Starší dorost dvakrát prohrával, nakonec rozhodl v prodloužení!

Plzeň - Indiáni na jihu Čech museli opakované dohánět náskok soupeře. To se však povedlo a tvrdým K.O. v prodloužení modrobílí sami rozhodli.

14. , so 17.10.2015
České Budějovice - Plzeň
2:3pp
1:1, 1:1, 0:0 - 0:1
Branky a nahrávky: 11. Tejko (Kubeš), 23. Tejko (Kubeš) – 12. Chalupa (Čechura), 34. Červenka (TS), 65. Pour (Chalupa). Rozhodčí: Slavík - Jindra, Zíka. Vyloučení: 8:8. Využití: 0:1. Diváci: 90. Střely na branku: 37:38. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 2:3.
České Budějovice Hauser (Němec) – Hadžič, Hora, Kubeš, Dosek, Novotný, Dudáček, Novák – Bláha, Pánek, Matys, Hakl, Tejko, Šimon, Káník, Pospíšil, Kašper, Kondelík, Kaisler.
Plzeň Krasanovský (Červenka) – Kačena, štěpánek, Staněk, Váchal, Čada, Sysel, Čechura, Sedláček – Váňa, Rubner, Pour, Chalupa, Červenka, Eret, Straka, Roubal, Kovařík, Penc, Hanzlík, Roubal

Komentář

Sobotní utkání začala aktivněji Plzeň, která se už od prvního hvizdu hnala do akce. Motoru chvíli trvalo se sehrát s hrou Západočechů a před budějovickou brankou tak bylo hodně živo. Motor se ale nenechal zaskočit na dlouho a za chvíli už podnikal výpady na brankáře Krasanovského. Většinu třetiny ale týmy bojovaly o puk ve střední třetině a pro zaplněný ochoz druhé ledové plochy Motoru bylo atraktivních akcí jako pověstného šafránu. Na první gól si diváci museli počkat až do poloviny třetiny, kdy Jihočeský obránce Kubeš vystřelil z levého kruhu na branku a Miroslav Tejko pohotovou tečí dostal puk do brány Plzně. Na odpověď se ale nečekalo dlouho. Jen o minutu později potrestali Západočeši sekání Michala Bláhy, když Michael Čechura přihrál najíždějícímu Matějovi Chalupovi, který byl neomylný.

Druhá třetina byla o poznání zajímavější. Motor hned zkraje vytvořil tlak na brankáře Krasanovského, který se po střele na vyrážečku nedokázal pevně postavit, při střele kapitána domácích Jiřího Kubeše upadl a Miroslavu Tejkovi před bránou už jen stačilo odražený puk přehodit přes jeho tělo do odkryté klece. Bohužel pro domácí se ale změnil nejčastější prohřešek proti pravidlům, který rozhodčí pískali. Zatímco v první třetině to byly ofsajdy, ve druhé to bylo vylučování na obou stranách, a dokonce dva nájezdy ve prospěch Západočechů. Plzeň ze dvou nabídek využila první, kdy Martin Červenka blafákem prostřelil brankáře Hausera. Vyloučených bylo na obou stranách spousta, gól už ale nepadl.

Hned od začátku třetí třetiny bylo oběma aktérům jasné, že teď jde o všechno. Hra se stala mnohem akčnější a rychlejší, ani jeden tým nedovolil druhému se na delší dobu usadit v jeho obranném pásmu. Také vyloučených ubylo a rozhodčí se tak mohli plně soustředit na hru. Napětí se ale nad ledem stále vznášelo a hned několik skrumáží před brankou skončilo potyčkou, kterou museli rozhodčí uklidňovat vlastním tělem. Gólu jsme se ale ani přes dvojitou přesilovku Západočechů a několika skrumáží vytvořených Jihočechy nedočkali a zápas tak dospěl do prodloužení.

Prodloužení začalo podobně jako třetí třetina akční a na pohled atraktivní hrou obou týmů. Střílelo se na obou stranách ze všech různých pozic a úhlů, nakonec se ale štěstěna usmála na Plzeň, když z jedné strany kluziště přihrál Matěj Chalupa na najíždějícího Jakuba Poura, který dělovkou prostřelil brankáře Hausera a zajistil Plzni radostnější návrat domů.


Aktuálně na webu

Sezóna 2011/12

Po dvanácti letech opět medaile, v sezóně 2011/12 vybojovala Plzeň bronz!

Plzeňští střelci

TOP 10 nejlepších kanonýrů v historii plzeňského klubu

Sezóna 1999/2000

Před dvaceti lety získala Plzeň bronzové medaile, první cenný kov v české extralize!