Plzeň - Mladí indiáni v honbě za ovládnutím základní části nezaváhali ani na půdě Chomutova a nadále se tak drží na výslunní průběžné tabulky.

Piráti Chomutov - HC Plzeň 1929

3:5
0:2, 1:2, 2:1

Branky a nahrávky: 21. Rindoš (Lidák, Polák), 50. Buchtela (Novák, Rindoš), 56. Polák (Rindoš, Tůma) – 7. Kantner (Chalupa, Kodýtek), 8. J. Roubal (Chalupa), 24. Rubner (Kodýtek), 24. Eret (Vavřička, Rubner), 59. Eret (Vavřička). Rozhodčí: Luczków – Rozlílek, Kokrment. Vyloučení: 4:4, navíc Krejčiřík (CHM) os. 10 min. trest. Využití: 1:0. Diváci: 90. Střely na branku: 37:43. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 3:4, 3:5.

Piráti Chomutov

Pavlát (od 24. Dobeš) – Buchtela, Kopic, Novák D., Lidák (C), Smutný, Hajič – Polák, Kulich, Palička, Krejčiřík, Részegh, Tůma (A), Rindoš (A), Svoboda, Wágner, Adáme

Krasanovský (Zeman) – Kačena, Staněk, Čechura, Novák A., Krystl (C), Pokorný – Kantner, Stránský (A), Hanzlík, Kodýtek, Vavřička (A), Pour, Chalupa, Roubal J., Roubal D., Eret, Rubner

Jakub Vavřička 0 2 2 1 0

Počtvrté se letos již potkali hráči indiánů a Chomutova a potřetí se radovali Západočeši. Piráti tak vybojovali pouze tři bodíky z dvanácti možných, když v minulém měření sil vyrabovali HM Arénu. Dnes modrobílí vkročili do utkání pravou nohou. Na zlomku sedmé a osmé minuty totiž dvakrát bleskově udeřili. Nejprve se po asistenci Chalupy prosadil Matyáš Kantner a jen co se jeho barvy doradovaly, udeřil i Josef Roubal - 0:2! Přestože ještě do první sirény oba celky putovaly za katr, skóre se již v této části neměnilo.

Naopak start do prostředního dějství měli na výbornou Severočeši. Uběhlo přesně deset vteřin a ruce nad hlavu jako první začal zvedat Josef Rindoš - 1:2! Ovšem Plzeň možné komplikace nepřipustila a znovu udeřila dvěma slepenými brankami. Ty nyní dělilo pouze osmnáct sekund, protože počin Marka Rubnera následoval i Petr Eret a společně vyhnali Pavláta z branky - 1:4! Západočeši ještě hráli v této třetině dvakrát v početní výhodě, skóre se ale již neměnilo.

Změna nastala až v poslední dvacetiminutovce, kdy Piráti vnutili dvěma brankami zápasu nový náboj. Naději dal v padesáté minutě Severočechům naději Ondřej Buchtěla, drama bylo na světě zásluhou Toma Poláka za nedlouho poté - 3:4! Poslední slovo si však v závěru duelu vzali přeci jenom modrobílí, když definitivní pojistku na tři body dal Plzni opět Petr Eret - 3:5! Chomutov tak ještě čeká tuhý boj o postupovou osmičku, indiáni se naopak nadále vyhřívají na čele průběžné tabulky.

David Bruk (HC Plzeň 1929): "Vítězství si dnes ceníme. Nebyl to snadný zápas proti kvalitnímu soupeři i rozhodčím."