Starší dorostenci dokázali zužitkovat herní převahu a zdolali Kladno

Plzeň - Indiáni byli v utkání proti kladenským Rytířům lepším týmem na ledě, ale přesto se vítězství nerodilo zcela lehce. Kladenští vzdorovali převážně v první části, kdy se dostali do vedení. Plzeňští nicméně zaslouženě otočili průběh duelu a připsali si na své konto cenné tři body.

9. , pá 2.10.2015
Plzeň - Kladno
6:3
1:2, 3:0, 2:1
Branky a nahrávky: 2. Pour, 28. Hanzlík, 38. Štěpánek (Matiášek), 40. Matiášek (J. Roubal), 42. Kovařík (Pour), 54. Čechura (J. Roubal) – 8. Husarik (Kubík), 12. Kubík (Šíma), 48. Kovacs. Rozhodčí: Svoboda - Černý, Malý. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 120. Střely na branku: 41:28. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 5:2, 5:3, 6:3.
Plzeň Krasanovský (Červenka) – Lokajíček, Štěpánek, Staněk, Váchal, Čada, Čechura, Sedláček – Váňa, Matiášek, Rubner, Pour, Chalupa, Kodýtek, D. Roubal, Kovařík, Penc, Hanzlík, J. Roubal.
Kladno Blažek (Závorka) – Kiml, Kučera, Müller, Šíma, Veber, Klusáček – Březina, Husarik, Kalaj, Kovacs, Kubík, Kučera, Řepka, Sagan, Svoboda, Hrabík.

Komentář

Indiáni vstoupili do zápasu aktivně a svoji převahu hned přetavili v první branku, kterou zařídil po rychlém náletu do pásma soupeře a následnou precizní střelou Jakub Pour. Domácí poté nadále zůstávali usazeni v útočné třetině, nicméně Kladno dobře bránilo a čekalo na rychlé protiútoky, z nichž dva do konce první části proměnili. Přečíslení dva na jednoho plzeňského obránce vyřešil kladenský Kubík přihrávkou na Pavla Husarika, jenž celou souhru zakončil pěknou kličkou gólmanovi Krasanovskému.

Další radost na střídačku Rytířů přinesla první přesilová hra, kdy po několika sekundách střelu od modré tečoval těsně před Krasanovským Adam Kubík, čímž poslal svůj tým do vedení. Od druhé části na ledě existoval prakticky jeden celek.

Plzeňští doslova bušili do kladenské defenzívy a pozorného Blažka, který nakonec propustil za svá záda tři kotouče. Vyrovnat se povedlo nejprve Štěpánu Hanzlíkovi po zdařilém sólu přes dva soupeřovy beky. Do vedení indiáni dostal v přesilové hře Jan Štěpánek, jehož pokus nakonec doputoval přes skrumáž hráčů až za Blažka. Do dvougólového trháku dostal domácí celek po zdařile provedené individuální akci Jan Matiášek.

Třetí perioda přinesla opět nadvládu Plzně. Pátou branku svého týmu přidal brzy po nástupu do třetí třetiny Vojtěch Kovařík, jenž si počkal před branou na kotouč, jenž poté bez problému uklidil na místo určení. Jiskřičku naděje pro Kladno vykřesal Erik Kovács, který se stejně jako plzeňský Kovařík prosadil z před brankového prostoru. Jakékoliv drama ale nedopustil po pěkné akci indiánů zakončující plzeňský obránce Michal Čechura. Závěr zápasu domácí zvládli proto bez potíží a připsali si na své konto druhé vítězství v řadě.


Aktuálně na webu

Deváťáci v přípravě

Deváťáci v přípravě! Trenér Pejchar: Máme s kluky rozdělanou práci a je čas ji dokončit!

Dominik Pavlát #39

Mám jméno i číslo po Haškovi, jiná možnost ani nebyla, směje se Dominik Pavlát

Rozhovor Martin Straka

Martin Straka si váží nové spolupráce s Autocentrem Jan Šmucler a věří v další dohody. Jak vidí formát extraligy?