Junioři po vzoru A-týmu předčítali soupeři pohádku o Škodovce a sedmi trpaslících!

Plzeň - Mladé pušky spustily v duelu celků z popředí tabulky nevídanou kanonádu, které nezabránila ani tajná zbraň Jihočechů - jeden z nejlepších gólmanů WSM ligy. Domácí totiž použili zbraně hromadného ničení - Matěj Chalupa 4+2, Tomáš Vracovský 1+3 či Filip Kokoška 1+2.

40.kolo , so 4.2.2017
Plzeň - Č. Budějovice
7:3
2:0, 2:1, 3:2
Branky a nahrávky: 1. Chalupa (Vracovský), 10. Chalupa (Kokoška), 22. Vracovský (Chalupa), 28. Chalupa (Novák), 43. Kokoška (Vracovský, Chalupa), 44. Hanzlík (Eret, Krystl), 58. Chalupa (Vracovský, Kokoška) – 32. Matys (Krcho), 47. Bárta, 50. Tintěra (Svoboda). Rozhodčí: Svoboda – Jelínek, Zimmermann. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:0. Diváci: 50. Střely na branku: 43:35. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 6:1, 6:3, 7:3.
Plzeň Krasanovský (Zeman) – Staněk, Kvasnička, Kaňák, Novák, Krystl (C), Pokorný – Kantner, Stráský, Hanzlík, Pour, Chalupa, J. Roubal, Kokoška, Vracovský (A), D. Roubal, Eret, Rubner.
Č. Budějovice Kváča (Provazník) – Tintěra, Svoboda, Farka, Michal (A), Benda, Radoš – Rolínek, Matys, Doktor (C), Krcho, Guman, Káník, Sloboda, Tejko, Bárta.

Komentář

Do souboje dvou celků ze špice tabulky nasadili hosté i tajnou zbraň, stabilního gólmana WSM ligy Petra Kváču, který letos mezi juniory odchytal jediný duel a neinkasoval. Jenže nejlepší útok soutěže jej přivítal již po devatenácti vteřinách, když neomylně zamířil z mezikruží Matěj Chalupa – 1:0! První zákrok si tak hostující muž s maskou připsal až vzápětí, když poslal do ochranné sítě rána Staňka od modré. Další rána letěla na hostující svatyni z hole Stráského, který si najel do pásma a vypálil přes obránce, proti navýšení domácího náskoku byla vyrážečka Kváči. Jihočeši se mohli dostat do tempa v přesilové hře, ovšem ta se jim příliš nevydařila a výsledkem byly pouze zblokované pokusy Gumana a Tintěry. Naopak již v pěti ihned indiáni zahrozili, Kantner ale sám ani nadvakrát před hostujícím brankářem skulinku mezi jeho betony nenašel. Jenže tlak Západočechů pokračoval a po chvilce se po ráně z první z pravého kruhu trefil přesně do protějšího horního růžku opět Matěj Chalupa – 2:0! Při hře ve čtyřech se pak všem na ledě trhl Káník, jenže svižnou střelou pouze vyprášil beton Krasanovského. Když pak před sirénou Západočeši nevyužili zkrácenou přesilovou hru pět na tři, rozešly se oba celky do kabin za stavu 2:0.

Domácí do druhé části vlétli a tlak hosté ustáli jen necelé dvě minuty. To se totiž mezi kruhy zjevil Tomáš Vracovský, který se kličkou ještě zbavil obránce a následně bekhendem poslal touš do bližší šibenice - 3:0! Jihočeši poté opět doslova pohrdli přesilovou hrou a potrestal je Matěj Chalupa, který zkompletoval hattrick po úchvatném sólu od vlastní modré - 4:0! Po polovině utkání se dočkal i Motor. Ihned po buly se totiž napřáhl Lukáš Matys a zamířil až chirurgicky přesně do protějšího růžku - 4:1! Vrátit čtyřgólový náskok svým barvám mohl po chvilce David Roubal, ale z mezikruží zamířil příliš nad. Když pak v závěru Bárta prokličkoval na pravém kruhu až před Krasanovského, který si s jeho pokusem poradil, odcházely oba týmy do šaten za tříbrankového náskoku modrobílých.

Poslední třetinu začali domácí jako ty předešlé, rychlou brankou. Kváča pouze vyrazil rychlou střelu Vracovského ihned po buly a s dorážkou přispěchal Filip Kokoška – 5:1! Za necelou minutu navíc nejprve Eret trefil v situaci dva na jednoho tyč a odrážený kotouč napálil do sítě Štěpán Hanzlík – 6:1! Indiáni následně putovali do čtyř, oslabení sice ustáli, ale v pokračujícím tlaku se parádně o tyč prosadil dnes velmi aktivní Jan Bárta – 6:2! Po chvilce navíc hosté předvedl akci obránců, když Svoboda oslovil Romana Tintěru, jenž si nabruslil mezi kruhy a zápas zdramatizoval - 6:3! Jenže Západočeši si závěr utkání bez komplikací pohlídali, navíc svůj dnešní parádní duel uzavřel na 4+2 Matěj Chalupa, který vše ukončil dorážkou na brankovišti - 7:3!


Ohlasy trenérů

David Bruk (HC Plzeň 1929): “My jsme odehráli velmi dobré utkání. Měli jsme dobrý pohyb, vytvářeli jsme si šance, které jsme proměnili. Dvě třetiny jsme i hráli zodpovědně do obrany, ve třetí jsme udělali dvě hloupé chyby, ale celkově ten zápas hodnotíme velmi dobře.”

Trenéři Českých Budějovic se k utkání odmítli vyjádřit.

Aktuálně na webu

Ohlasy GČC 2

Celou dobu jsme věřili, že můžeme vyhrát, řekl po duelu na Spartě střelec David Stach

SPA - PLZ 3:4pp

SPA - PLZ 3:4pp - Parádní obrat na úvod sezóny!

Nový termín utkání s Kladnem

S Kladnem doma v pátek 14. srpna od 17:30