Junioři otočili zápas v Litvínově a přivezli dva body!

Mladí indiáni dlouhou dobu nemohli najít recept na litvínovského gólmana, ale nakonec ve třetí třetině zavelel k obratu kapitán Tomáš Krystl. V následném prodloužení se navíc prosadil ještě Eret, takže se Plzeňané mohli radovat ze zisku dvou bodů.

42.kolo , so 18.2.2017
Litvínov - Plzeň
1:2pp
1:0, 0:0, 0:1 - 0:1
Branky a nahrávky: 1. Vébr (Kučera) – 50. Krystl, 63. Eret (Kaňák, Vracovský). Rozhodčí: Místecký – Komárek, Ondráček. Vyloučení: 4:2. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 90. Střely na branku: 28:45. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2.
Litvínov Havlík Š. (Pejsar) – Urbánek, Macháč, Franc, Havlík D., Březák, Brzek, Myšák, Dvořák – Kučera, Vébr, Bárdoš, Pecka, Horák, Jícha, Dufek, Havelka.
Plzeň Krasanovský (Kolář) – Kačena, Kaňák, Čechura, Novák, Krystl, Pokorný – Kantner, Stráský, Hanzlík, Kodýtek, Vavřička, Pour, Chalupa, Roubal J., Vracovský, Roubal D., Eret, Rubner.

Komentář

Do utkání vstoupili aktivněji junioři Litvínova. Hned v první minutě propadli indiáni v útočném pásmu a domácí využili přečíslení dva na jednoho na výbornou, když se po přihrávce Kučery prosadil přesnou střelou Zdeněk Vébr. Vstřelený gól Litvínovské nabudil a měli nadále navrch. Plzni se nicméně podařilo postupně zlepšit pohyb a vynutila si dvě přesilové hry, ze kterých nevzniklo ovšem žádné nebezpečí. Nejblíže ke gólu měl Kodýtek, jehož střelecký pokus orazítkoval tyč.

Ve druhé třetině byl k vidění hodně taktická bitva na ledě. hře pět proti pěti se hra odehrávala převážně ve středním pásmu. Indiáni byli sice mírně aktivnější, ale udeřit se jim nepodařilo ani v další početní výhodě. Přesilovku dostal k dispozici následně i Litvínova, kterému se v ní rovněž příliš nedařilo, a skóre proto zůstávalo nadále stejné.

Ve třetí periodě se hrál podobný hokej jako v předchozí fázi zápasu s výjimkou toho, že se Plzeňští dostávali do více šancí. V 50. minutě duelu se indiáni po zásluze dočkali vyrovnání. Puk se dostal k Tomášovi Krystlovi na modrou čáru, jenž prudkou střelou prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Plzeňané měli snahu ještě otočit zápas v řádné hrací době, nicméně litvínovská tvrz vydržela, takže na řadu přišlo prodloužení.

V polovině dodatečného nastavení se po hezké akci Kaňáka s Vracovským dostal puk k osamocenému Petru Eretovi, který střelou pod vyrážečku domácího gólmana vystřelil bod navíc pro indiány.

Ohlasy trenérů

David Bruk (HC Plzeň 1929): Utkání bylo z obou stran kvalitní a my jsme měli většinu zápasu více puk na svých holích. Měli jsme mnohem více střel, ale paradoxně Litvínov si vypracoval osm gólových šancí, zatímco my žádnou. Z tohoto pohledu je pro nás zisk dvou bodů zcela excelentní.

Sezóna 2011/12

Po dvanácti letech opět medaile, v sezóně 2011/12 vybojovala Plzeň bronz!

Plzeňští střelci

TOP 10 nejlepších kanonýrů v historii plzeňského klubu

Sezóna 1999/2000

Před dvaceti lety získala Plzeň bronzové medaile, první cenný kov v české extralize!