FIN3: PLZ - SPA 7:10

FIN3: PLZ - SPA 7:10 - První ztráta osmáků! Neskutečná přestřelka patřila Spartě

Plzeň - Máme za sebou opravdu krásný zápas, dost možná předčasné finále mistrovství republiky osmých tříd! Plzeň sice v první třetině vedla 4:1, ale Sparta se od druhé části zvedla a úžasnou přestřelku ovládla poměrem 10:7.

HC Plzeň 1929 - HC Sparta Praha

7:10
4:2, 0:4, 3:4

Branky a nahrávky: 10. Soukup (Steinbrüker), 12. Hauser (Soukup, Jiříček), 15. Dolhý (Soukup), 15. Dolhý (Marcel), 49. Hodinář (Steinbrüker, Soukup), 53. Jiříček (Soukup), 53. Soukup (Steinbrüker) – 4. Mácha (Potůček), 19. Vitouch (Hamara, Adam), 32. Vitouch (Krupička), 34. Výkruta, 38. Krupička (Potůček, Mácha), 39. Výkruta (Theimer), 41. Mácha (Krupička), 52. Němec (Vitouch, Theimer), 54. Krupička, 60. Krupička (Vitouch, Adamec). Rozhodčí: Cabák – Vepřovský, Řezníček. Vyloučení: 3:5. Využití: 3:5. Diváci: 122. Střely na branku: 36:53. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:7, 5:7, 5:8, 7:8, 7:10.

Bočan (34. Horáček) – Kanta, Štrunc, Jiříček, Plecitý, Dolhý, Špaček, Páník (C), Hodinář – Pešek, Altrichter, Hauser, Borák, Soukup, Korčík, Kristl, Marcel, Steinbrüker, Matoušek, Chasák, Schindler.

HC Sparta Praha

Krbeček (Liemann) – Šesták, Ducháč, Rajgl, Procházka, Adamec, Mašek, Adam – Vitouch, Mácha, Hamara, Krupička (C), Potůček, Němec, Výkruta, Hamršmíd, Uhlíř, Theimer.

Filip Štrunc 0 0 0 0 0

Už samotný úvod napověděl, jak bude celý zápas vypadat. Skóre se mohlo měnit na jakékoli straně a nebylo divu, že první přerušení hry způsobil v čase 3:03 gól – díky Adamu Máchovi se radovala Sparta. Jenže indiánům pak pomohla zpátky do sedla přesilovka, kterou využil Dominik Soukup. Plzeňská desítka navíc po dvou minutách přisunula v přečíslení kotouč Petru Hausrovi, který snadno zakončil do prázdné brány a otočil vývoj utkání.

A to ještě nebylo ze strany plzeňské družiny všechno. V 15. minutě skórovala dvakrát v rozmezí 29 sekund a vypracovala si náskok 4:1! Obě trefy zařídil Adam Dolhý, kterého nechali sparťané trestuhodně volného před brankářem a Dolhý je dvakrát ztrestal. První z gólů přišel v přesilovce, ovšem pak šli poprvé na trestnou i indiáni a také Sparta dokázala výhodu využít. Hamara v přečíslení vyzval Michala Vitoucha, který nezaváhal.

To jako by předznamenalo vývoj druhé třetiny. Pražané v první řadě zalátali velké díry v obraně, zatáhli se a vyčkávali na nebezpečné protiútoky. Na dlouhou dobu jedinou šanci indiánů měl Altrichter, jenž orazítkoval tyč, to Bočanovi v plzeňské kleci bylo pořádné horko. Dvě šance z brejků měl Krupička, přidal se i Němec, ale kontaktní gól vstřelil až z další přesilovky ve 32. minutě Michal Vitouch.

Sparťanům to dodalo obrovskou chuť, závěr druhé třetiny byl plně v jejich režii. Na 4:4 vyrovnal Ondřej Výkruta a plzeňští trenéři nahradili Bočka Patrikem Horáčkem, jenž však brzy také inkasoval. Po nahrávce zpoza branky se nemohl mýlit Jan Krupička a necelou minutu po něm dorážel znovu Ondřej Výkruta! Horáček v tu chvíli ležel zavalený protihráčem, leč plzeňské protesty byly marné. Spartě vyšla druhá část famózně a najednou vedla 6:4.

Naděje západočeského mužstva na body ještě snížil vstup do třetí třetiny, když hned po 37 sekundách přesně mířil Adam Mácha. Ale po dalších šancích soupeře se indiáni přece jenom zvedli a parádně zabojovali o výsledek. Na 5:7 snížil Jan Hodinář, pak sice vrátil hostům tříbrankový náskok Richard Němec, ovšem úžasná rána Davida Jiříčka a druhý gól Dominika Soukupa znamenaly nejtěsnější stav 7:8!

Právě v těch chvílích se neuvěřitelný zápas lámal. Střídačka Sparty si vzala oddechový čas, a jak se okamžitě ukázalo, byl to správný krok. Hned za 27 sekund totiž dorazil puk do prázdné brány Jan Krupička a výběr z hlavního města zase trochu uklidnil. Dvoubrankové manko zkusili Plzeňští stáhnout ve hře bez brankáře, zesílené o přesilovku, jenže pak taky sami faulovali a ve hře čtyř proti čtyřem přišla definitivní pojistka sparťanského vítězství. Kapitán Jan Krupička uzavřel hattrick i nevídané skóre dost možná předčasného finále turnaje – 10:7 pro Spartu!

Petr Kořínek (HC Plzeň 1929): „Bylo to divoké utkání, hodně otevřené a víc se myslelo na útok než na obranu. První třetinu jsme rozehráli dobře, i když jsme prohrávali, dostali jsme se do vedení. Kluky jsem pak upozorňoval, že ještě zbývá čtyřicet minut. Ale bohužel od prvního střídání druhé třetiny jsme dělali věci přesně opačně, než jsme si řekli. Z toho pramenily rychlé góly, které jsme dostali. Kluci pak ještě ve třetí třetině bojovali, dali jsme i kontaktní gól, měli tlak, ale bohužel jsme zase hned inkasovali. Pak už to bylo hrozně těžké, protože my i Sparta jsme hráli na dvě lajny a kluci už toho měli dost. Už jsme to nedokázali srovnat.“

Jiří Kročák (HC Sparta Praha): „Věděli jsme, že Plzeň má silné mužstvo. Nakonec jsme byli v závěru šťastnější. Důležité pro nás bylo, že jsme se za stavu 4:1 dokázali zvednout a odehrát parádně druhou třetinu. Třetí už byla vabank, jednou tak a jednou tak. Jsme šťastní za vítězství a dál v turnaji pokračujeme bez prohry, což je náš cíl. Určitě ani já ani Plzeň nejsme příznivci takové přestřelky, ale myslím, že lidi viděli parádní hokej a aspoň pro ně je to dobře.“