Mladší dorost potvrdil roli favorita a rozdrtil Písek!

Plzeň - V HM Aréně se v neděli krátce po poledni střetly týmy Plzně a Písku. Indiáni mají skvostnou formu, Písečtí v probíhajícím ročníku ještě nevyhráli. Modrobílí si zápas užili a jasně zvítězili!

16.kolo , ne 15.11.2015
Plzeň - Písek
Branky a nahrávky: 11. Hasman (Lang, Přikryl), 13. Hajžman (Kolda), 13. Matiášek (Hajšman), 15. Reisnecker (Princl), 28. Hajšman (Kolda, Princl), 32. Hasman (Kaňák), 34. Hajšman (Kolda), 37. Mužík (Matiášek, Reisnecker), 46. Reisnecker (Hajšman, Kolda), 55. Přikryl (Šiška, Krýner), 55. Hasman (Matiášek) – 35. P. Novák (Přibyl). Rozhodčí: Růžičková – Černý, Malý. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 40. Střely na branku: 64:17. Průběh utkání: 7:0, 7:1, 11:1.
Plzeň Pilc (Kolář) – Houdek, Kaňák, Váchal, Lokajíček, Šilhán, Matějček, Kovářík – Hajžman "C", Přikryl, Reisnecker, Matiášek "A", Šiška, Hajšman, Krýner, Hasman, Kolda "A", Mužík, Lang, Princl
Písek Křepela (Svoboda) – J. Novák, Měchura, Tampier "A", Nerad, Hefler – Čech, Švec, P. Novák, Černý, Hradecký, Přibyl "C", Novotný

Komentář

Domácí indiáni měli již od úvodních minut mohutný tlak a neustále zaměstnávali hostujícího brankáře Vojtěcha Křepelu, který musel předvést několik velice těžkých zákroků, poradil si například s dorážkami Přikryla i se šancí Matiáška. Prvním hráčem, který ho překonal, byl šikovný útočník Plzně Josef Hasman, jenž ujížděl sám na píseckou branku a poradil si výstavním forhendovým blafákem. O dvě minuty později přidal další trefu modrobílých kapitán Západočechů Matěj Hajžman, jehož pokus se do sítě odrazil od tyče.

Běžela stále třináctá minuta a bylo to už 3:0 pro Plzeňské. Jan Matiášek jel sám na Křepelu, ten ho skvěle vychytal, ale nepohlídal si domácí forvarda na sto procent, protože ten vystřelil zpoza branky a od hostujícího gólmana se kotouč odrazil za brankovou čáru. Čtvrtý gól indiánů přidal o další dvě minutky déle Filip Reisnecker, jenž využil zmatku v obranné třetině Písku a předvedl přesnou trefu. Do konce úvodní třetiny již gól nepadl a domácí šli do kabin s náskokem 4:0

V prostřední části nejprve domácí trefili dvakrát brankovou konstrukci, až poté se radovali ze vstřeleného gólu. Kamil Hajšman byl pohotový o pravé tyče a v pohodě dorazil kotouč do sítě. Následně přidali domácí trefu i v oslabení. Kaňák přesným pasem našel Josefa Hasmana, který bez problémů přidal svůj druhý gól v utkání. Ten zaznamenal o malý moment později i Kamil Hajšman, jenž se prosadil po skrumáži před Křepelovým brankovištěm.

I Písečtí si poté vzali slovo. Přibyl našel Pavla Nováka, který si rychle najel do útočného pásma a vyslal na domácí branku lehkou střelu. Ta k překvapení většiny propadla Pilcovi mezi betony až za brankovou čáru, takový gól se nejspíš dal chytat. Osmou branku Plzně přidal záhy Radek Mužík, kterému puk perfektně naservíroval Jan Matiášek.

V poslední části se indiánům podařilo vstřelit ještě další tři trefy. Nejprve se trefil Filip Reisnecker, který využil krásně příhry Hajšmana. Desátý gól vstřelil Filip Přikryl, jenž vypálil a Křepela jeho ránu neudržel. Záhy po něm hattrick dokonal Josef Hasman. Indiáni tak Písek v klide přehráli vyhráli 11:1!

Ohlasy trenérů

Jan Snopek (HC Plzeň 1929): Jsme rádi, že ten zápas byl bez nervů, protože bylo těžké kluky motivovat. Konec sváděl k tomu, že kluci úplně nedělali, co jsme chtěli, ale předtím to bylo tak, jak jsme požadovali a naordinovali jim to. Chceme mít v každém utkání stejné nasazení, ale tento zápas se těžko hodnotí i hraje, protože v podstatě je rozhodnuto po první třetině.

Miroslav Krupka (IHC Písek): Plzni gratuluji k vítězství.

Tabulkové umístění Plzně #2

Tabulkové umístění Plzně v samostatné české lize!

Z9: KVA - PLZ 2:12

Deváťáci na úvod přípravy čepovali plzeňskou dvanáctku v derby!

Ohlasy GČC 2

Celou dobu jsme věřili, že můžeme vyhrát, řekl po duelu na Spartě střelec David Stach