Starší dorostenci nasázeli Spartě na jejím ledě půltucet!

Plzeň - Mladé pušky ze západu Čech zapisují čtvrtou výhru v řadě, po včerejším jedenáctigólovém výprasku Litvínova dnes nasázely půltucet i domácí Spartě.

18. , so 31.10.2015
HC Sparta Praha - HC Plzeň 1929
2:6
2:3, 0:1, 0:2
Branky a nahrávky: 14. Wojnar (Dubský, Komárek), 14. Šmerha (Kropáček) – 10. Rubner (Roubal, Kodýtek), 16. Hanzlík (Váchal, Pour), 19. Rubner (Chalupa, Kodýtek), 26. Kovařík (Roubal), 44. Červenka M. (Roubal), 58. Kodýtek. Rozhodčí: Lacina – Frodl, Svoboda. Vyloučení: 4:2, navíc Šmerha (SPA) os. 10 min. trest. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 67. Střely na branku: 28:36. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:6.
HC Sparta Praha Wolf (21. Hofmann) – Simotics, Janda, Eliáš, Jeřábek, Horský, Vandas, Sedliský – Šmerha, Ěvarc, Šišolák, Kafka, Nacházel, Chlouba, Komárek (C), Schwamberger, Maršoun, Kropáček, Dubský, Wojnar.
HC Plzeň 1929 Krasanovský (Červenka R.) – Kvasnička, Kačena, Štěpánek, Staněk, Váchal, Čada, Čechura, Sedláček – Váňa (C), Rubner, Pour, Chalupa, Kodýtek, Červenka M., Eret, Roubal, Kovařík, Penc, Hanzlík, Roubal.

Komentář

První větší šanci v utkání mezi Spartou a Plzní měl hostující Rubner, který dostal přihrávku k levé tyči a backhandem se pokoušel překonat Adama Wolfa v brance Sparty. Jeho střela jen o pár centimetrů minula pravý horní růžek klece. Na druhé straně se prokličkoval do zakončení Chlouba, ale Krasanovský díky teči svých obránců nemusel zasahovat. Ovšem v následujících deseti minutách padlo hned pět branek!

V čase 9:08 otevřel skóre Marek Rubner, který tak v přesilové hře poslal Plzeň do vedení. Ve 14. minutě ovšem Sparta srovnala zásluhou Jakuba Wojnara, a o 30 sekund později se dokonce dostala do vedení, když Tomáš Šmerha přebruslil plzeňskou obranu a střelou k levé tyči překonal Krasanovského. V 16. minutě vyrovnali pro změnu hosté díky šikovné teči Štěpána Hanzlíka. Výživnou první část uzavřel svým druhým gólem Marek Rubner, který Wolfa překonal střelou po ledě.

Do druhé části nastoupil na postu domácího brankáře Antonín Hofmann. Tomu hned po pár minutách pomohla pravá tyč, kterou orazítkovala střela Chlouby. Ve 26. minutě ale i on inkasoval, a to z hole Vojtěcha Kovaříka. Plzeňský útočník puk protečoval do brány někde mezi brankářovou rukou a tělem. Do konce třetiny další gól nepadl, takže šli hráči do kabin za stavu 2:4 pro Plzeň.

V čase 43:15 zakončil pohlednou rotaci Indiánů z prostoru před brankovištěm Martin Červenka. Za Spartu se zkoušel prosadit střelou z přečíslení dvou na jednoho Šišolák, ale Krasanovský jej vychytal. Další možnost domácích měl Kafka, který dobře vystřelil z mezikruží do protipohybu plzeňského brankáře, ale netrefil poloodkrytou síť.

Na konci základní hrací doby ještě sparťané odvolali v přesilové hře brankáře, ale ani při hře šest na čtyři se jim nepodařilo alespoň snížit brankový rozdíl. Naopak inkasovali šestou branku, když v čase 57:19 Petr Kodýtek šikovně vyhodil obloučkem kotouč přes všechny čáry a puk se dokutálel do klece domácích.


Ohlasy trenérů

Richard Žemlička (HC Sparta Praha): Máme za sebou těžký týden, hráli jsme v pátek, v sobotu, v úterý i ve středu, takže únava stoupá a neměli jsme tolik sil. Plzeň nás přehrála a tu prohru jsme si zasloužili.

Radek Kampf (HC Plzeň 1929): Od začátku sezony nás trápilo to, že jsme měli celkem dost zraněných nebo nemocných hráčů. Teď se do mužstva pomalu všichni vrátili a je vidět, že je tam mezi hráči konkurence. Snaží se plnit, co trénujeme, a když to předvedou v zápasech, tak jsme úspěšní jako dneska. Sparta je velmi silný soupeř, i když jim chyběl třeba Safin, ale my jsme je dnes k ničemu nepustili.

Aktuálně na webu

Vstupenky na utkání s Motorem

Stejný klíč: Výměna permanentek za lístky na utkání s Motorem startuje v úterý v 10:00

JUN: PLZ - JIH 2:4

Junioři proti Jihlavě stahovali ztrátu, ale zůstali bez bodu

Ohlasy 3. kolo

S Petrem Strakou rádi útočíme, dnes nám to při oslabení skvěle vyšlo, říká Jan Eberle

×
Odehrané v 13:30 | Jun.
HC Škoda Plzeň
HC Dukla Jihlava