Starší dorost v divokém duelu zdolal Zlín!

Plzeň - V západočeské malé hale se střetli v dalším utkání nadstavbové části domácí indiáni s týmem PSG Zlín. Utkání, ve kterém nakonec padlo třináct branek, došlo až do prodloužení, to rozhodl plzeňský Matěj Chalupa a vystřelil druhý bod pro indiány!

HC Plzeň 1929 - PSG Berani Zlín

7:6p
1:1, 3:4, 2:0 - 1:0

Branky a nahrávky: 17. Chalupa (Eret, Kačena), 22. Kovařík (Pour, Štěpánek), 35. Kovařík (D. Roubal, Chalupa), 36. Pour, 50. Chalupa, 59. Eret (Chalupa, Sysel), 63. Chalupa (Eret) – 11. Kotek (Fryšara, Dlabaja), 16. Dlabaja (Kowalczyk, Gába), 25. Fryšara (Mikulec), 25. Fryšara, 37. Kočica (Dluhoš, Budil), 39. Dluhoš (Mikulec, Budil). Rozhodčí: Valenta – Brejcha, Rubáš. Vyloučení: 5:8. Využití: 2:1. V oslabení: 0:2. Diváci: 60. Střely na branku: 33:37. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:4, 4:4, 4:6, 7:6.

Krasanovský (od 25.min R. Červenka) – Kačena, Štěpánek, Staněk, Váchal, Čada, Sysel "A", Čechura, Sedláček – Váňa, Kolda, Pour, Chalupa, M. Červenka, Eret, Straka, D. Roubal "C", Kovařík, Penc, Hanzlík "A", J. Roubal

PSG Berani Zlín

Šimonů (Huf) – Dluhoš, Gába, Dřímal, Budil "A", Kowalczyk, Marek, Fridrich – Fryšara "A", Mikulec, Kočica, Sedláček, Fajkus, Zmeškal, Kotek, Kenša, Dlabaja "C"

Ondřej Váňa 0 0 0 -3 0

V utkání mezi Plzní a Zlínem se toho nejprve dlouho moc nedělo, leč poté padly během šesti minut tři branky a k vidění byla i řada dalších zajímavých šancí. Nejdříve hrál hostující celek přesilovou hru, do puku se ve velkém úhlu opřel Patrik Kotek a se štěstím ho procpal za záda brankáře Plzně Filipa Krasanovského. Za malý moment se dostal do další obrovské šance hostující útočník Mikulec, ale tentokrát si na strážce plzeňské svatyně nepřišel.

Běžela šestnáctá minuta a zlínští hokejisté se dostal do vedení 2:0. Kapitán ševců Daniel Dlabaja uzmul černý nesmysl na polovině hřiště, po pravé straně se probojoval až před Krasanovského a rychlou střelou pod jeho ruku zvýšil vedení Moravanů. Za domácí mohl záhy snížit Pour, ale rána mezi betony mu nevyšla. Indiáni se však za necelou minutu přece jenom dočkali branky. Kačena nahodil puk od modré čáry, před brankoviště stál zaparkovaný Matěj Chalupa, jenž přesně ztečoval hrací předmět do branky. Zlínský gólman Daniel Šimonů s tímto pokusem nemohl nic udělat. Po prvních dvaceti minutách tak byli spokojenější hosté, kteří vedli 2:1.

Prostřední perioda utkání byla velmi divoká, diváci viděli celkem sedm branek! Nejdříve využil přesilovou hru domácí útočník Vojtěch Kovařík a srovnal stav zápasu na 2:2. Poté měli indiáni k dispozici další početní výhodu, ta pro ně však dopadla doslova katastrofálně. Nejdříve Mikulec a Štěpán Fryšara rozebrali plzeňskou obranu a druhý jmenovaný vrátil vedení opět na stranu Zlína. Uběhlo jen deset sekund a Štěpán Fryšara se prosadil podruhé v témže oslabení. Tato šokující trefa vyhnala Krasanovského z branky, mezi tři tyče se postavil Radek Červenka.

Divočina na ledě však zdaleka neskončila. Chalupa pěkně zatáhl touš a trefil jen tyč, nicméně jeho práci dokončil Vojtěch Kovařík, jenž vstřelil třetí gól Plzně. Za malý moment zlínská obrana namazala na Jakuba Poura, ten se řítil sám na Šimonů a překonal ho forhendovou kličkou, bylo srovnáno. Ale ne dlouho. O minutu později nechali domácí mezi kruhy volného Jonáše Kočicu, který pohotovou ranou k tyči vrátil ševcům vedení. A minutu před koncem druhé čtyřicetiminutovky se prosadil pěknou střelou zápěstím i obránce Jan Dluhoš. Po dvou třetinách tak tabuli svítil stav 4:6.

Ve třetí části se domácím povedlo srovnat! V padesáté minutě se Matěj Chalupa dostal do samostatného úniku, když na něj zlínští obránci úplně zapomněli. Domácí útočník si poradil skvěle a snížil. Minutu před koncem hráli indiáni přesilovku, navíc v šesti, povedlo se jim dokonce vyrovnat. Petr Eret přesně tečoval puk mezi betony Šimonů a výsledek 6:6 byl na světě. Dvacet dva sekund před koncem utkání měl navíc modrobílí k dispozici trestné střílení, Matěj Chalupa si s ní však nedokázal poradit. Tentýž hráč, tedy Matěj Chalupa, nakonec dokázal duel rozhodnout, když zkompletoval hattrick!

Matěj Chalupa (útočník HC Plzeň 1929): Začátek utkání pro nás nebyl dobrý, rychle jsme prohrávali 2:0, pak jsme to naštěstí vyrovnali. Oni si vzali vedení zpátky a drželi ho do konce třetí třetiny. Nám se opět podařilo vyrovnat a nakonec jsme vyhráli v prodloužení.

Robert Svoboda (PSG Zlín): Kdo zápas neviděl, ten neuvěří. Víc to komentovat nemůžu.