SDO: PLZ - TRI 4:8

Třinec pěti góly ve druhé třetině rozhodl zápas

Plzeň - Domácím se podařila první třetina a v jejím závěru se dostali od vedení. Druhá část ale byla zcela v režii Třince. Ten vývoj zápasu rychle otočil, převzal iniciativu a celkem 5 góly v této části zápas rozhodl. Domácím se ještě na začátku poslední třetiny podařilo dostat na dvougólový rozdíl, Třinec ale další komplikace nepřipustil a nakonec zvítězil jednoznačně 4:8.

HC Plzeň 1929 - HC Oceláři Třinec

4:8
1:0, 0:5, 3:3

Branky a nahrávky: 18. Hasman (Hajžman, Červenka), 42. Kovařík (Přikryl, Matiášek), 43. Hasman (Hajžman), 59. Matiášek (Kovařík) – 21. Havránek, 26. Raška (Molin), 28. Papaj (Raška, Molin), 29. Indrst (Čmiel, Krzak), 36. Rufer (Raška, Klocek), 43. Indrst (Plandor), 45. Michálek (Papaj, Raška), 49. Peterek (Najsar). Rozhodčí: Valenta – Rubáš, Tvrdík. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 31:46. Průběh utkání: 1:0, 1:5, 3:5, 3:8, 4:8.

Kolář (29. R. Červenka) – Houdek, Kaňák, J. Štěpánek, Lokajíček, Čada, Šilhán, Beneš – Reitspies, Procházka, Přikryl, Lang, Matiášek, Hajžman, M. Červenka, Hajšman, Mužík, Hasman, Kovařík

HC Oceláři Třinec

Ochman – Radzienciak, Krzak, Rufer, Marguš, Michálek, Homola – Havránek, Čmiel, Klocek, Peterek, Raška, Indrst, Plandor, Papaj, Najsar, Molin

Jan Štěpánek 0 0 0 -2 0

Zápas začali lépe hosté. Hned v první minutě střílel z dobré pozice mezi kruhy Papaj, ale Koláč jeho střelu vyrazil. Další průběh hry poznamenala série vyloučení. Ale ani jeden z týmů se nedokázal ve své přesilovce prosadit. Na další větší šanci si tak museli diváci počkat až do poloviny první třetiny. Hasman se zblízka snažil překonat Ochmana v třinecké brance. Ten ale svoji klec uhájil a nepřekvapila jej ani teč spoluhráče při Houdkově střele od modré. V 16. minutě si domácí vytvořili velký tlak a po pěkné kombinaci zakončoval Kovařík. Ale ani on na třineckého gólmana nevyzrál. To se povedlo až v závěru třetiny Hasmanovi, který si ve středním pásmu zpracoval rukou ze vzduchu puk, dostal se přes hostujícího obránce před branku a střelou ke vzdálenější tyči otevřel skóre zápasu. 17:44 – 1:0. Domácí tak šli do kabin o první pauze rozhodně spokojenější.

Začátek druhé části předznamenal její následný vývoj. Nedůrazně si před svoji brankou počínali domácí, čehož využil Havránek. Ukořistil před Kolářem ležící puk a poslal jej za jeho záda. 20:30 – 1:1. Třinci rychlá branka pomohla a domácí se dostali pod tlak. Navíc si opět před vlastní brankou nepočínali dostatečně důrazně a Raška dotlačil puk za záda plzeňského gólmana podruhé. 25:04 – 1:2.. To ale nebylo ze strany hostů zdaleka vše. Z rohu kluziště poslal Raška puk před branku a Papaj mezi dvěma plzeňskými obránci dokázal puk tečovat přesně do branky. 27:30 – 1:3. Za dalších 35 vteřin lovil puk Kolář ze sítě znovu. Nahrávku Čmiela dokázal zužitkovat Indrst. 28:05 – 1:4. Na naprostý kolaps hry domácích reagovali jejich trenéři oddychovým časem a výměnou brankářů. Ani to však Plzni příliš nepomohlo. Červenka v plzeňské brance musel hned na úvod likvidovat dobrou šanci Peterky. Pokračující tlak Třince vyústil ve faul domácích. Přesilovku hostů ale brzy ukončilo další vyloučení, když Michálek zastavil nedovoleným způsobem rodící se Hasmanův brejk. Následná zkrácená přesilovka Plzni vůbec nevyšla. Přetlačovanou o puk v rohu vyhráli Třinečtí a Rufer využil nahrávku před branku. 35:22 – 1:5. Také další přesilovka Plzně málem skončila dalším gólem v síti domácích. Velkou šanci měl nejprve Raška a do samostatného nájezdu se následně dostal Havránek. Přestože již hosté své vedení nenavýšili, příliš je to mrzet nemuselo.

Pokud se hostům povedl úvod druhé třetiny, domácí zase vlétli úspěšně do té třetí. Pěknou kombinaci zakončil do odkryté klece Kovařík. 41:02 – 2:5. Také Plzni se podařilo vstřelit slepené góly. Na rozdíl pouhých dvou branek snížil povedenou střelou Hasman. 42:18 – 3:5. Naděje domácích na zdramatizování zápasu ale dlouho nevydržela. Indrst prostřelil Červenku a vrátil hostům pohodlný náskok. 42:33 – 3:6. Ve 45. minutě hráli hosté přesilovku, puk po sérii nahrávek doputoval na modrou Michálkovi, který střelou z první překonal přesouvajícího se domácího gólmana. 44:50 – 3:7. Ani to ale Třineckým nestačilo, chybu Plzně ve vlastním obranném pásmu potrestal Peterka, kterému šikovně nahrál od zadního mantinelu Najsar. 48:43 – 3:8. V tuto chvíli již nebylo o co hrát. Oba týmy se ještě snažily vstřelit branku, ale dlouho si ani jeden z nich nedokázal vypracovat další větší šanci. Hostům nepomohla k další brance ani přesilovka, kterou hráli od 53. minuty. Naopak domácí ještě dokázali hrozivé skóre zkorigovat. Do brejku se dostal Matiášek a bekhendovým blafákem překonal Ochmana. 58:18 – 4:8. Víc již ale domácí stihnout nemohli a Třinec si odváží zasloužené vítězství, o kterém rozhodl v prostřední části.

Michal Straka (HC Plzeň 1929): První třetinu jsme hráli dobře. Vstup do druhé nám ale vůbec nevyšel. Nejprve přišla chyba v rozehrávce od gólmana, pak přišel další laciný gól na 2:1 a celá naše hra se zhroutila. Oni nám nasázeli 5 branek a rozhodli tak zápas. My jsme měli totální herní výpadek. Nechtěli jsme ten zápas dát zadarmo. Dali jsme na 5:3, ale poté zase přišly naše chyby a zápas jsme ztratili. Třinec zaslouženě vyhrál.

Břetislav Kopřiva (HC Oceláři Třinec): Před tímto zápasem jsme venku dvakrát vyhráli, ale tento byl z těch tří nejkvalitnější. Plzeň hrála dobře. Ve druhé třetině jsme změnili naši hru, taktiku a rozestavení hráčů. Napadaly nám tam branky a zvedli jsme se. Kluci si začali věřit a zaslouženě jsme pak vyhráli.