Starší dorost předvedl parádní, tříbrankový obrat!

Plzeň - Po včerejší vybojované výhře nad Slavií ani dnes nečekalo na indiány nic lehkého. Dvoubrankové manko dlouho přetrvávalo ve prospěch domácích, zásluhou hattricku Josefa Roubala (na obrázku) ovšem modrobílí předvedli parádní obrat a vezou domů všechny body.

HC Letci Letňany - HC Plzeň 1929

3:4
3:1, 0:0, 0:3

Branky a nahrávky: 1. Rousek (Eg Larsen, Nedorost), 3. Rousek (Eg Larsen), 15. Eg Larsen (Nedorost) – 10. Staněk (Váňa), 41. Roubal (Matiášek, Hajžman), 47. Roubal (Váňa), 51. Roubal (Lokajíček, Matiášek). Rozhodčí: Würtherle – Lhotský, Špůr. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 74. Střely na branku: 31:55. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:4.

HC Letci Letňany

Pařík (Hamalčík) – Gebell, Prebsl, Antoš, Schönbauer, Lytvynov – Nárovec, Nedorost, Kocík, Fabiánek, Soukup, Bílek, Danov, Eg Larsen, Rousek, Novák, Jelínek.

Kolář (R. Červenka) – Houdek, Kaňák, Štěpánek, Staněk, Lokajíček, Čada, Šilhán – Reitspies, Procházka, Kolda, Matiášek, Hajžman, Roubal, M. Červenka, Hajšman, Hasman, Váňa, Kovařík.

Ondřej Váňa 0 2 2 2 0

Oba celky v minulém kole zvítězily, dal se tak očekávat vyrovnaný duel. To se tak nakonec naplnilo, přestože v tabulce Západ obě mužstva drží příčky na opačných pólech. Lépe do utkání vstoupili domácí, kteří prakticky z prvního střídání udeřili. Eg Larsen předložil do dobré pozice Lukáši Rouskovi, který po osmatřiceti vteřinách hry otevřel střelecký zápis duelu - 1:0! Po chvilce si oba hráči spolupráci zopakovali a po dvou a půl minutách hry odletěli Letci do dvoubrankového vedení - 2:0! Hosté se vzpamatovali před polovinou úvodní části. Potrestali totiž první vyloučení zápasu, přesilovou hru využili zásluhou Filipa Staňka přesně po třiceti vteřinách - 2:1! Jenže netrvalo dlouho a Pražané si vzali vedení zpět. Autor dvou finálních přihrávek Peter Eg Larsen se proměnil ve střelce a uzavřel divokou úvodní část - 3:1!

Na tu ani jeden z týmů v prostředním dějství nenavázal, přestože například indiáni měli k dispozici hned dvě početní výhody. Zejména Západočeši byli aktivnější i co do střelby, po dvou třetinách byl poměr již 17:37 a výsledný počet byl dokonce 31:55.

Střelecké prokletí zlomili modrobílí až v části poslední. A to hned po čtyřiapadesáti vteřinách, kdy k velkému obratu zavelel kapitán Josef Roubal - 3:2! Letci si vzápětí mohli vzít pohodlné vedení zpět v přesilové hře, ovšem neuspěli. Následovalo další oslabení indiánů a tentokráte se již skóre měnilo. Domácí propadli ihned po buly a po deseti vteřinách hry ve čtyřech Josef Roubal vývoj utkání poslal na začátek - 3:3! V čase 50:28 navíc stejný hráč za necelých deset minut hry nejenže dokonal obrat, navíc zkompletoval hattrick a Západočeši již vedli - 3:4! A protože již další branka nepadla, mohli se modrobílí radovat z velmi cenných tří bodů, jejichž zisk museli chránit i ve více než minutu trvající power-play Letňan.

Jiří Hanzlík (HC Plzeň 1929): "Měli jsme špatný vstup do utkání, obránci vyrobili nějaké chyby a my rychle prohrávali. Od druhé třetiny se naše hra zlepšila a musím říct, že v té poslední jsme vývoj utkání zaslouženě otočili."