Mladší dorost porazil Letňany a posunul se na druhé místo!

Mladé pušky indiánů v hlavním městě zcela přestřílely svého soupeře, ale přesto se nakonec mohly radovat pouze ze dvou branek, které vsítily v přesilovkách. Brankář Pilc nicméně ze svá záda nepustil ani jednu z deseti střel a čistým kontem pomohl Plzni k vítězství.

15. , čt 10.11.2016
Letci Letňany - Plzeň
0:2
0:0, 0:2, 0:0
Branky a nahrávky: 29. Váchal (Kovařík, Princl), 36. Šiller (Přikryl, Mužík). Rozhodčí: Pilný – Frodl, Potůček. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 43. Střely na branku: 10:53. Průběh utkání: 0:0, 0:2.
Letci Letňany Zeithaml (Zoluděv) – Krutil, Klatt, Riley, Fleischman, Zedek, Kloutvor, Krchňák, Benda – Adamec, Tzovairis, Hlaváč, Pětník, Bespalchenko, Vlček, Vrba
Plzeň Pilc (Maličkay) – Novák, Hamšík, Pánek, Váchal, Šiller, Rybáček, Staněk, Kremláček, Kovařík – Slanina, Přikryl, Balín, Princl, De Sousa, Kolář, Rohla, Malát, Kuchárik, Soukup, Mužík

Komentář

Mladší dorost indiánů byl po celý duel prakticky nastěhován v soupeřově třetině, o čemž svědčí výrazná střelecká převaha Plzeňanů. Hostům se přesto podařilo nakonec vstřelit jen dvě branky, a to ve druhé části, kdy Plzeňané využili dvě své přesilovky. Z jedné poslal svůj tým do vedení obránce Adam Váchal, jehož střela zapadla až za záda brankáře Zeithamla. Druhý gól obstaral po hezké kombinaci střelou do prázdní klece Vojtěch Kovařík. Letňany sice několikrát zahrozily z rychlých brejků, ale na víc se toho v utkání nezmohly.


Ohlasy trenérů

Petr Vojan (HC Plzeň 1929): Soupeře jsme v utkání značně přestříleli, ale přesto se nám nepodařilo zvítězit výraznějším rozdílem. Naštěstí jsme rozhodli ve druhé třetině, kdy jsme dali dvě branky. Stále jsou tam ale věci, které se nám ve hře příliš nelíbí, je rozhodně na čem pracovat.

Aktuálně na webu

Soustředění na Šumavě

Tradiční soustředění na Šumavě odstartovalo

Roman Vráblík #90

Asi přestanu říkat, že jsem mladý, směje se třicetiletý Vráblík, nejstarší bek indiánů

Sezóna 1991/92

Velké ohlédnutí za stříbrnou sezónou 1991/92