SDO: LIT – PLZ 0:2

Starší dorost potvrdil s čistým kontem pozici lídra v Litvínově!

Plzeň – Již dvakrát letos oba soupeři zkřížili hokejky a vždy se radovali indiáni. Lídr tabulky si s posledním mužstvem poradil i dnes, když na jeho ledě udržel čisté konto a dvěma přesně mířenými šípy rozhodl o svém vítězství.

HC Litvínov - HC Plzeň 1929

0:2
0:1, 0:1, 0:0

Branky a nahrávky: 5. Mužík (Rohla, Novák), 33. Rohla (Mužík, Šiller). Průběh utkání: 0:0, 0:2.

Rozhodčí: Micka – Kučera, Klouček

5:4
0:1
24:44
96

HC Litvínov

Pejsar (Svoboda) – Žítek, Viedemann, Kitzberger, Bártek, Liška, Černohorský, Šubrt – Jouza, Jindra, Dufek, Kysela, Šarlinger, Svoboda, Arnold, Myšák, Beran, Damašek, Berka

Altrichter (Pilc) – Houdek, Kaňák, Novák, Kovářík, Lokajíček, Šiller, Staněk Kremláček – Čech, Adamec, Kolda, Krýner, Princl, Rohla, Kolář, Procházka, Lang, Hasman, Šeba, Mužík

Albert Šiller 0 1 1 1 0

Jako zápas Davida s Goliášem měl připomínat dnešní duel starších dorostenců mezi Plzní, která je lídrem soutěže a Litvínovem, který doposud posbíral pouhé dva body. Samotné střetnutí začalo aktivně z obou stran a jako první udeřili hosté. Rohla nahodil směr brána a jeho práci dokonal na brankovišti Radek Mužík. O rychlou odpověď se pokoušel Jindra, Altrichter byl pozorný. Poté se stala věc v mládežnicích kategoriích nepříliš vídaná. Souboj Nováka s Dufkem totiž nevydrželo plexi a zápas musel být zhruba na dvanáct minut přerušen. Když se již začalo hrát, museli modrobílí do čtyř. Obranou čtveřici nejvíce trápil důrazný Jouza, skóre se ale neměnilo. Po chvilce se karta obrátila a nebezpečně pálil Šiller, Pejsar odolal. Když si před první sirénou poradil domácí gólman i s nebezpečnou dorážkou, rozešly se oba celky do kabin za fotbalového vedení Západočechů.

Prostřední část přinesla dvě po sobě jdoucí přesilové hry černožlutých, avšak až na tvrdou ránu Berky Altrichter příliš práce neměl. Naopak při oslabení zahrozil Mužík, jehož pokus vypadl Pejsarovi z lapačky těsně mimo tyče. V polovině utkání se ale již Západočeši dočkali, když sami početní výhodu využili po deseti vteřinách. Mužík posunul ihned po buly na Adama Rohlu, který dodal na hokejky svého týmu klid. Závěr třetiny již větší šance nepřinesl a osudu utkání tak mělo rozhodnout dějství poslední.

Hned v jeho počátku měl gól na holi Svoboda, Altrichter však situaci zachránil na brankové čáře. Oba celky si následně vyzkoušely hru v přesilové hře, ovšem skóre se již neměnilo. Litvínov ještě více než minutu před závěrečnou sirénou zkusil hru v šesti, ale ani ta střelecké zápisy nerozšířila. Modrobílí tak poprvé v sezóně udrželi čisté konto a mají na čele tabulky tříbodový náskok před Karlovými Vary. Domácí jsou naopak beznadějně poslední. Mezi oběma soupeři je nyní rozdíl osmadvacet bodů po dvanácti odehraných zápasech.

Michal Straka (HC Plzeň 1929): „Měli jsme s sebou i kluky z mladšího dorostu, které jsme zkoušeli a zápas jsme odehráli slušně. Minimálně první dvě třetiny. V té poslední jsme vedli 2:0, všichni si najednou chtěli dát gól, přestali jsme dodržovat systém a zde nás podržel brankář. “