První domácí nezdar, starší dorost podlehl v derby Energii

Plzeň – Starší dorostenci dnes na svém ledě přivítali z pozice lídra druhou Energii a vyrovnané tak nebylo pouze postavení obou soupeřů, ale i celý zápas. Ten nakonec v poslední části rozhodli ve svůj prospěch Energetici.

18. , so 4.11.2017, 15:30
LOGSPEED CZ Aréna
HC Plzeň 1929 - HC Energie Karlovy Vary
2:3
0:1, 1:0, 1:2
Branky a nahrávky: 38. Hajšman (Mužík, Lokajíček), 59. Hajšman (Kolda, Princl) – 7. Novotný (Záruba, Kořán), 52. Novotný (Maydl, Hudečka), 56. Křemen (Zavřel, Jiskra). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3.
Rozhodčí: Šindel – Rubáš, Tvrdík
Vyloučení 7:6
Využití 1:1
Střely na branku 27:35
Diváci 80
HC Plzeň 1929 Altrichter (od 21. Čech) – Houdek, Kaňák, Novák, Kovářík, Lokajíček, Šiller, Staněk, Kremláček – Čech, Adamec, Rozsahegyi, Kolda, Krýner, Princl, Rohla, Hajšman, Procházka, Hasman, Šeba, Mužík.
HC Energie Karlovy Vary Kašpar (Horák) – Zavřel, Stejskal, Kořán, Tureček, Houdek, Záruba, Novák – Holub, Novotný, Černý, Šťastný, Maydl, Křemen, Hudečka, Karbulka, Jiskra, Jílek, Zdeněk.

Komentář

Duel prvního s druhým byl dlouho ve znamení oťukávání, až tvrdě vypálil z vrcholu levého kruhu Mužík a pořádně prověřil Kašpara. Stejný hráč ovšem po chvilce nešťastně vyhodil, čehož hosté využili. Nejprve Altrichter vyrážečkou zasahoval proti Kořánovi od modré, poté ze stejné parkety vypálil Záruba, touš se od vzdálenější tyče odrazil přímo na hůl Davida Novotného, který měl již snadnou úlohu. O rychlou odpověď se pokoušel také od modré Houdek, jeho tečovaný pokus skončil těsně mimo. Naopak navýšit vedení svých barev mohl z mezikruží opět Novotný, gólman indiánů se zaskvěl vyrážečkou. Přesilovou hru si poté zahráli i domácí, dokonce na téměř minutu dvojnásobnou. Avšak mířili až příliš přesně. Princl si sjížděl k levé tyči, kterou po křižné příhře napříč útočným pásmem také trefil, brankovou konstrukci z pravého kruhu orazítkoval i Adamec. Když se neujala dorážka stejného hráče Kaňákovy střely od modré těsně před první sirénou, odcházely oba celky do kabin za fotbalového vedení Energie.

Hned v úvodu prostřední periody se dostal za obranu Energie Princl, jeho dlouhý blafák Kašpar přečetl. Hostující gólman musel zasahovat i za nedlouho poté, když na jeho betonu skončil tečovaný pokus Houdka od modré. Karlovy Vary o sobě daly až vědět v početní výhodě, kdy povedenou dělovku vytasil ze svého arzenálu Záruba. Čech, který nahradil v brance Altrichtera, zasahoval ramenem. V polovině utkání vlétl do pásma Procházka, ovšem přes obránce zamířil nad. Na druhé straně se u levé tyče dostal k dorážce Novotný, Čech se blýskl bleskurychlým přesunem. A tak platilo otřepané: „nedáš-dostaneš.“ Indiáni obrátili po buly hru a dostali se do přečíslení dva na jednoho. Mužík podržel kotouč, nabruslil si až před Kašpara, kterého donutil u jeho pravé tyče jít k ledu a poté předložil na druhou stranu Kamilu Hajšmanovi, jenž již měl snadný úkol. O rychlou odpověď se pokoušel Křemen z pravého kruhu. Síť rozvlnil, ale pouze z boku. Před durhou sirénou ještě zahrozili indiáni, když další příhra od tyče k tyči mířila na Rohlu, Kašpar ovšem přispěchal s parádním přesunem. Vše tak měla rozseknout závěrečná část.

Tu odšpuntoval Houdek od modré, Kašpar srazil betonem puk do rohu. Následně museli postupně na čtyři minuty indiáni do čtyř, ale situaci ustáli. V největší šanci se zjevil Černý, který se ze středního pásma prokličkoval až před Čecha, skulinku mezi jeho betony ale hledal marně. Po chvilce předvedli rychlý výpad Energetici, Maydl předložil do středu Davidu Novotnému, který vrátil svým barvám vedení. Třetí tvrdý direkt přichystal domácím Adam Křemen, který přesně zamířil ihned po buly. Indiáni to ještě v závěru zkusili v šesti a při špatném vyhození Nováka navíc hráli proti čtyřem. Toho využil Kamil Hajšman, jenž využil příhru Koldy na brankoviště. Více toho ale již modrobílí nestihli a druhá Energie tak uloupila všechny body na půdě lídra.


Ohlasy trenérů

Michal Straka (HC Plzeň 1299): “Z naší strany to dnes nebyl příliš dobrý výkon. Bylo to vyvrcholení posledních zápasů, kdy nemáme dobrý herní projev. Chybí nám síla, jsme všude o krok pozdě, prohráváme osobní souboje. Je to jedno s druhým. Zkoušeli jsme opět dva hráče z mladšího dorostu, ti hráli slušně. Naskočili i kluci, které tu máme, ale před tím nehráli. Samozřejmě nám chyběly góly, které by přinesli třeba Lang či Přikryl. Ovšem já to spíše vidím tak, že nemáme tu sílu a pohyb. Ale to je normální, nejde pořád vyhrávat. Nyní bude pauza, budeme mít v týdnu tři dny, kdy pořádně potrénujeme, potom bude následovat odpočinek a poté se doufám zlepšíme.”

Aktuálně na webu

Malát v U20

Indián Malát po kempu reprezentační dvacítky: Skvělá šance nabrat nové zkušenosti

Reprezentace U18

Širší výběr odlétá do dějiště MS U18, nechybí tři Plzeňáci!

Jiříček v U18

David Jiříček cílí na své druhé letošní mistrovství světa! Na MS U18 ale míří i další Plzeňáci!