Boj až do konce! Starší dorost ale na Kladně padl

Plzeň – Mladí indiáni zapisují druhý nezdar v řadě. Domácí Kladno se ujalo dvoubrankového vedení, které se nakonec ukázalo jako rozhodující. Již zítra od 16:00 hodin čeká na modrobílé v Home Monitoring Aréně poslední kolo první části soutěže. Pokud uspějí, půjdou do nadstavby z prvního místa!

19. , pá 17.11.2017, 16:00
Rytíři Kladno - HC Plzeň 1929
3:1
1:0, 1:1, 1:0
Branky a nahrávky: 20. O. Bláha (Filip, M. Bláha), 34. Jelínek, 60. M. Bláha – 39. Kaňák (Princl, Houdek). Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.
Rozhodčí: Müller – Hynek, Svobodová
Vyloučení 11:8
Využití 0:1
Střely na branku 37:27
Diváci 90
Rytíři Kladno Jiroušek (Novotný) – Kvapil, Zich, Volráb, Šmatlák, Flachs – M. Bláha, O. Bláha, Hašek, Jelínek, Bernat, Zíka, Routa, Kulma, Urban, Filip, Neiss
HC Plzeň 1929 Pilc (Čech) – Houdek, Kaňák, Kovařík, Šiller, Staněk, Kremláček – Hajžman, Adamec, Čech, Princl, Rohla, Kolář, Procházka, Lang, Hasman, Šeba, Mužík

Komentář

Straší dorostenci se v předposledním utkání první části základní skupiny představili na Kladně, třetí celek průběžné tabulky A tedy přivítal druhý, bodový rozdíl činil hodnotu osm. Jako první v utkání zahrozil Bláha tvrdou ranou z pravé strany, Pilc byl připraven. Hostující gólman svedl se stejným hráčem za nedlouho poté i odvetu. Kladenský forvard se totiž při vlastním oslabení dostal za záda soupeřovy pětice, ovšem ani nadvakrát skórem nepohnul. Vzápětí museli Rytíři dokonce do tří, jedinou vážnější příležitost ale Lang zakončil nepřesně. Následně se karta obrátila a Kladno zakončilo do tyče. Tu z mezikruží rozezvučel Jelínek. Západočeši varování nebrali vážně a přišel trest. V poslední minutě úvodního dějství opět aktivní Ondřej Bláha nahazoval směr brána a touš si nešťastně bruslí srazil do vlastní sítě Kremláček.

V prostřední části se dlouho čekalo na první vážnější šanci. Nakonec se jí ujal Hasman, Jiroušek zakročil betonem. A tak mohlo platit otřepané „nedáš-dostaneš.“ Tváří v tvář Pilcovi se zjevil Bernat, vyhl se gólmanovi Plzně, ale již černý nesmysl nedokázal správně nasměrovat. Poté se mezi kruhy zjevil Zíka, radost z gólu mu zhatily včas sklapnuté betony muže s maskou. Pak se již Středočeši bojující o play-off dočkali. Za obranu indiánů se dostal Šimon Jelínek, který našel mezírku tam, kde před chvilkou jeho spoluhráč ne. Jenže hosté se nevzdali a udeřili ještě před druhou sirénou brankou naděje. V přesilové hře si na modré našteloval kanón Nicholas Kaňák a propálil vše, co mu stálo v cestě.

Poslední periodu svou ranou odšpuntoval Rohla, Jiroušek připraven. Na druhé straně našel před brankou Urbana Jelínek, ani on síť nerozvlnil. Následně se mezi kruhy opřel do puku Šeba, prostor ohraničený třemi tyčemi minul. Oba celky poté přestály početní výhodu a rozuzlení duelu tak přinesl až samotný závěr střetnutí. Martin Bláha využil chyby v rozehrávce Plzně a uklidil touš do prázdné klece. Mladí indiáni tedy teprve počtvrté v sezóně nebodovali a pokud zítra zvládnou poslední kolo první části s posledním Litvínovem, ovládnou skupinu A před nadstavbou.


Ohlasy trenérů

Michal Straka (HC Plzeň 1929): Kladno hrálo o všechno, museli získat dva body, takže nasadili všechny nejlepší hráče. Zápas byl vyrovnaný, stáhli jsme to na 1:2, gólman Pilc nás stále držel ve hře, ale v závěru jsme měli dvě tři velké šance, které jsme neproměnili. Dostali jsme gól do prázdné a bylo rozhodnuto.

Aktuálně na webu

Rozhovor obchodní manažer

Potvrdilo se, že v nouzi poznáš přítele, děkuje Rudolf Matějka fanouškům HC Škoda Plzeň

Rozhovor s Václavem Benákem

Práce s dětmi mě hrozně baví a nabíjí, říká bývalý obránce Václav Benák

Soutěž nejmenších indiánů

Soutěž nejmenších indiánů pod patronátem Jaroslava Špačka!