Starší dorostenci nevstřelili Zlínu ani branku a odjíždějí s prázdnou

Starší dorostenci drželi krok se Zlínem pouze první část, která skončila nerozhodně. Následně se prosazovali pouze ševci, kteří postupně vstřelili tři branky a rozhodli o svém vítězství. Plzeňané za zápas vypálili dle statistik pouze jedenáctkrát na branku.

2A , so 10.12.2016
Zlín - Plzeň
3:0
0:0, 2:0, 1:0
Branky a nahrávky: 26. Dluhoš (Dobiáš), 36. Dluhoš, 49. Dobiáš (Jaroněk). Rozhodčí: Volf - Valentík, Zapletal. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 56. Střely na branku: 37:11. Průběh utkání: 0:0, 3:0.
Zlín Kubík (Kořének) – Janošek, Dřímal ,Hamrlík, Jaroněk, Dluhoš, Jenáček, Marek – Dvořáček, Světlík, Chalupa, Pröschl, Kočica, Hefka, Sedláček, Dobiáš, Fajkus, Kristek, Leška.
Plzeň Červenka (Velička) – Houdek, Kaňák, Štěpánek, Lokajíček, Čada, Šilhán – Reitspies, Procházka, Přikryl, Lang, Matiášek, Hajžman, Kolda, Červenka, Hajšman, Mužík, Hasman, Váňa, Kovařík.

Komentář

První část zápasu nabídla opatrnou podívanou, v níž jako první vážněji zahrozili až po deseti minutách hry indiáni. Filip Přikryl dostal dobrý pas mezi kruhy, odkud ovšem v dobré palebné pozici těsně minul zlínskou klec. Zlínští odpověděli trochu ostřejším kalibrem, když nenápadná střela od mantinelu zacinkala o plzeňskou tyčku.

Do první pauzy se ale přihlížející diváci branky nedočkali, počkat museli až do druhého dějství, kdy se ševci prosadili v přesilové hře. Jan Dluhoš si na modré čáře ideálně našteloval puk, který poté tvrdou ránou poslal přes všechny clonící hráče až do plzeňské sítě. ještě větší radost na domácí straně panovala na konci druhé části, kdy znovu Jan Drahoš tentokrát obral obránce indiánů o kotouč a své sólo chladnokrevně zakončil střelou do vikýře.

Plzeňané se vážněji ozvali po druhé přestávce. Martin Červenka mohl snížit, nicméně z ideální pozice těsně minul svatyni Valachů. Indiáni se snažili mačkat svého soupeře. Ten ovšem pozorně bránil a navrch po rychlé akci vsítil třetí pojišťující gól, když se po hezké souhře prosadil Vojtěch Dobiáš. V závěru zkusili tlačící se indiáni překvapivě hru bez gólmana, ani ta jim ale ke kýžené brance nepomohla. Domů proto odjížděli Plzeňané bez bodu.


Ohlasy trenérů

Bořek Hanzlík (HC Plzeň 1929): Zápas ve Zlíně jsme na rozdíl pátečního odehráli bez zápalu, soupeř nás svoji aktivitou k ničemu vážnějšímu nepustil. Kluci působili unaveně, zřejmě dva dny na cestě se na našem výkonu podepsali. Většina hráčů takový dvoudenní zájezd zažila poprvé a s psychickou únavou se nedokázali lépe vypořádat. Pokud by kluci chtěli pomýšlet na úspěšnou sezonu, musí se s takovými situacemi lépe vypořádávat.

Aktuálně na webu

Ohlasy GČC 2

Celou dobu jsme věřili, že můžeme vyhrát, řekl po duelu na Spartě střelec David Stach

SPA - PLZ 3:4pp

SPA - PLZ 3:4pp - Parádní obrat na úvod sezóny!

Nový termín utkání s Kladnem

S Kladnem doma v pátek 14. srpna od 17:30