Starší dorostenci v derby třikrát prohrávali, přesto vezou dva body!

Plzeň - Dravé mládí prokázalo pravá statečná srdce, když se hned třikrát oklepalo z vedení soupeře a nakonec samo rozhodlo v prodloužení.

22. , so 12.11.2016
Karlovy Vary - Plzeň
3:4pp
1:0, 1:1, 1:2 - 0:1
Branky a nahrávky: 16. Prošek (Přibyl), 29. Přibyl (Bernáth), 51. Hotěk (Tlačil) – 25. Procházka (Kaňák), 50. Reitspies (Novák, Kaňák), 57. Přikryl (Červenka), 65. Hajšman (Štěpánek). Rozhodčí: Knapík – Sládek, Gerát. Vyloučení: 5:7. navíc Klejna, Hotěk (oba KVA) os. 10 min. trest. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 118. Střely na branku: 32:31. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:4.
Karlovy Vary Beran (Kašpar) – Bernáth, Zavřel, Štaif, Přibyl, Ptáček, Kala, Klejna – Holub, Hudečka, Habr, Bečka, Prošek, Šik, Tlačil, Halberštát, Hotěk, Petrov, Jílek
Plzeň Kolář (R. Červenka) – Houdek, Kaňák, Štěpánek, Lokajíček, Šilhán – Reitspies, Procházka, Přikryl, Kolda, Matiášek, Hajžman, Roubal, M. Červenka, Hajšman, Mužík, Hasman, Váňa, Kovařík

Komentář

Hosté vstoupili do západočeského derby s velkým sebevědomím, které jim jistými zákroky srážel gólman Beran. Ani obrana Plzně nepůsobila nijak přesvědčivě a nechávala karlovarským útočníkům dost prostoru. Blížila se osmá minuta zápasu, když spáchali karlovarští už druhý trest, ale ani jednu přesilovou hru nedokázala Plzeň využít. Energetici se nepoučili a dál faulovali. Indiáni měli možnost již třetí přesilové hry, ale naprosto zkrachovali, když ve vlastním oslabení nechali ujet Radka Proška, jenž se střelou po ledě nemýlil.

Energie vstoupila do druhé třetina výrazně lépe a od začátku byla lepším týmem, přesto se nevyvarovala některým chybám. Karlovarští nabídli Plzni další početní výhodu, kterou už hosté dokázali zužitkovat zásluhou Jakuba Procházky. O chvíli později se přesilové hry dočkal i domácí celek, a to hned dvojnásobné. Při hře 5 na 3 strhnul vedení na svou stranu Tomáš Přibyl. Indiáni se natahovali po vyrovnání, jenže v domácí kleci byl proti výborný Adam Beran. Karlovy Vary dohrály zbytek třetiny v početní výhodě, při které Plzeň k ničemu nepustily a do šaten si odnesly hubené vedení 2:1.

Začátek třetí periody počali Energetici v početní převaze. Vyloučených stále přibývalo, především na plzeňské straně, ovšem branek nikoliv. Tedy až do 49. minuty, ve které se Plzeň dočkala vytouženého srovnání, pod které se gólově podepsal Vít Reitspies. Z vyrovnaného stavu se nemohli radovat příliš dlouho, když s rychlou odpovědí přispěchal nejproduktivnější hráč Energie Michal Hotěk. Stíhací jízda hostů pokračovala. Na 3:3 vyrovnal bekhendovou střelou Filip Přikryl. Karlovarským se už odskočit nepodařilo a zápas dospěl do prodloužení. I to se neslo v duchu trestů. V jednu chvíli hráli karlovarští dokonce pět na tři, následně čtyři na tři. V obou případech zamknuli Plzeňské v jejich obranném pásmu a zasypali Kristiána Koláře střeleckými pokusy, avšak ani jeden puk neskončil za jeho zády. Když do konce prodloužení zbývalo 43 vteřin, rozhodl o bodu na víc pro Indiány přesnou střelou pod břevno Kamil Hajšman.


Ohlasy trenérů

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): V první řadě bych chtěl pogratulovat soupeři k zisku dvou bodů. Utkání se rozhodovalo v situacích jeden na jednoho, které jsme příliš nezvládali. Bylo to vidět v závěru za stavu 3:2 kdy plzeňský útočník Přikryl přehrál dva naše hráče v souboji jeden na dva.

Bořek Hanzlík (HC Plzeň 1929): Karlovy Vary jsou naším nejčastějším soupeřem, se kterým navíc hrajeme nejvyrovnanější zápasy. I bilance je poměrně vyrovnaná. Tým mají kvalitní, základem je rychlý přechod do útoku, s tím jsme měli i problémy v první třetině. Pak jsme se na to zaměřili a postupem času byli i mírně lepší. Remíza je spravedlivá, vítězství zase cenné. Prosadili se i jiní hráči, než stálí střelci, což je pozitivní a výborný výkon předvedl i gólman, takto ho známe.

Aktuálně na webu

Sezóna 2011/12

Po dvanácti letech opět medaile, v sezóně 2011/12 vybojovala Plzeň bronz!

Plzeňští střelci

TOP 10 nejlepších kanonýrů v historii plzeňského klubu

Sezóna 1999/2000

Před dvaceti lety získala Plzeň bronzové medaile, první cenný kov v české extralize!