Paráda! Starší dorostenci rozstříleli dosud neporažené Piráty

Plzeň - Indiáni přivítali v západočeské malé hale Piráty z Chomutova, tým, který je suverénem letošního ročníku. Modrobílí zvládli duel na jedničku a připsali si cenný skalp se třemi body!

19. , pá 4.11.2016
Plzeň - Chomutov
6:2
2:0, 1:2, 3:0
Branky a nahrávky: 9. Eret (Roubal), 20. Váňa (Eret, Roubal), 39. Roubal (Čada), 43. Eret (Roubal, Čada), 51. Roubal (Eret), 54. Eret – 31. Svoboda (Veselý), 36. Chlán (Svoboda). Rozhodčí: Sýkora – Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 6:8, navíc Běhula (CHM) 10 min OT a Studený (CHM) 10 min OT + DKU. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 120. Střely na branku: 41:30. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 6:2.
Plzeň Kolář (R. Červenka) – Houdek, Kaňák, Štěpánek, Staněk, Lokajíček, Čada, Šilhán – Reitspies, J. Procházka, Matiášek, Hajžman, Roubal, M. Červenka, Hajšman, Eret, Hasman, Váňa, Kovařík
Chomutov Běhula (Skokan) – Štochl, Seemann, Jungvirt, R. Procházka, Kleiner, Studený, Jarý, Viktorin – Veselý, Černý, Bajer, Chlán, Günther, Hradecký, Jaroš, Navrátil, Prokop, Svoboda, Brandner, Ouřada

Komentář

Úvod utkání mezi Plzní a Chomutov nabídl velice svižný a rychlý hokej, hrálo se bez přerušení a v obrovském tempu – potvrzovalo se, že se střetávají první a třetí celek tabulky. První velkou možnost měl přesně v páté minutě domácí Josef Roubal, který napřáhl na levém kruhu a jeho bombu ukryl do výstroje gólman Pirátů Richard Běhula. Poté přebral iniciativu hostující Chomutov, nicméně žádnou vážnější příležitost si okolo branky plzeňského Kristiána Koláře nedokázal vytvořit. To Západočeši se šikovně dostali do útočného pásma a hned z toho byla branka. Josef Roubal udržel touš a poslal ho před branku, kde číhal připravený Petr Eret, jenž se střelou z první trefil přesně k tyči chomutovské klece a poslal svůj celek do vedení!

Poté měli Piráti k dispozici první přesilovou hru, ale největší šanci během ní měli znovu domácí borci. Střelec první branky Petr Eret pláchl po levé straně, leč v nadějné příležitosti trefil jen lapačku Běhuly. Následně se však zapotil rovněž Kristián Kolář v protější brance, ale domácí svatyně zůstala nedobyta. Indiáni záhy přidali další gól, ten však neplatil, protože se předtím Plzeňští provinili hrou vysokou holí, což hlavní sudí viděl a zapískal. Na konci úvodní periody hráli domácí hráči dvojnásobnou přesilovku. Tu sice nevyužili, ale v klasické početní výhodě se před brankou Běhuly vytvořila nepřehledná situace, kterou dokázal pohotovou dorážkou zužitkovat domácí Ondřej Váňa. Západočeši si tak po úvodní třetině odnesli do kabin náskok 2:0.

Do prostřední třetiny opět oba celky vlétly velice aktivně, hlavně Chomutovští přidali na agresivitě a chtěli se přiblížit plzeňskému mužstvu, alespoň na rozdíl jedné branky. Dvě velké šance si připsal útočník Jakub Navrátil, první jeho střelu zastavil Kolář ramenem, druhý pokus bekhendem ukryl gólman indiánů do výstroje. V polovině utkání už se Piráti trefy dočkali. Jakub Veselý kroužil v útočném pásmu s pukem, ten se poté odrazil na pravý kruh, kde šikovně stál Jan Svoboda, který napálil touš a trefil se pohotově pod břevno. Kolář se přesouval a neměl příliš šancí zasáhnout.

Domácí modrobílí poté notně ubrali na aktivitě, proto se chtěli znovu dostat na tu správnou vlnu. Pomoci jim k tomu mohla další početní výhoda, ta se však indiánům nepovedla, Běhulu ohrozil pouze svou střelou Josef Hasman. Po tomto zákroku měl směrem k rozhodčímu nějaké připomínky brankář Richard Běhula, za což byl potrestán desetiminutovým osobním trestem za nesportovní chování. Následně pykali na trestné lavici i domácí, čehož dokázali Piráti využít beze zbytku. Z velké úhlu, leč nesmírně přesně, se trefil Petr Chlán, jehož střela se odrazila od břevna za brankovou čáru – Chomutov využil početní výhodu a srovnal na 2:2. O malý moment později nahodil kotouč od modré čáry František Čada, Běhula touš pouze vyrazil před sebe a pohotový Josef Roubal ho bez sebemenšího problému dorazil do sítě. Západočeši nebyli lepším týmem, ale po dvou třetinách stále vedli – 3:2.

Na začátku poslední třetiny, když ještě hrála Plzeň v oslabení, se do úniku dostal domácí Jan Matiášek. Samostatná akce mu však nakonec nevyšla a Běhula nakonec nemusel vůbec zasahovat. V dalším oslabení, kdy hráli Piráti znovu dosti lehkovážně, dokázali už indiáni skórovat. Josef Roubal a Petr Eret se dostali do přečíslení dva na jednoho, druhý jmenovaný po přesné přihrávce se štěstím přidal svůj další gól v utkání a opět zvýšil náskok Plzně.

Indiáni poté využili i další vlastní přesilovou hru. Znovu zafungovala skvostná spolupráce mezi Josefem Roubalem a Petrem Eretem, prosadil se kapitán Plzně, indiáni tedy vstřelili bůra v poklidu směřovali za cennými třemi body. Domácí trenéři si po brance raději vzali oddechový čas, aby svůj celek uklidnili. A když necelých sedm minut před koncem přidal Petr Eret další gól, díky čemuž si zajistil hattrick, bylo prakticky jasné, že lídr tabulky v Plzni body nezíská. Závěr utkání byl velice vyhrocený, na trestné lavici byly prakticky pořád otevřené dveře. Skóre už se do konce utkání nezměnilo, indiáni tedy přehráli Piráty 6:2!


Ohlasy trenérů

Bořek Hanzlík (HC Plzeň 1929): Utkání s lídrem – mám zkušenost, že proti takovým soupeřům hrajeme lépe a zodpovědněji. Takže dnes ten výkon byl hodně dobrý. Nebudu vyzdvihovat jmenovitě, všichni si to utkání odmakali. Střelci branek, obránci, všichni… Nedělali jsme moc chyb, což je základ úspěchu, soupeř potom neměl moc šancí, naopak my je proměňovali. Jsem s výkonem spokojený.

Miroslav Buchal (Piráti Chomutov): Myslím, že domácí hráli aktivně, připravovali jsme se na to, ale zápas jsme prohráli vlastními chybami. Plzni můžu jen pogratulovat, výhru si zasloužila. My jsme trochu už potřebovali dostat „přes držku“, protože jsme už dlouho neprohráli, takže jednou to už muselo přijít.

Aktuálně na webu

Plzeňští střelci

TOP 10 nejlepších kanonýrů v historii plzeňského klubu

Sezóna 1999/2000

Před dvaceti lety získala Plzeň bronzové medaile, první cenný kov v české extralize!

VODÁRNA PLZEŇ a.s.

VODÁRNA PLZEŇ a.s. podpoří HC Škoda Plzeň