Starší dorost nasázel Litvínovu osmičku!

Pořádný střelecký apetit měli starší dorostenci indiánů v pátek na severu Čech, kde si s chutí zastříleli proti Litvínovu. Mladí Plzeňané v jednu chvíli vedli dokonce o sedm branek, ale domácí tým ještě zvládl zkorigovat výši debaklu.

16. , pá 21.10.2016, 15:00
HC Litvínov - HC Plzeň 1929
3:8
0:4, 2:4, 1:0
Branky a nahrávky: 24. Ineman (Kordule), 38. Cikánek, 58. Pavlíček (Havlík) – 1. Roubal (Matiášek), 1. Kovařík (Reitspies), 14. Eret (Roubal, Matiášek), 19. Mužík, 23. Lang (Hajšman, Mužík), 27. Červenka (Hajžman), 33. Kovařík (Lokajíček, Váňa), 36. Eret (Roubal, Houdek). Rozhodčí: Orlický – Goltsch, Hynčica. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 48. Střely na branku: 24:46. Průběh utkání: 0:5, 1:5, 1:8, 3:8.
HC Litvínov Pejsar (Kožnar) – Žižka, Havlík ''A'', Kitzberger, Černohorský, Hipius, Cikánek, Jurka – Ineman, Bartoš, Jouza, Vopat ''C'', Dufek, Kordule, Pech, Svoboda, Pavlíček
HC Plzeň 1929 Červenka (Kolář) – Houdek, Kaňák, Štěpánek, Staněk, Lokajíček, Šilhán – Reitspies, Lang, Mužík, Kolda, Procházka, Matiášek, Hajžman, Roubal ''C'', Červenka M., Hajšman, Eret Hasman, Váňa ''A'', Kovařík ''A''

Komentář

Indiáni zažili skvělý vstup do utkání, když už po první minutě vedli o dvě branky. Ve čtyřicáté vteřině otevřel brankový účet utkání Josef Roubal, který rychlou střelou z pravého kruhu překonal Pejsara. Po devětapadesáti vteřinách hry vypálil přesně mezi betony Pejsara Vojtěch Kovařík, a bylo to již o dvě branky.

Po třetí v utkání se Plzeň prosadila ve 14. minutě. Petr Eret z pravého kruhu krásnou střelou na rameno Pejsara rozvlnil síť. Třetinu zkázy pro Severočechy ukončil v 19. minutě Radek Mužík, jenž po krásné individuální akci zvyšoval už na 4:0!

Ve druhé třetině pokračoval brankový orchestr jenom s tím rozdílem, že na obou stranách. Ve 23. minutě vsítil bůra Martin Lang, který zužitkoval skvělou přihrávku od Hajšmana zpoza brány. O minutu později vstřelili čestnou branku také domácí, konkrétně Filip Ineman, jenž pěknou tečí rozvlnil síť za Červenkovými zády. V 27. minutě si našel vyraženou střelu v brankovišti domácích Martin Červenka, a bylo to opět o pět branek.

Ve 33. minutě indiáni vedli už o šest branek, když na 7:1 zvyšoval po přesné střele z mezikruží Vojtěch Kovařík. Do brány Litvínova se po této brance postavil Kožnar, jenže ani on čisté konto dlouho neudržel, přesně dvě minuty. Po nich našel Josef Roubal najíždějícího Petr Ereta, který poslal kotouč přesně za záda přesouvajícího se brankáře Litvínova. Částečně zredukovat gólový příděl se povedlo Litvínovským po brance Romana Cikánka.

Ve třetí třetině se spíše vylučovalo, než radovalo z branek. Po třech neproměněných přesilových hrách Plzně dostali možnost ke skórování také domácí, kteří ji naopak využili. V 58. minutě se v přesilové hře pět na tři prosadil Petr Pavlíček, který svou brankou uzavřel brankový účet utkání.


Ohlasy trenérů

Jiří Hanzlík (HC Plzeň 1929): Utkání jsme rozhodli hned v první třetině, kdy jsme proměnili šance. Pramenili z našeho dobrého pohybu a z nedůsledností soupeře. Podobně dobrý vstup jsme měli i do druhé části. Jedno z mála pro trenéra klidných zápasů bez zátěže na nervovou soustavu. Třetí třetina už nebyla z naší strany tak hokejová, ale utkání bylo již rozhodnuto, zřejmě se to projevilo i na úsilí kluků.

Aktuálně na webu

Informace pro držitele permanentek pro sezonu 2020/21

Informace pro držitele permanentek pro sezonu 2020/21. Budeš srdcařem?

Rozhovor před PLZ - MHK

S Hradcem se musíme ještě víc tlačit do brány, aby nám tam něco spadlo, velí Jakub Pour

Preview 38. kolo

Indiáni opět po týdnu na svém ledě přivítají Mountfield!

×
Dnes v 17:00 | Muži
HC Škoda Plzeň
Mountfield HK