Mladší dorost přidal na Kladně osmou výhru v řadě!

Plzeň - Mladí indiáni zvládli na Kladně divokou přestřelku a nakonec jim pět puků v síti soupeře stačilo na další tříbodový zisk.

13A , čt 4.2.2016, 15:00
ČEZ stadion
Rytíři Kladno - HC Plzeň 1929
3:5
2:1, 1:3, 0:1
Branky a nahrávky: 3. Zíka (Srbek), 18. Karásek (Zíka), 27. Kvapil – 2. Hajšman, 23. Kolář (Přikryl), 25. Mužík (Kaňák), 33. Lang (Přikryl, Hajšman), 60. Matiášek. Rozhodčí: Jechoutek – Svobodová, Marek. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 65. Střely na branku: 26:37. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:5.
Rytíři Kladno Jiroušek (Ženíšek) – Smažík, Zich, Kvapil, Šmolík, Flasch, Rudovský – Hasil, Srbek, Karásek (A), Petrus, Kleveta, Kulma, Obadal, Filip, Bernat, Zíka, M. Bláha (C), Nagy (A), Tržil
HC Plzeň 1929 Kolář (Pilc) – Houdek, Kaňák, Váchal, Lokajíček, Šilhán, Kovářík – Hajžman (C), Přikryl, Staněk, Matiášek (A), Benetka, Šiška, Hajšman, Krýner, Hasman, Kolda (A), Mužík, Lang, Kolář, Princl

Komentář

Indiáni na Kladně udeřil ihned ve druhé minutě. Kamil Hajšman si sebral volný puk ve středním pásmu, projel po levém křídle a tvrdou střelou příklepem poslal svůj tým do vedení - 0:1! Jenže domácí se nezalekli a po čtyřiceti vteřinách bylo srovnáno. Srbek našel před bránou volného Matěje Zíku, který zblízka procedil touš za Koláře - 1:1! Po chvilce se trhl od mantinelu až před hostujícího gólmana Filip, jeho bekhendový pokus ale skončil na betonu. Za nedlouho poté našel najetého Nagyho Kvapil, rána však šla těsně nad. Indiáni odpověděli závarem před Jirouškem, finální střela se ale taktéž mezi tři tyče nevešla. Pak se již skóre měnilo. Zíka oslovil svou příhrou Pavla Karáska, jehož bombu z první zastavila až síť - 2:1! V závěru třetiny ještě Rytíři nedobře naložili s početní výhodou a do kabin se tak odcházelo za těsného vedení Kladna.

Prostřední část začala jako její předchůdkyně, rychlou brankou Plzně. Přikryl našel zpoza brány na brankovišti Filipa Koláře, který s Rytíři srovnal krok - 2:2! Za další zhruba dvě minuty navíc Západočeši dokonali obrat. Radek Mužík vzal situaci dvou na jednoho na sebe, naznačil přihrávku a následně trefil přesně nad rameno Jirouška - 2:3! K dalšímu gólu měl velmi blízko Přikryl, který číhal na příhru od tyče k tyči, domácí gólman ale zvládl včas zasáhnout. Před polovinou utkání Kladno dosáhlo na vyrovnání a dokonce při vlastním oslabení. Jan Kvapil se ani ve čtyřech nebál vyrazit na zteč a odměnou mu bylo vyrovnání po pěkné střele pod víko - 3:3! Vrátit vedení svým barvám mohl po chvilce Hajžman, proti jeho střele z levého kruhu Jiroušek skvěle zasáhl ramenem. Kapituloval až při přesilové hře indiánů, kdy pouze vyrazil ránu Přikryla a s dorážkou přispěchal ze strany Martin Lang – 3:4! Obdobně mohli skórovat i domácí, ovšem Filipovu střelu nedokázal nikdo ze spoluhráčů dorazit za záda ležícího Koláře.

Indiáni mohli i do třetice udeřit v úvodu dvacetiminutovky, ovšem tentokráte Lokajíček našel z mezikruží pouze hruď Jirouška. Za Kladno odpověděl Srbek, který objel klec a jal se rychle zakončovat, tento úmysl se mu však ve vyrovnání přetavit nepodařilo. Rozhodnout tak definitivně mohl Hajžman, který se trhl do samostatného úniku, svižná střela pod víko ale gólovou nebyla. Hosté v závěru zápasu zkusili hru bez brankáře, kterou ovšem v definitivní rozhodnutí pro Západočechy přetavil Jan Matiášek – 3:5!


Aktuálně na webu

Preview 39. kolo

Nedělní cesta směřuje pro Plzeň do Olomouce!

Ohlasy 38. kolo

Na dnešní vítězství budeme chtít navázat, hlásí dvougólový Filip Přikryl

PLZ - MHK 5:3

PLZ - MHK 5:3 - Plzeňští pěti brankami zpřetrhali sérii nezdarů!