ČF2: CEB - PLZ 3:2

ČF2: Mladší dorostenci těsně padli na ledě Motoru. Rozhodovat se bude v neděli v Plzni!

Opět tuhý boj svedli mladší dorostenci indiánů proti českobudějovickému Motoru. Vyrovnaná miska vah se ale tentokrát přiklonila na stranu Jihočechů, kteří si tím vynutili rozhodující třetí duel na plzeňském ledě.

Banes Motor České Budějovice - HC Plzeň 1929

3:2
1:0, 2:1, 0:1

Branky a nahrávky: 8. Beránek (Egert), 25. Egert (Čížek), 33. Čížek (Vaculík, Kubíček) – 28. Kolda, 53. Mužík (Matiášek). Rozhodčí: Slavík – Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 3:7, navíc Doktor (CEB) 5 + do konce utkání za faul kolenem. Využití: 0:1. Diváci: 363. Střely na branku: 37:34. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2.

Banes Motor České Budějovice

D. Svoboda (Prušák) – Kubíček, Procházka, Janoušek, Stárek, Škola, Doktor, Štěcha, Novák – Silný (C), Beránek, Grossmann, Čížek, F. Houdek, Egert, Toman, Vaculík, Fríd, O. Svoboda. Trenér: Kolda.

K. Kolář (Pilc) – M. Houdek, Kaňák, Váchal, Lokajíček, Šilhán, Kovářík – Hajžman (C), Přikryl, Staněk, Matiášek, Benetka, Šiška, Hajšman, Krýner, Hasman, Kolda, Mužík, Lang, F. Kolář, Princl. Trenér: Vojan.

Jakub Váchal 0 0 0 0 0

Od první minuty mělo utkání podobně jako v Plzni velký náboj. Zápasu nechyběly ostré střety, fauly či čisté hity. Ofenzivněji začali utkání Plzeňští. Daniel Svoboda se musel mít neustále na pozoru, přestože ho vážněji ohrozil pouze Matiášek. Úvodní branky se domácí fanoušci dočkali už v osmé minutě. Přečíslení skvěle vyřešili Jiří Egert s Martinem Beránkem a útočník s číslem 6 na dresu překonal Koláře – 1:0. Nepříjemnost přišla pro Motor v poslední minutě třetiny. Vojtěch Doktor dostal za faul kolenem trest do konce utkání.

Ve druhé třetině byl lepším týmem Motor a po zásluze zvýšil své vedení. Jakub Čížek vybojoval puk pro Jiřího Egerta, který prostřelil Koláře – 2:0. Indiáni dokázali za tři minuty snížit. Po chybě v obraně Jihočechů se přesnou střelou nad beton prosadil Matěj Kolda - 2:1. Vrátit domácím dvoubrankové vedení mohl Ondřej Vaculík, ovšem nastřelil pouze tyč. Skórovat se podařilo až Jakubu Čížkovi. Využil přečíslení a pohotově zvýšil – 3:1.

I ve třetí třetině se hrál vyrovnaný hokej. První velkou šanci měl střelec třetí branky Čížek, šikovnou tečí těsně minul. Motor si velmi dobře hlídal svůj náskok, Západočeši se těžko dostávali do tlaku. Až snižující brankou se Plzeňští dostali do hry. Radek Mužík dostal prostor a parádní střelou nedal Svobodovi šanci – 3:2. Hosty přibrzdilo až oslabení pět minut před koncem. Hosté vypadli z tempa a v závěrečné power-play už s výsledkem nic neudělali. Série se za stavu 1:1 vrací do Plzně.

Ladislav Kolda (České Budějovice): Jsme rádi, že jsme utkání zvládli. Bojovali jsme a urvali vítězství. Věříme, že se nám podaří rozhodující utkání strhnout na svou stranu. Myslím si, že Plzeň bude pod větším tlakem než my.

Petr Vojan (HC Plzeň 1929): Bohužel, my jsme ještě letos nenastoupili do play-off. Hrajeme neagresivně, nebruslíme, nezabojujeme o kotouč. Jsme naivní, prostě všechno je napůl, pořád jsme jen stínem mužstva z předchozí části... Musíme už konečně pochopit, že nám soupeř nedá nic zadarmo, naopak mu zatím stačí hrát na hranici fair play, hrají obětavě a hlavně bojují. Když jim rozhodčí tolerují tuhle jejich hru, musíme se s tím umět vyrovnat. Mrzí mě, že mají v každém zápase naprosto likvidační faul na naše hráče. Jinak jim samozřejmě gratuluji, vítězství si zasloužili. V neděli se rozhodně u nás.