Junioři ve vyrovnaném duelu dobyli Kladno!

Plzeň - Mladí indiáni ovládli v prodloužení šachovou partii, když skóre ukazuje i rozdělení bodů mezi oba soupeře.

13.kolo , po 10.10.2016
Kladno - Plzeň
1:2pp
0:1, 0:0, 1:0 - 0:1
Branky a nahrávky: 47. Kezsi (Janeček, Patyk) – 20. Rubner (Kantner), 65. Vracovský (Kodýtek). Rozhodčí: Jechoutek – Štětina, Marek. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. Diváci: 128. Střely na branku: 35:32. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.
Kladno Stahl (Svoboda) – Havelka, Cibák, Chládek, Šíma, Zelingr, Malý – Piovarči, Patyk, Š. Bláha, Okegawa, Borkovec, Schildhabel, Janeček, Řepka, Keszi, Kučera, Kalaj, Čermák
Plzeň Krasanovský (Zeman) – Kačena, Váchal, Sysel, Novák, Krystl, Pokorný – Kantner, Stráský, Hanzlík, Vavřička, Pour, Chalupa, Kodýtek, Kokoška, Vracovský, Roubal, Eret, Rubner

Komentář

Zápas odšpuntoval svou ranou hostující Rubner, našel pouze beton Stahla. Ještě lepší zákrok gólman domácích předvedl po chvilce lapačkou, když uzmul teč Vracovského, který změnil směr rány Poura. Svým tlakem si indiáni vynutili na Kladnu i faul, přesilovková dělovka Pokorného ale opět skončila pouze na betonu. Kezsi se následně osmělil za svůj tým, tváří v tvář Krasanovskému ztroskotal na jeho vyrážečce. Ani Rytíři později nepohnuli skórem v početní výhodě a když už se zdálo, že oba celky odejdou do kabin za stavu 0:0, nabruslil si po levé straně do palebné pozice Marek Rubner a uspěl pokusem na lapačku - 0:1!

Zkraje prostřední dvacetiminutovky rychle obkroužil branku Kokoška a jal se rychle zakončovat, Stahl byl připraven. Na druhé straně pálil od modré Janeček, Krasanovský zasáhl lapačkou. Následně obdržel Bláha příhru ze strany na stranu, brankář indiánů se stihl přemístit. Do dobré příležitosti se protáhl i Kodýtek, náskok svých barev nezvýšil. Naopak srovnání měl na holi dvakrát Kezsi, nejprve střelu do protipohybu zastavil beton, poté se neujala rána po ledě. Když pak stejný počet pokusů neplatil ani na rameno Stahla, svítil na kostce o druhé přestávce stejný výsledek jako o první.

Ve třetí části jako první vystřelil Rubner, gólman Rytířů touš vyrazil do ochranné sítě. Na druhé straně se dostal k zakončení mezi kruhy Bláha, Krasanovský musel rychle sklapnout betony. Do stejného místa zakončil po chvilce i Vincent Kezsi, který si vybruslil ze strany až na brankoviště a rázem se začínalo opět od nuly - 1:1! Z podobné pozice na kruhu to v rychlém sledu zkoušeli Schildhabel a Chalupa, oba brankáři své týmy podrželi. Před třetí sirénou ještě puk mezi betony Krasanovského namířil Kalaj, ale prodloužení neodvrátil.

V prodloužení se oba celky snažily rozhodnout, nakonec rozhodlo domácí vyloučení a přesilová hra hostí. Tu využil po zhruba půlminutce Tomáš Vracovský - 1:2!

Ohlasy trenérů

František Černý (HC Plzeň 1929): Bylo to vyrovnané utkání, Kladno je doma hodně silné. Jeli jsme sem odčinit vysokou porážku z Karlových Varů, což se povedlo. Hráli jsme dobře odzadu, ke konci duelu měli více sil a zaslouženě přidali druhý bod.

Sezóna 2011/12

Po dvanácti letech opět medaile, v sezóně 2011/12 vybojovala Plzeň bronz!

Plzeňští střelci

TOP 10 nejlepších kanonýrů v historii plzeňského klubu

Sezóna 1999/2000

Před dvaceti lety získala Plzeň bronzové medaile, první cenný kov v české extralize!