Mladší dorost otevřel sezónu jedenáctigólovou demolicí Kobry!

Plzeň - První extraligový zápas nové sezóny odehrál z klubu indiánů mladší dorost. Ten přivítal nováčka soutěže a od první minuty na ledě doslova dominoval.

1. , čt 1.9.2016
Plzeň - Kobra Praha
11:0
3:0, 2:0, 6:0
Branky a nahrávky: 3. Lang (Přikryl), 11. Slanina (Malát), 19. Novák (Váchal), 27. Lang (Kolář), 33. Kovářík (Hollar), 41. Princl (Mužík), 42. Mužík (Princl, Malát), 47. Lang (Přikryl), 53. Mužík (Princl, Malát), 55. Lang (Přikryl, Staněk), 59. Váchal (Přikryl). Rozhodčí: Valenta – Tvrdík, Rubáš. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:0. Diváci: 60. Střely na branku: 63:11. Průběh utkání: 0:0, 11:0.
Plzeň Pilc (od 41. Gerstner) – Novák (A), Pánek, Váchal, Rybáček, Staněk, Kremláček, Kovářík – Slanina, Přikryl (C), Balín, Princl, De Sousa, Kolář, Rohla, Malát, Lang, Kuchárik, Hollar, Mužík (A).
Kobra Praha Šmehlík (O. Cichoň) – Fiala, Střeštík, Ženíšek, Skalík, J. Cichoň, Suda – Šubert, Koval, Doležal, Černý, Kapal, Ksandr (C), Rubeš (A), Ribarovski (A).

Komentář

Souboj mezi vítězem základní části extraligy a postupujícím do nejvyšší soutěže začal dle očekávání. Indiáni měli od začátku velkou převahu, ovšem Martin Lang minul z první polodkrytou branku soupeře po příhře k pravé tyči, poté byl jeho pokus z vrcholu kruhu zablokován. Do třetice to již vyšlo, když si počkal na modré na dlouho příhru od Přikryla a zakončil svižnou střelou ke vzdálenější tyči - 1:0! Další gól měl na holi Mužík, ovšem tváří v tvář Šmehlíkovi trefil bekhendem pouze jeho rameno. Pak se ale již domácí fanoušci dočkali. Ideální příhru mezi kruhy obdržel Jan Slanina a kotouč propadl hostujícímu brankáři těsně za čáru mezi rukou a tělem - 2:0! Další nebezpečí pro Kobru přišlo vzápětí, Rybáčkova tečovaná rána od modré ale zamířila těsně mimo. Gól mohl přidat i Kuchárik, který si v samostatném úniku položil kličkou do bekhendu Šmehlíka a zamířil nad jeho beton, ten však dokázal bravurním zákrokem lapačkou jeho radost ze vstřelené branky zmařit. Před úvodní sirénou přesto indiáni zvýšili svůj náskok, když se parádní bombou od modré do levého horního růžku prezentoval Jakub Novák – 3:0!

Než se diváci v HM Aréně usadili na svá místa, potěšili je modrobílí krásnou akcí na jeden dotek zpoza vlastní brány, kdy se nakonec do sóla trhl Lang, ovšem mezírku mezi betony Šmehlíka nenašel. Ten odolal i proti dvěma pokusům Mužíka, který se před něj protáhl z pravé strany. Následně dvakrát zahrozila Kobra. Z pravého kruhu vypálil nebezpečně Rubeš, Pilc musel do akce povolat vyrážečku. Osmělil se i kapitán hostí Ksandr, domácí gólman srazil jeho dělovku od modré betonem do rohu. A tak nakonec platilo otřepané „nedáš-dostaneš.“ Kolář předložil na levý kruh Martinu Langovi, který z první nedal přemisťujícímu se Šmehlíkovi šanci - 4:0! Následně indiáni předvedli pohlednou kombinaci na jeden dotek napříč útočným pásmem, Malát ovšem dostal finální příhru na brusle a zakončil těsně mimo. Na listinu střelců se tak zapsal až Filip Kovářík, který nic nevymýšlel a po buly vymetl pavučinky v brance Kobry - 5:0! Nebezpečně střílel po chvilce z mezikruží i Mužík, Šmehlík zasáhl betonem. Podobně jako proti ráně z hrany brankoviště v podání Hollara, ten se navíc dostal k dorážce a orazítkoval tyč. V samotném závěru třetiny ještě Slanina dvakrát z mezikruží nevyzrál na hostujícího gólmana a do kabin se tak šlo za stavu 5:0 pro Západočechy.

Do poslední části naskočil do domácí klece Dominik Gerstner a mohl jen přihlížet gólovém uragánu, který jeho spoluhráči spustili. Nejprve navýšil náskok svých barev Marek Princl, aby hned po osmi vteřinách od rozehrání skóroval i Radek Mužík – 7:0! Jedinou přesilovou hru zápasu následně hráli hosté, ale domácí klec příliš neohrozili. Naopak. Čtyři vteřiny po návratu Nováka na led se trhl do sóla Martin Lang a pro bravurně provedeném blafáku zakončil svůj dnešní hattrick do prakticky do prázdné - 8:0! Do dalšího sóla ujel hostům Hollar. Udělal dlouhou kličku od levého mantinelu až k pravé tyči, Šmehlík se ale stihl přesunout a zasáhl betonem. Poté oslovil Princl zpoza branky mezi kruhy Radka Mužíka, který trefil přesně k levé tyči - 9:0! Na desátý gól se na západě Čech čekalo zhruba dvě minuty. Přikryl mohl střílel z mezikruží, ale předal na levý kruh neobsazenému Martinu Langovi, který z první propálil Šmehlíka mezi betony - 10:0! Za obranu soupeře se následně dostal Přikryl, ranou mezi betony neuspěl. Definitivní výčet utkání tak zpečetil až Jakub Váchal – 11:0! Dvanáctý gól měl sice na holi po dalším samostatném úniku Mužík, ten i doslova vykoupal Šmehlíka, ale zamířil jen do tyče. První zápas sezóny tak indiáni zvládli, nováček v extralize Kobra naopak vůbec.


Ohlasy trenérů

Petr Vojan (HC Plzeň 1929): "Výsledek 11:0 svádí k tomu, že jsme spokojení a bylo to skvělé. Ale my máme trochu jiné ambice. Výkon bych nerad hodnotil podle výsledku. V utkání byly věci, které trénujeme, za to jsme rádi, ale samozřejmě takovéhle zápasy svádějí k tomu, že nejsme důslední v osobních soubojích, navíc jsme promarnili strašně moc gólových situací, které nám jiní soupeři nedovolí. Proto bych tento zápas nijak nevyzdvihoval. Prostě jsme to odehráli, výsledkově jsme spokojení, ale hra musí být efektivnější. Nechci říct, že to mělo být daleko vyšším rozdílem, ve hře však měla být mnohem větší efektivnost v zakončení."

Milan Vrzal (HC Kobra Praha): "Vaše ohlasy mě vůbec nezajímají, já vám nic říkat nebudu. Jděte si za vedoucím mužstva."
Vedoucí mužstva (HC Kobra Praha): "My jsme rádi. Užili jsme si zápas v extralize a vidíme, jaký se zde hraje hokej (smích)."

Fotogalerie

Aktuálně na webu

Plzeňští střelci

TOP 10 nejlepších kanonýrů v historii plzeňského klubu

Sezóna 1999/2000

Před dvaceti lety získala Plzeň bronzové medaile, první cenný kov v české extralize!

VODÁRNA PLZEŇ a.s.

VODÁRNA PLZEŇ a.s. podpoří HC Škoda Plzeň