SDO: LET – PLZ 4:7

To byla kanonáda! Přestřelku v Letňanech ovládla Plzeň

Praha, Plzeň – Padlo celkem jedenáct branek! Utkání starších dorostů Letňan a Plzně rozhodně nenudilo, indiáni ho zvládli vítězně v poměru 7:4. O tom rozhodli ve třetí třetině, v jejímž úvodu nastříleli tři branky. Z Prahy si tak odvezli tři body a základní část extraligy završili desátým vítězstvím v řadě.

HC Letci Letňany - HC Plzeň 1929

4:7
0:2, 4:2, 0:3

Branky a nahrávky: 21. Fabiánek (Rousek, Klikorka), 28. Pinkas (Nedorost), 39. Bílek (Gebell, Kocík), 40. Nárovec (Pinkas, Schönbauer) – 7. Kovařík (Mužík, Čada), 9. Roubal (Kovařík, Štěpánek), 24. Lang (Mužík, Lokajíček), 33. Roubal (Lokajíček, Kovařík), 41. Kovařík (Matiášek, Roubal), 41. Hajšman (Reitspies, Procházka), 47. Čada (Hasman, M. Červenka). Rozhodčí: Folk – Kurtin, Beneš. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 99. Střely na branku: 33:56. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:4, 4:4, 4:7.

HC Letci Letňany

Hamalčík (Pařík) – Klikorka, Gebell, Prebsl, Schönbauer, Lytvynov – Nárovec, Pinkas, Nedorost, Kocík, Fabiánek, Bílek, Danov, Rousek, Jelínek.

Velička (R. Červenka) – Houdek, Kaňák, Štěpánek, Lokajíček, Čada – Reitspies, Procházka, Přikryl, Lang, Matiášek, Roubal, M. Červenka, Hajšman, Mužík, Hasman, Kovařík.

Jan Štěpánek 0 1 1 0 0

Do zápasu vstoupila lépe hostující Plzeň. Ne ale úplně doslova – v páté minutě totiž putoval na trestnou Mužík a hosté se museli bránit. Jelikož neinkasovali, mohli se opět soustředit na útočné akce a hned první po vypršení trestu se ujala, skóre zápasu otevřel Vojtěch Kovařík. Krátce poté se početní výhoda naskytla modrobílým a byla proměněna zásluhou Josefa Roubala, indiáni tak na ledě Letňan vedli 2:0. S vyloučeními rozhodně sudí nešetřili a ve druhé polovině nabídli ještě dvě přesilovky Letcům a jednu Západočechům, skóre se již neměnilo.

Část početní výhody si Letňany přenesly do druhé periody a jejím využitím dokázaly snížit na rozdíl jednoho gólu. Čtyři sekundy před koncem trestu Lokajíčka skóroval Tomáš Fabiánek. Jenomže tento stav nevydržel moc dlouho, ke konci 24. minuty vrátil Plzni dvoubrankové vedení Martin Lang. Přestřelka pokračovala i nadále, Letci se opět dotáhli, tentokráte zásluhou Tadeáše Pinkase, nicméně ve 33. minutě využil přesilovou hru Josef Roubal a na plzeňské straně bylo opět veseleji. Pražský celek však prokázal velkou bojovnost a tentokráte se mu nepodařilo jen snížit, ale dokonce i vyrovnat. V rozmezí 40 sekund se trefili Adam Bílek s Lukášem Nárovcem a do kabin se šlo za stavu 4:4.

Třetí dvacetiminutovku už ovládl tým trenérů Michala Straky a Bořka Hanzlíka. 34 sekund po jejím začátku upravil na 5:4 pro modrobílé Vojtěch Kovařík, na kterého o 26 sekund později navázal další brankou Kamil Hajšman. S vědomím, že dvoubrankové vedení jim opět stačit nemusí, se Plzeňští snažili přidat třetí gól. A povedlo se! V čase 46:14 zasadil poslední hřebíček do letňanské rakve František Čada. Plzeň tak v Letňanech vyhrála vysoko 7:4.

Bořek Hanzlík (HC Plzeň 1929): Nastoupili jsme asi bez čtyř hráčů původní sestavy, protože hráli za juniorku. Vypůjčili jsme si ale kluky z mladšího dorostu, kteří se dobře aklimatizovali na jiný hokej. Zápas se pro nás vyvíjel dobře, ke konci druhé třetiny jsme ale lehkovážností a základními chybami umožnili soupeři srovnat. Ve třetí třetině jsme během jedné minuty dali dva góly a pak přidali další, což rozhodlo. Byli jsme lepším týmem, ale udělali jsme několik fatálních chyb, které soupeř potrestal. Dali jsme šanci i třetímu brankáři Lukáši Veličkovi, který má určitě radost, že odchytal vítězné utkání. Vyhráli jsme základní část naší skupiny, za což jsme rádi. Navíc jsme v poslední čtvrtině vyhráli všechny zápasy. Uvidíme, jak to půjde dál.