Junioři odjeli z Kladna bez bodu

Neproměněné příležitosti stály plzeňské juniory porážku na ledě kladenských Rytířů, kteří naopak byli v zakončení úspěšnější a během dvou třetin si vypracovali rozhodující čtyřgólový náskok, jež Plzeňany nezvládli i přes velkou snahu v závěrečné fázi zápasu zvrátit.

Rytíři Kladno - HC Plzeň 1929

4:2
2:0, 2:0, 0:2

Branky a nahrávky: 3. M. Kučera (Schildhabel, Řepka), 6. Š. Bláha (Patyk, Keszi), 22. Patyk (Schildhabel), 23. M. Kučera (Malý) – 45. Krystl (Kaňák), 59. Kokoška (Roubal, Kvasnička). Rozhodčí: Bejček - Ondráček, Marek. Vyloučení: 5:1. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 80. Střely na branku: 23:25. Průběh utkání: 4:0, 4:2.

Rytíři Kladno

Stahl (Svoboda) – Havelka (A), Kiml, Chládek, Šíma, Malý – Vach, Cibák, Piovarči, Patyk (C), Š. Bláha, Okegawa, Schildhabel (A), Řepka, Keszi, M. Kučera.

Zeman (23. Krasanovský) – Kvasnička, Váchal, Kaňák, Sysel, Novák, Krystl (C), Pokorný – Korelus, Hanzlík, T. Kučera, Vavřička (A), Pour, Chalupa, Kokoška, Vracovský (A), Roubal, Eret, Rubner.

Tomáš Vracovský 0 0 0 0 0

Vstup do utkání vyšel jednoznačné lépe mladým Rytířům, kteří se o dvou minutách hry ujali vedení. Michal Kučera dostal povedený pas do úniku, z něhož rychlou střelu z mezikruží propálil plzeňského gólmana Zemana. O několik okamžiků později to před plzeňskou svatyní znovu hořelo, ale tentokrát aktivní Kučera nedokázal prodrat puk do sítě.

Kladenští se další trefy přece jen po krátké době dočkali. V přesilové hře, která následovala poté, co bylo na ledě šest indiánů, přetavil v druhý gól Štěpán Bláha, jenž poctivě čekal na brankovišti, kam nakonec dostal kotouč, který dopravil do branky. Plzeň se následně snažila hrozit a vypracovala si nějaké příležitosti, v koncovce se ale hosté trápili, když naráželi na pozorného gólmana Stahla. Naopak udeřit mohli opět domácí, a to z trestného střílení. Keszi ale svůj nájezd neprovedl ideálně a netrefil ani prostor tří tyčí.

Druhá perioda začala stejně jako ta předchozí. Kladno přidalo další gól, jenž padl navíc ve vlastním oslabení. V situaci dva na jednoho vzal zodpovědnost na sebe Petr Patyk, jehož povedená rána nakonec skončila přesně pod břevnem. Poté navíc mohlo domácím i trochu štěstí, když přidali čtvrtý zářez. Michal Kučera se vřítil do pásma a jeho střela nejspíše po teči jednoho z obránců zaplachtila za nešťastného Zemana, kterého vzápětí nahradil v plzeňské brance Krasanovský.

Korigovat výsledek mohli indiáni ve druhé části po chybě brankáře Stahla, který vyjel ze své branky a nechybělo mnoho, aby se nestačil včas vrátit zpátky do svého teritoria, kam letěla střela jednoho z Plzeňanů. Nakonec to ale kladenský gólman stihl a ochránil svůj tým. Krasanovský čelil naopak nájezdu Kesziho, jenž nicméně ani podruhé v zápase své sólo nedokázal zdárně zakončit, a netrefil mezírku mezi betony.

Malá naděje pro Plzeň na zvrat v utkání přišla ve třetí třetině v přesilové hře, v níž po nabídce Kaňáka propálil Tomáš Krystl vše, co mu stálo v cestě. Rytíři ale poté poctivě drželi své vedení prakticky až do konce utkání, kdy ještě indiáni jednou brankou zkorigovali výsledek. Na trefu Filipa Kokošky z 59. minuty ale již nedokázal nikdo z jeho spoluhráčů navázat a indiáni se proto vraceli domů do Plzně s prázdnou.

David Bruk (HC Plzeň 1929): Z našeho pohledu to bylo vyrovnané utkání, v němž jsme akorát neproměňovali šance, což se naopak dařilo soupeři. S takovým soupeřem těžko uspějeme, pokud má náš gólman úspěšnost zákroků 55%. Z tohoto pohledu to byl hodně nepovedený zápas.