Mladší dorost skolil Rytíře!

Plzeň - Velkou bitvu mají za sebou mladé pušky. Zápas zlomily dvěma rychlými góly v závěru prostřední části a duel dotáhly do zdárného konce.

18A , ne 28.2.2016
Plzeň - Kladno
Branky a nahrávky: 1. Hajžman, 36. Mužík (Kovářík), 38. Hajšman (Lang, Houdek), 52. Hajžman (Kolda, Lokajíček) – 27. O. Bláha (Filip). Rozhodčí: Malá – Malý, Šimán. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:0. Diváci: 80. Střely na branku: 40:24. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.
Plzeň K. Kolář (Pilc) – Houdek, Kaňák, Váchal, Lokajíček, Šilhán, Kovářík – Hajžman, Staněk, Matiášek, Benetka, Hajšman, Krýner, Hasman, Kolda, Mužík, Lang, F. Kolář, Princl.
Kladno Roll (Kiml) – Smažík, Zich, Kvapil, Šmolík, Rudovský – Hasil, Srbek, Karásek, Petrus, Kulma, Obadal, Filip, Bernat, Zíka, M. Bláha, Nagy, B. Bláha, Tržil.

Komentář

Ještě než se diváci usadili na svých místech, mohli se začít radovat. Domácí zachytili hostující rozehrávku, Matěj Hajžman si následně nabruslil přes dva protihráče do střelecké pozice mezi kruhy a propálil Rolla mezi betony - 1:0! Další trefu měl na holi Kolda, který dostal mezi kruhy příhru zpoza branky, hostující gólman se ale tentokráte vytáhl. Podobně si vedl v prakticky totožné situaci i Váchal, který si najel od modré z pozice beka. Oběma celkům s následně nepříliš vyvedly přesilové hry, ale již v pěti na obou stranách pláchl obraně Středočechů Kolda, bekhendový blafák zhatil beton Rolla. Když se před první sirénou ještě neujaly dvě rány Kladna od modré v podání Kvapila a Smažila a na druhé straně z mezikruží neuspěl Hajžman po nahrávce Mužíka od zadního mantinelu, svítilo na kostce nad ledem stejné skóre jako od první minuty střetnutí.

Prostřední část odšpuntoval z mezikruží Hajšman, Roll však byl připravený. Poté se kolem obránce prohnal do zakončení Lang, byl však až příliš blízko. Pak se ale domácí zapomněli v obraně, všem na ledě pláchl Ondřej Bláha a začínalo se tak od nuly - 1:1! Vrátit svým barvám náskok mohl po pěkné příhře v situaci dvou na jednoho Hajžman, proti byl opět bleskurychlý gólman Kladna. Ten se vytáhl i v polovině zápasu, kdy dokonce proti němu byli dva Plzeňáci, ale Langovu asistenci ranou z první Hajšman nevyužil. Ujalo se až další přečíslení, které vzal na sebe Radek Mužík a nepříliš povedenou střelou Rolla tak trochu překvapil - 2:1! Za další necelé dvě minuty bylo na západě Čech ještě veseleji. Pár kroků za modrou napřáhl Lang a krásnou tečí se prosadil Kamil Hajšman – 3:1! V závěru ještě tvrdě pálil z pravého kruhu Mužík, Roll tentokrát zasáhl bezchybně.

Zkraje poslední dvacetiminutovky napřáhl na pravém kruhu Mužík, Roll sklapl betony včas. Na druhé straně dostal v mezikruží příliš prostoru Bernet, Kolář se zaskvěl lapačkou. Stejnou částí své výstroje kryl na druhé straně Roll pokus Koldy v situaci dva na jednoho. Akce ale pokračovala a nakonec se mezi střelce dokázal zapsat Matěj Hajžman – 4:1! Pověstného bůra měl na hokejce po skvělé střele přes obránce Mužík, proti se však postavila vyrážečka muže s maskou Kladna. V závěru utkání ještě domácí ani po velkém tlaku nevyužili přesilovou hru, mrzet je to však příliš nemuselo, i tak z dnešního duelu berou cenné vítězství.

Ohlasy trenérů

Petr Vojan (HC Plzeň 1929): „Byl to těžký zápas s houževnatým soupeřem, který výborně napadá, celkově hraje dobře dopředu. Mají pár idividualit, které dokáží určovat tempo hry. My ale díky tvrdé práci po celých šedesát minut, i když jsme samozřejmě zase měli nějaké výpadky, zápas odehráli docela slušně. Mrzí mě určité věci, kdy špatně reagujeme na soupeře a kluci s tím měli problémy. Ale svědčí to o soupeři, který byl dneska výborný.”

Jan Krégl (Rytíři Kladno): „Úplně krátce, my jsme dneska tahali za kratší konec. Kluci z Plzně měli daleko lepší pohyb a my jsme bohužel měli co dělat, abychom byli důstojným soupeřem. Neskutečně nás podržel gólman, přesto domácí zaslouženě vyhráli. My dneska neměli svůj den, výkon nebyl pozitivní.”

Leuze Engineering

Společnost Leuze Engineering podporuje indiány i v nadcházející sezóně

Rozhovor Ladislav Čihák

S průběhem suché přípravy jsem spokojený, říká hlavní trenér Ladislav Čihák