Mladší dorost ztratil zápas na Spartě v jeho druhé polovině

Plzeň - Mladí indiáni zažili v sezóně teprve třetí porážku, i potřetí za ní může Sparta. Vyrovnaný duel i co do počtu střel tentokrát rozhodla hlavně závěrečná třetina.

HC Sparta Praha - HC Plzeň 1929

6:1
1:0, 2:1, 3:0

Branky a nahrávky: 16. Čermák (Vitouch, Pšenička), 22. Klimo (Najman), 39. Pšenička (Čermák, Kumpošt), 44. Bureš (Gluzman, Pšenička), 47. Klimo, 53. Čermák (Haš, Pšenička) – 31. Mužík (Princl). Rozhodčí: Nepomucký – Zíka, Špringl. Vyloučení: 3:2, navíc Mužík (PLM) os. 10 min. trest. Využití: 1:0. Diváci: 46. Střely na branku: 32:31. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 6:1.

Škorpík – Bureš, Truhlář, Haš, Vandirek, Gurjevskij, Kumpošt – Pšenička, Klimo, Čermák, Mácha, Rubeš, Obadal, Vitouch, Najman, Gluzman

Maličkay – Novák, Hamšík, Páněk, Váchal, Šiller, Rybáček, Staněk, Kremláček, Kovářík – Slanina, Princl, De Sousa, Kolář, Rohla, Malát, Vágner, Kuchárik, Soukup, Mužík

Jakub Váchal 0 0 0 -2 0

Utkání začalo opatrně. Oba celky si byly vědomy své síly, a tak se hrálo poctivě dozadu. Ve 4. minutě přišla první početní výhoda domácích. vyloučen byl plzeňský Kuchárik. Sparta hodně zatlačila na soupeře, gól z toho však nebyl. Haš neuspěl se svými projektily, Maličkay svůj tým podržel. Sparťané v dalším průběhu sehráli skvělou akci. Vyměnili si kotouč, rozhýbali Maličkaye, ale gól zase nedali. Gól přišel až v 16. minutě, kdy Erik Čermák konečně překonal Maličkaye. Zápas byl hodně bojovný. To dokumentovalo několik následujících minut. Bitvy o puk v rozích, tvrdé hity, rychlé přechody do útoku, ale i dobré držení středního pásma. První část skončila skromným výsledkem 1:0.

Druhou periodu začali sparťané výtečně. Michal Klimo předvedl „dobré ruce", jak s oblibou říkají hokejisté, a Maličkayovi trefil mezeru mezi betony - 2:0. Plzeň zkoušela protiútoky a snažila se držet střední pásmo. To se dlouho dařilo. Navíc v 31. minutě snížil Radek Mužík a bylo veselo. Západočeši měli možnost zahýbat s otěžemi zápasu, jenže Sparta ukázala velkou sílu a zkušenost. O sobě ani chvíli nezapochybovala. Vstřelila třetí gól, jenž vsítil Ondřej Pšenička, a zvýšila náskok.

Třetí třetina se odehrávala celá v režii Sparty. Začátek byl předpovědí zkázy Plzeňských. Ti se nechali vyloučit z kraje třetiny a nabídnutou příležitost využil Jan Bureš vstřeleným gólem v přesilovce. Neuběhly ani tři minuty a Sparta vedla 5:1, o gól se postaral útočník Michal Klimo. V tu chvíli se už nad Západočechy stahovala mračna. Když nevyužili početní výhodu, tak to vypadalo s jejich šancemi na vítězství prachmizerně. Sparťané navíc nepolevili a přidali ještě šestý gól z hole Erika Čermáka. Nejúspěšnějšími hráči ve sparťanském dresu byla dvojice Čermák a Pšenička. Čermák si připsal dva góly a asistenci, Pšenička gól a tři asistence. Díky této bodové smršti Sparta přehrála Plzeň vysoko 6:1.

Jiří Katz (HC Sparta Praha): „Viděli jsme dobré utkání. Naši hráči zaslouží velké uznání, šli do toho opravdu naplno. Bojovali jsme, nechali jsme na ledě všechno, hráčům děkujeme a jsme strašně rádi, že jsme tohle utkání zvládli."

Petr Vojan (HC Plzeň 1929): “Sehráli jsme vyrovnané utkání i co do počtu střel. Bohužel jsme to Spartě hrozně ulehčili, protože všech šest gólů bylo z naší strany velmi laciných. Samozřejmě domácí prokázali svou kvalitu, když dokázali naše chyby trestat. “