JUN: PLZ – OLO 6:3

Proti poslední Olomouci rozhodli indiáni o výhře v první třetině!

Plzeň – Očekávala se jednoznačnější podívaná. První třetina podle toho také vypadala, plzeňští junioři ji vyhráli 4:1. Následujících 40 minut ale ze strany Plzně nepřineslo uspokojivý výkon, přesto to stačilo na tři body za výhru 6:3.

HC Plzeň 1929 - HC Olomouc

6:3
4:1, 1:2, 1:0

Branky a nahrávky: 1. Kokoška (Kaňák, Novák), 14. Kokoška (Pour), 15. Kantner (Chalupa, Vavřička), 16. Vracovský (Pour), 32. Kokoška, 59. Chalupa (Vavřička, Kantner) – 4. Macuh (Kuba), 26. Hajšman (Beier), 38. Spurný (Marek, Jeklič). Rozhodčí: Valenta – Rubáš, Tvrdík. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 55. Střely na branku: 47:17. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:2, 5:2, 5:3, 6:3.

Krasanovský (od 41. Zeman) – Kvasnička, Váchal, Kaňák, Novák, Krystl (C), Pokorný – Kantner, Stráský (A), Hanzlík, Vavřička (A), Pour, Chalupa, J. Roubal, Kokoška, Vracovský, D. Roubal, Rubner.

HC Olomouc

Schejbal (od 21. Sonnek) – Štreit, Rutar, Spurný, Spálovský, Holiš, Kališ, Beutl, Škoda – Říčka, Hajšman, Podlaha, Beier, Macuh (A), Marek (C), Jelínek, Jeklič, Šťastný, Kuba (A).

Tomáš Vracovský 1 0 1 3 2

Do zápasu vstoupili Západočeši tím nejlepším možným způsobem. Poté, co byla odražena akce Olomouce, se ujali vedení. Jen 42 sekund jim stačilo na to, aby nahození Lukáše Kaňáka šikovně tečoval Filip Kokoška, který se touto brankou osamostatnil na čele bodování extraligy juniorů! V následné přesilové hře Plzně číhal před brankou Kantner, kterého našel Chalupa, ale Olomoucké zachránila tyčka. V čase 4:00 hosté vyrovnali. Chybu brankáře Krasanovského potrestal Rok Macuh, slovinský útočník tak upravil na 1:1!

Druhá polovina úvodní dvacetiminutovky již patřila indiánům. Ve 14. minutě nejprve zůstal před Schejbalem nepokrytý Filip Kokoška, jenž svou druhou brankou dal na 2:1! Krátce poté se zakončením z nulového úhlu prosadil Matyáš Kantner, aby o chvíli později ze skvělé přihrávky Jakuba Poura vytěžil branku na 4:1 Tomáš Vracovský! Debut Adama Schejbala v extralize juniorů tak nebyl vůbec příjemný. Další branku mohl inkasovat ke konci 18. minuty, přečíslení dva na jednoho ale zakončil Filip Kokoška střelou mimo tři tyče. Po 20 minutách tak modrobílí vedli 4:1.

Po 20 minutách se hosté rozhodli vystřídat brankáře a Adama Schejbala nahradil Václav Sonnek. Ten ale mohl krátce po svém nástupu do branky inkasovat, po pěkné kombinaci byl před ním osamocený Jakub Pour, ale přesně nezamířil. Na druhé straně tedy přišel trest v podobě snížení olomouckých hráčů. Dominik Hajšman doklepl kotouč do branky po akci Jana Beiera! Krátce po polovině periody měl pořádnou smůlu Tomáš Vracovský, jehož zakončení zamířilo do tyče olomoucké brány.

Zhruba v polovině druhé třetiny se ale domácí mohli zaradovat. Ve vlastním oslabení se před brankou ocitl Filip Kokoška, který krásným blafákem do bekhendu dovršil svůj hattrick a dostal se do čela tabulky střelců celé ligy! Další přesilovka Olomouci také nevyšla, třetí v řadě jim ale již štěstí přinesla. Lukáš Spurný obdržel přihrávku od pravého mantinelu, kterou mu poslal Dominik Marek, a krásnou střelou o tyč upravil stav zápasu na 3:5 z pohledu Hanáků! V závěru třetiny se ještě krásným zákrokem lapačkou blýskl Václav Sonnek, který vychytal Jakuba Poura.

V brance Plzně od třetí třetiny nastoupil Adam Zeman, i indiáni tedy prostřídali maskovaného muže. Hned v úvodu museli jeho spoluhráči čelit oslabení po faulu Vracovského, ustáli ho ale bez větších potíží. Ve 47. minutě byl ovšem blízko brance Dominik Marek, naštěstí pro indiány jeho střelu zastavila tyčka. Modrobílí zahrozili z protiútoku, v přečíslení dva na jednoho našel Vracovský před bránou Jakuba Poura, jenomže ten zakončil nad bránu Sonnka.

Krátce po polovině závěrečné části zápasu Kantner pěknou příhrou vybídl ke skórování Matěje Chalupu, jenomže ten z bezprostřední blízkosti branku nevstřelil. Skvělým výkonem se v brance kohoutů i nadále prezentoval Václav Sonnek. V průběhu 54. minuty si po nahození Jakuba Pokorného poradil s dorážkou Vavřičky, když ji zneškodnil betonem. Minutu a půl před koncem utkání se Plzeňané ještě jednou mohli radovat. Přesilovou hru za 25 sekund pěknou ranou využil Matěj Chalupa, který svou 22. brankou v sezoně dohnal na čele tabulky střelců svého spoluhráče Filipa Kokošku a hlavně upravil na konečných 6:3!

David Bruk (HC Plzeň 1929): „My jsme odehráli velice špatné utkání a z výkonu mužstva jsme rozladění. Měli jsme pohovor s hráči a ještě budeme pokračovat jednotlivě, protože s tímhle výkonem a přístupem nemůžeme nastoupit do play-off. Ten zápas byl z našeho pohledu hrozný,“

Olomoucký trenér Petr Fiala odmítl zápas zhodnotit.