FIN2: SPA - PLZ 5:3

FIN2: SPA - PLZ 5:3 - Mladší dorost ztratil vyrovnaný duel v poslední třetině

Plzeň - Indiáni odehráli se suverénem letošní základní části skvělou bitvu, skóre se přelévalo z jedné strany na druhou, nakonec vše v neprospěch Západočechů rozhodla závěrečná dvacetiminutovka.

HC Sparta Praha - HC Plzeň 1929

5:3
1:1, 2:2, 2:0

Branky a nahrávky: 14. Barinka (Pšenička, Čermák), 24. Vitouch (Klimo, Kumpošt), 27. Najman (Prymula, Kumpošt), 44. Haš (Barinka, Čermák), 58. Barinka (Haš, Čermák) – 15. Přikryl (Váchal, Lang), 21. Slanina (Lang, Hamšík), 37. Lang (Přikryl). Rozhodčí: Ondráček, Velčovský – Kleprlík, Pechánek. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. Diváci: 188. Střely na branku: 29:27. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 3:2, 3:3, 5:3.

HC Sparta Praha

Škorpík (Švehlák) – Bureš, Haš, Vandirek, Najman, Zemčenkov, Kumpošt – Prymula, Pšenička, Klimo, Čermák, Barinka (C), Rubeš, Slavíček, Obadal, Vitouch, Najman, Šubert, Gluzman, Gurjevskij, Kuracina.

ilc (Maličkay) – Novák, Hamšík, Pánek, Váchal, Šiller, Malák, Staněk, Kremláček, Kovařín – Slanina, Přikryl (C), Rozsahegyi, Princl, De Sousa, Kolář, Rohla, Malát, Lang, Kuchárik, Kvasnička.

Jakub Váchal 0 1 1 0 0

Lepší start do utkání měli jednoznačně plzeňští, kteří se do třetiny Sparty probojovali již záhy po úvodní siréně. Přikryl se pokusil ohrozit Škorpíkovy betony přízemní střelou a Pringl následně propálil na spodní hranici kruhů ve chvíli, kdy Plzeň hrála ve dvojnásobné přesilovce. Využít ji se jí ale nepodařilo. Vedení utrhla naopak Sparta, když Marcel Barinka obdržel Pšeničkovu přihrávku zpoza plzeňské klece do jejího předbrankového prostoru – 1:0. Následně na to hned z první po inkasovaném gólu pálil Váchal a jeho střela se po úpravě Filipa Přikryla ztečovala mezi tři sparťanské tyče – 1:1.

Plzeň si svoji střeleckou úspěšnost přenesla i do druhé třetiny, když do prázdné klece zakončil Jan Slanina (1:2). David Vitouch dokázal po rychlém přechodu přes střední pásmo vypálit do prázdné brány (2:2) a Pražané své pole působnosti nehodlali jen tak snadno uvolnit. Pšenička při dalším útočném náletu posunul kotouč dozadu na dojíždějící spoluhráče, ale ti jeho nahrávku nestačili ideálně zpracovat.

Následující souboje probíhaly zejména za brankou hostující Plzně a z ostrého úhlu jako první vypálil Haš, kotouč ale hraniční čáru brankoviště nepřekročil. Jako další zasáhl do vývoje hry Jakub Najman, který před brankou Škodovky obdržel nabídku z Prymulovy hokejky – 3:1. Tentokrát plzeňští hokejisté ale dokázali patřičně zareagovat, když ideální přihrávku mezi kruhy obdržel Martin Lang – 3:2.

Poslední třetinu načala lépe domácí Sparta, když levý horní růžek Pilcovy klece vymetl Martin Hugo Haš (4:2) a i v následujících minutách neměl plzeňský gólman nouzi o zákroky. Haš to zkusil o malou chvíli znovu, nastřelil ale jen zadní mantinel. Odraženého puku se zmocnil Marcel Barinka, který se pokusil využít brankářova protipohybu, ale neuspěl. Později měl ale podstatně více štěstí na své hokejce, když kotouč na branku nahazoval jeden z obránců. Černá pryž se odrazila k mladému střelci a bez velkých obtíží dorazil za Pilcova záda – 5:3.

Jiří Katz (HC Sparta Praha): "Viděli jsme fantastické utkání obou týmů. Se soupeřem se známe již ze základní části, pokaždé to jsou vyhecované a vyrovnané zápasy. Po dvou třetinách jsme síly srovnali i my a před tou poslední jsme si v kabině řekli, že rozhodne ten, kdo dá do utkání víc ze svého srdce, vůle a odhodlání. V každém případě musíme poděkovat našemu brankáři, který nám to skvěle vychytal. Zápas jsme nakonec korunovali ještě pátou brankou."

Jan Snopek (HC Škoda Plzeň): "Utkání se mi špatně hodnotí, protože jsme odvedli dobrý výkon. V klíčových situacích ale udržela chladnější hlavu Sparta. Podle mého názoru jsme ale v prvních dvou fázích byli lepší."