FIN2: MHK - PLZ 1:4 - Skvělé, osmáci ovládli i druhý finálový duel!

Plzeň - Mladé pušky se představily na finálovém turnaji ve druhém utkání a opět nezaváhaly. Skóre přitom mají 14:2!

FIN2 , čt 23.3.2017, 15:00
Fortuna Aréna
Mountfield HK - HC Plzeň 1929
1:4
1:2, 0:0, 0:2
Branky a nahrávky: 5. Jirků (Souček) – 9. Matoušek (Marcel), 17. Soukup (Altrichter), 47. Marcel (Kanta), 58. Soukup (Dolhý). Rozhodčí: Micka – Pechánek, Vepřovský. Vyloučení: 5:3, navíc Hočevar (MHK) os. 10 min. trest. Využití: 0:1. Diváci: 123. Střely na branku: 24:33. Průběh utkání: 1:0, 1:4.
Mountfield HK Tichý (Pavlíček) – Němec, Králík, Táborský, Sodomka, Boukal, Pelda, Hočevar – Michal Beneš, Budina, Jirků, Marha, Pajer, Matěj Beneš, Souček (C), Kleštinec, Hrčka, Křeček, Pavlata, Petr.
HC Plzeň 1929 Bočan (Horáček) – Kanta, Štrunc, Jiříček, Plecitý, Špaček, Páník (C), Hodinář – Pešek, Altrichter, Hauser, Borák, Soukup, Kristl, Marcel, Steinbrüker, Korčák, Matoušek, Chasák, Schnidler.

Komentář

Do klání vstoupili pravou nohou Východočeši, kteří se po prvotním oťukávání ujali jednobrankového vedení v 5. minutě. Milan Souček našel zpoza brány volného Adama Jirků, jenž se u pravé tyče nemýlil a překonal přesouvajícího se plzeňského brankáře – 1:0. O několik chvil později měli přesilovku k dispozici Plzeňští, kteří s ní naložili nejlépe, jak mohli. Na střelu z první obdržel nahrávku Aleš Matoušek, jenž zacílil přesně – 1:1.

Neuplynuly ani dvě minuty a Hradečtí šli do dvojnásobného oslabení. To sice nakonec i díky několika skvělým zákrokům Jakuba Tichého přečkali, indiáni se ale dokázali prosadit i ve hře v pěti na obou stranách. Před východočeským brankovištěm měl dostatek prostoru Dominik Soukup, který bez přípravy poslal touš pod horní tyč a otočil tak vývoj utkání – 1:2.

Ještě než odstartovala druhá perioda, byli diváci ve FORTUNA aréně svědky nepříliš vídané situace. Plzeňští hokejisté se totiž opozdili při svém nástupu na led a byl jim udělen menší trest za zdržování hry. Ten znamenal, že do třetiny nastoupili Hradečtí v dokonce dvojnásobné přesilové hře. Žádnou nebezpečnější situaci si ale vypracovat nedovedli, a dobrou příležitost tak ve vyrovnání nepřetavili.

Tempo prostřední dvacetiminutovky nebylo nikterak závratné a na šance poněkud skoupější, než předešlá třetina, za zmínku ale určitě stojí přečíslení Filipa Kleštince s Dominikem Pavlatou. Ti totiž dokázali svými přihrávkami Západočechy zcela vyšachovat, druhý jmenovaný ale ve finální střele netrefil odkrytou bránu. Když ani v následujících minutách nedokázali hráči obou mužstev překonat brankovou čáru, šlo se do kabin za stavu 1:2.

Ten vydržel ještě téměř sedm minut ze třetí části, kdy svou třetí trefu zápasu zaznamenali Plzeňští. Z oblasti levého kruhu poslal zpoza obránce puk na bránu Marcel Marcel, jenž zacílil přesně na bližší tyčku – 1:3. Na druhé straně byl blízko snížení Lukáš Pejer, z levého kruhu ale našel jen Bočanovu vyrážečku.

Hradečtí ale nic ani při dvoubrankovém manku nevzdávali a již v 57. minutě sáhli ke hře bez gólmana. Ta se jim ale v gól přetavit nepovedla, naopak z trefy do prázdné brány se radovali Západočeši. Prvních několik pokusů sice mířilo mimo, ten vyslaný z hole Dominika Soukupa už ale svůj cíl našel – 1:4. Plzeň si tak připsala své druhé turnajové vítězství, Hradec naopak na výhru stále čeká.


Ohlasy trenérů

Jiří Janoušek (Mountfield HK): V první řadě musím kluky pochválit za bojovnost, i když výsledkově se nám zápas nepodařil. Byla v něm vidět chuť ho zvládnout a kluci se povzbuzovali a makali. Doufám, že si to přeneseme do zítřejšího utkání a vydolujeme nějaké bodíky do tabulky.

Petr Kořínek (HC Plzeň 1929): Byl to velmi vyrovnaný zápas, hodně tvrdý a také v něm bylo hodně přesilovek. Ještě v první třetině jsme se dostali do vedení, ale soupeř hrál velmi dobře, musím pochválit našeho gólmana. Hlavně ve druhé třetině to pro nás bylo těžké, hráli jsme hodně oslabení. V první části my, ve druhé zase Hradec měl hodně přesilovek, dokonce i dvojnásobnou. Musím pochválit celý mančaft za týmový výkon. Kluci hráli výborně, snažili se a bojovali, což je v turnaji strašně důležité. Dá se říci, že utkání vybojovali. I když výsledek byl 4:1, do poslední chvíle to byl vyrovnaný zápas a naši ho urvali.

Související články

FIN2: MHK - PLZ 1:4 - Skvělé, osmáci ovládli i druhý finálový duel!

Zápas - mládež U9

Aktuálně na webu

4. třída v akci

Lockdown a čtvrtá třída

Reprezentace U18

MS se blíží, osmnáctka chystá další přípravný kemp!

Preview 52. kolo

Cílová rovinka! Poslední duel základní části přivane do Plzně Olomouc!

×
Dnes v 17:20 | Muži
HC Škoda Plzeň
HC Olomouc