V divoké desetigólové přestřelce padl starší dorost s Karlovými Vary

Plzeň - Plzeňští starší dorostenci se po celé utkání tahali o výsledek s karlovarskou Energií, která ale zapnula v závěrečných minutách třetí části na plné obrátky a přetlačila svěřenci trenéra Radka Kampfa.

6. , út 22.9.2015
Karlovy Vary - Plzeň
Branky a nahrávky: 9. Bečka, 19. Kurfurst (Horký), 25. Pátek (Bečka), 39. Davídek (Hotěk), 57. Davídek (Horký, Pátek), 59. Horký (Davídek) – 3. Kovařík (Hanzlík, Roubal), 12. Chalupa (Kodýtek), 20. Rubner (Chalupa, Váchal), 60. Kodýtek (Kovařík). Rozhodčí: Kostourek – Schopf, Fiala. Vyloučení: 3:4, navíc Chalupa (PLZ) deset minut za nesportovní chování. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 105. Střely na branku: 32:34. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 6:3, 6:4.
Karlovy Vary Grančarov (Beran)- Bernáth, Novák, Pajk, Hrůša, Vápeník, Pátek, Přibyl – Pastyřík, Kurfurst, Horký, Slabý, Bečka, Prošek, Hotěk, Davídek, Šála, Halberštát, Habr
Plzeň Krasanovský (Červenka) – Kvasnička, Kačena, Čechura, Sedláček, Štěpánek, Váchal, Staněk, Čada – Rubner, Chalupa, Kodýtek, Pour, Roubal J., Kovařík, Hanzlík, Roubal D., Penc, Červenka, Markov, Straka

Komentář

V první třetině zápasu se začalo velmi zostra, když Michal Horký byl vyloučen za podražení a Karlovy Vary si hned od začátku zahrály oslabení. Hosté do utkání vkročili lépe a těžili z kvalitní hry, když ve třetí minutě dal Vojtěch Kovařík gól. Bylo to první upozornění pro Energii, která narazila na těžkého soupeře. V následujících minutách pokračoval tlak hokejistů Plzně. Jejich snahu musel vždy ukončit až brankář Grančarov. V 9. minutě přišel impuls pro domácí, když Marek Pastyřík potrestal chybu v rozehrávce hostů. Hra začala znovu od nuly. Karlovarští byli aktivnější a dále se snažili útočit na plzeňskou bránu. Jenže také dělali chyby a ve 12. minutě Plzeň znovu vedl, prosadil se Chalupa. Karlovarští znovu odpověděli v 19. minutě, kdy Matěj Kurfürst dokázal úspěšně zakončit. Po pouhých 12 vteřinách Plzeň opět vedla, když se Marek Rubner prosadil tvrdou střelou z mezikruží.

Ke druhé třetině proběhlo na straně domácích k malým změnám, a tak při hře 5 na 3 Jan Bečka přesně přihrál Oliveru Pátkovi, který ve 25. minutě znovu srovnal skóre zápasu. Karlovarští se dostali do herní pohody a nechybovali tolik, jako v první periodě. Po několika vyloučeních na domácí straně držely Karlovy Vary stále remízu 3:3. Stálý nátlak na bránu hostí se vyplatil, když ve 39. minutě Milan Davídek poprvé poslal Energii do vedení. Ke konci třetiny se ještě strhla mela u domácího brankáře, ale Karlovarští ji ustáli a kabin šli s vedením 4:3.

Třetí třetina byla velmi podobná té druhá ze strany domácích a hokejisté Plzně nevěděli, jak prolomit karlovarskou obranu. Změna útoků na straně domácího týmu pomohla. Hosté pořád bojovali sami se sebou a nedokázali si vypracovat mnoho kvalitních šancí. Změna přišla v 50. minutě, když se Plzeň usadila v útočném pásmu. Propracovávala se ke střelám, ale domácí brankář podal velmi kvalitní výkon a střely bez větších pochybení chytal. Při následném tlaku domácích se v 57. minutě dokázal prosadit Milan Davídek, který sám ujíždějící na bránu zakončil pod víko. Po 107 sekundách energetici udeřili znovu, když Michal Horký úspěšně zakončil pokračující nátlak. Ke konci zápasu ještě snižoval Petr Kodýtek na konečných 6:4. Karlovarští tento zápas zvládli a vyhráli potřetí za sebou.

Tabulkové umístění Plzně #2

Tabulkové umístění Plzně v samostatné české lize!

Z9: KVA - PLZ 2:12

Deváťáci na úvod přípravy čepovali plzeňskou dvanáctku v derby!

Ohlasy GČC 2

Celou dobu jsme věřili, že můžeme vyhrát, řekl po duelu na Spartě střelec David Stach