Mladší dorost ovládl divokou přestřelku!

Plzeň - Mladí indiáni spustili se severu Čech nevídanou přetahovanou, ve které sice třikrát prohrávali, nakonec však duel dovedli k cennému vítěství.

HC Litvínov - HC Plzeň 1929

5:6
2:1, 2:5, 1:0

Branky a nahrávky: 2. Beran (Myšák), 18. Jindra (Háva, Jouza), 23. Bartoš (Jonák, Stehlík), 35. Bartoš (Šarlinger, Stehlík), 53. Berka (Beran) – 14. Lang (Mužík), 22. Slanina (Kovařík, Malát), 24. Soukup (Mužík, Lang), 30. Malát (Slanina, Rozsahegyi), 31. Lang (Mužík, Soukup), 37. Soukup (Mužík). Rozhodčí: Vyštejn – Rozlílek, Goltsch. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:1. Diváci: 123. Střely na branku: 35:30. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:5, 4:5, 4:6, 5:6.

HC Litvínov

Kmínek (Zelenka) – Jonák, Šubrt, Kroupa, Baláž, Háva, Miškovič, Žítek – Fišer, Bartoš, Jindra, Limanovský, Stehlík, Berka, Jouza, Nikl, Beran, Kysela, Šarlinger, Myšák

Pilc (Bielecký) – Novák, Hamšík, Pánek, Váchal, Šiller, Staněk, Kremláček, Kovařík – Slanina, Soukup, Rozsahegyi, Princl, De Sousa, Kolář, Rohla, Malát, Lang, Kuchárik, Kvasnička, Mužík

Jakub Váchal 0 0 0 0 0

Přestože je Litvínov až pátý a na druhé indiány ztrácí již 28 bodů, má na modrobílé recept. Jako jediný ze všech celků totiž kromě suverénní Sparty dokázal indiány skolit za tři body, navíc přidal i výhru v prodloužení a další dva duely zůstaly po šedesáti minutách bez vítěze. A podobně dobře vstoupili Severočeši do střetnutí i dnes. Uplynulo zhruba sto vteřin, Myšák přistrčil na Jakuba Berana a ten spustil gólový festival - 1:0! Hosté odpověděli smrtící dvojicí Mužík - Martin Lang a začínalo se opět od nuly, tedy jedné - 1:1! Ještě do přestávky si vzali černožlutí vedení zpět, když střelecký výčet úvodních dvaceti minut dokonal David Jindra – 2:1!

Svižný a líbivý hokej se v prostřední části zvrhl v nekontrolovanou přestřelku, více než sto přítomných fanoušků se těšilo hned ze sedmi branek. Nejprve oplatili Západočeši svému soupeři rychlou úvodní branku a brzy tak bylo po střele Jana Slaniny opět srovnáno - 2:2! Jenže Litvínov si i do třetice vzal vedení zpět, když za necelou minutu odpověděl Dan Bartoš – 3:2! Následně přišla modrobílá exploze, v polovině utkání již vedla Plzeň o dvě branky, když se v rychlém sledu prosadili Dominik Soukup, Sebastián Malát a Martin Lang – 3:5! Vzápětí sice snížil svým druhým gólem v utkání Dan Bartoš, ale dvoubrankového střelce našli ve svých řadách I indiáni - Dominika Soukupa - a do kabin tak Západočeši odcházali za příjemného vedení - 4:6!

Poslední třetina již přinesla „pouze“ jednu trefu, kterou dal svým barvám naději Marek Berka – 5:6! Víc toho ale již Severočeši nestihli a po vítězství v Plzni 5:4 jak sami museli před svým publikem kousat nepříjemnou a těsnou porážku. Indiánů jsou druzí s dvacetibodovou ztrátou na Spartu a třináctibodovým náskokem na Motor. Litvínov je aktuálně pátý se stejným bodovým ziskem jako šesté Letňany a ztrátou vítězství na čtvrtý Mountfield. Do konce základní části zbývá ještě pět střetnutí.

Petr Vojan (HC Plzeň 1929): Myslím, že jsme viděli kvalitní utkání. Bylo tam nasazení, rychlost, spousta osobních soubojů a padlo i hodně branek. Celkově lze zápas z obou stran hodnotit stejně: velmi dobrá ofenziva a koncovka, slabší defenziva i brankáři. My jsme ještě dnes dali všem hráčům poslední šanci si říct o postavení v týmu před play-off. Hráli jsme do poloviny utkání na čtyři kompletní pětky a to bylo proti plné sestavě domácích znát. Na rozdíl od nás totiž hráli jen na tři. Potom jsme i my hru stáhli na tři pětky a převzali otěže zápasu, otočili stav z 2:3 na 5:3. Pak jsme ale úplně zbytečně a bezhlavě začali s Litvínovem hrát nahoru - dolů. Ztráceli jsme kotouče, přestali jsme být poctiví a zodpovědní ve hře dozadu a ve hře bez kotouče. Ve třetí třetině jsme to zlepšili a vítězství ubojovali. Teď už budeme sestavu i hru stabilizovat směrem k play-off.