Mladší dorostenci přejeli Energii a posunuli se do čela!

Plzeňští mladší dorostenci jedou nadále jako parní válec a připsali si na své konto desáté vítězství v řadě, které je vystřelilo do čela tabulky právě na úkor Karlových Varů, jež schytali v západočeské metropoli sedm branek.

14.kolo , ne 1.11.2015, 13:00
HC Plzeň 1929 - HC Energie Karlovy Vary
7:3
4:3, 3:2, 0:1
Branky a nahrávky: 9. Přikryl (Mužík), 13. Přikryl (Matiášek, Lokajíček), 16. Matiášek (Hasman), 18. Lokajíček (Lang), 22. Lang (Reisnecker), 29. Hajžman (Hajšman), 34. Hasman – 22. Pištěk (Prošek, Šik), 25. Šťastný (Ptáček), 52. Klejna. Rozhodčí: Hribík – Blümel, Vavruška. Vyloučení: 5:4. Využití: 3:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 90. Střely na branku: 37:29. Průběh utkání: 5:0, 5:2, 7:2, 7:3.
HC Plzeň 1929 Kolář (Pilc) – Houdek, Kaňák, Váchal, Lokajíček, Šilhán, Kovářík – Hajžman, Přikryl, Reisnecker, Staněk, Matiášek, Benetka, Šiška, Hajšman, Krýner, Hasman, Kolda, Mužík, Lang, Princl.
HC Energie Karlovy Vary Radosta (Horák) – Poizl, Doubek, Kořán, Klejna, Stejskal, Ptáček, Holub, Maydl, Černý, Šťastný, Hudečka, Pištěk, Šik, Jiskra, Prošek, Novotný.

Komentář

Do zápasu nastoupili lépe indiáni, kteří svojí aktivitou donutili soupeře dvakrát faulovat. Nedovolené zákroky se Energii draze vymstily, když z nich Plzeňané dvakrát udeřili. Z dorážky se nejprve v početní výhodě prosadil z blízkosti Filip Přikryl. Stejný hráč byl i na konci druhé úspěšné přesilovky, v níž se Filip Přikryl přetavil z prostoru mezikruží přesnou nahrávku Matiáška.

Do třígólového vedení poslal domácí tým Jan Matiášek, který se prosadil ze samostatného úniku. Ještě veseleji bylo na straně indiánů po střele Martina Lokajíčka od modré čáry, jež se zastavila až v síti. Pátou trefu domácích zařídil střelou z prostoru mezikruží Martin Lang.

Hrozivé skóre ale probudilo ze spánku i Energetiky. Karlovarští zvýšili o sto procent své úsilí, za což byli náležitě odměněni. Pěknou akci Energie zakončil do poloprázdné svatyně Otakar Šik, čímž odčaroval kouzlo gólmana Koláře. Na rozdíl tří branek se povedlo hostům snížit v přesilové hře, při níž se prosadil Patrik Šťastný.

Zmrtvýchvstání v podání Karlových Varů ale nemělo dlouhé trvání. Hajšman zpoza branky našel před brankou výborně najíždějícího Matěje Hajžmana jenž se z voleje nemýlil. Ještě větší klid na plzeňské hokejky dal o několik minut později Josef Hasman, který nekompromisně potrestal chybnou rozehrávku obránců soupeře.

Ve třetí části si již dávali indiáni pozor na svého soupeře a snažili se ho držet daleko od své branky. Jeden puk přesto ještě musel lovit plzeňská Kolář ze své klece. František Klejna nahodil puk v přesilovce od modré čáry na branku a gólman Kolář již nedokázal na skrytou ránu reagovat. Více ale domácím svému protivníkovi nedovolili a mohli proto slavit cenné vítězství, po němž se Plzeň vyhoupla právě na úkor Karlových Varů do čela tabulky své skupiny.


Ohlasy trenérů

Petr Vojan (HC Plzeň 1929): Byl to těžký zápas. Vary byly doteď první v tabulce, takže jsme se připravovali na styl jejich hokeje. Měli jsme dobrý vstup do utkání, kdy jsme vstřelili čtyři góly a proměnili všechny naše šance. Usnadnili nám to především dvě přesilovky, které jsme dobře sehráli. Po pátém našem gólu jsme malinko polevili, kdy jsme dovolili soupeři dovolali dát dva góly. Poté jsme ale opět zapnuli na vyšší obrátky. Myslím si, že jsme si zápas v poklidu pohlídali. Musím za dobrý výkon pochválit kluky, kteří byli poctivý a spolehlivě odmakali celý zápas.

Aktuálně na webu

Preview 39. kolo

Nedělní cesta směřuje pro Plzeň do Olomouce!

Ohlasy 38. kolo

Na dnešní vítězství budeme chtít navázat, hlásí dvougólový Filip Přikryl

PLZ - MHK 5:3

PLZ - MHK 5:3 - Plzeňští pěti brankami zpřetrhali sérii nezdarů!