Plzeň - Mladé pušky prožily povedený týden, když po včerejším skalpu Litvínova dnes zapisují plný bodový zisk i proti Kladnu.

Rytíři Kladno - HC Plzeň 1929

3:4
1:2, 0:0, 2:2

Branky a nahrávky: 15. Husarik (Jelínek), 44. M. Bláha (Veber, Zich), 56. Husarik (Jelínek, Penc) – 8. Hajšman (Štěpánek, Reitspies), 12. Kovařík (Eret, Houdek), 44. Eret (Houdek), 47. Eret (Kovářík, Kovařík). Rozhodčí: Petružálek – Goltsch, Michajličenko Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 72. Střely na branku: 40:43. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:4, 3:4.

Rytíři Kladno

Pěkný (Jiroušek) – Veber, Zich, Šmatlák, Haspeklo, Kryll, Müller – Penc, Frimel, Březina, Svoboda, Tržil, Stůj, M. Bláha, O. Bláha, Husarik, Rendla, Jelínek.

Velička (Červenka) – Houdek, Kaňák, Štěpánek, Lokajíček, Šilhán, Váchal, Kovařík – Kolda, Reitspies, Procházka, Přikryl, Lang, Matiášek, Hajžman, Červenka, Hajšman, Erat, Hasman, Váňa, Kovařík.

Jakub Váchal 0 0 0 0 0

Mladé pušky včera vyzrály v poměru 7:4 na Litvínov a pohodu si přenesly i do dnešního duelu na Kladně. Již v osmé minutě potrestali indiáni druhé vyloučení zápasu, když se po ose Reistpies - Štěpánek a zakončující Hajšman zastavil černý nesmysl až v síti. Po chvilce navíc udeřili Západočeši znovu, tentokrát dokonce při vlastním oslabení a po trefě Kovaříka měli modrobílí rázem pohodlný náskok. Do přestávky se ale přeci jenom ještě stihli Kladenští vrátit do zápasu, když po přistrčení Jelínka snížil Husarik.

Prostřední část změnu skóre nezapsala, jediné vyloučení hostí domácí nepotrestali. A tak měla rozhodnout dvacetiminutovka poslední a tak se také stalo. Po třech minutách hry našel Houdek čepel Ereta a Plzeň znovu hřál dvoubrankový náskok. Jenže po osmnácti vteřinách oslovil Veber Bláhu a Středočeši byli znovu na dostřel. Slova se tak ujal znovu Eret a zapsal vítězný gól, protože čtyři minuty před koncem ještě zadělal na drama opět Husarik. Více už toho ale Rytíři nestačili a indiáni si tak vezou domů cenné tři body.

Bořek Hanzlík (HC Plzeň 1929): Utkání bylo vyrovnané, v duelech s Kladnem máme spíše štěstí. Měli jsme v týmu řadu mladších dorostenců, obzvláště v obraně to bylo co do přehledu a fyzické dispozice znát. Jinak si ale myslím, že jsme si vedli dobře, dobře se ujal i mladý gólman Červenka, který nechyboval a naopak nás i několikrát podržel.