do domácí klece 2:4. Minutu před koncem utkání to zkoušeli domácí bez Běluhy, ale nic nevymysleli.

Ohlasy trenérů

Jaroslav Hejcman (Piráti Chomutov): ,,Myslím, že dnes byl vidět kvalitní hokej z obou stran. Byl to vyrovnaný zápas, ale bohužel rozhodli drobnosti. Myslím si, že se za předvedený výkon nemusíme stydět."

Petr Vojan (HC Škoda Plzeň): ,,Dnes jsme odehráli asi nejtěžší utkání v sezóně. Chomutov hrál výborně, mají pár jednotlivců, kteří jsou individuálně velmi dobře vybavení, ale my jsme si je pohlídali. Kluci odvedli týmový výkon, což jsme po nich chtěli, takže si myslím, že to bylo zasloužené vítězství."

Ohlasy 3. kolo

S Petrem Strakou rádi útočíme, dnes nám to při oslabení skvěle vyšlo, říká Jan Eberle

PLZ - MBL 4:2

PLZ - MBL 4:2 - Plzeňané si na své konto připsali další domácí výhru v probíhající sezóně!

Duel 4. kola v Litvínově odložen

Dnes v 13:30 | Jun.