MDO: PLZ - TRM 12:2

Mladší dorost je stále stoprocentní, dvouciferným výsledkem rozstřílel Třemošnou

V prvním kole si třetí tým z loňské sezóny zastřílel doma s Kladnem a vyhrál 12:0, poté přišla cenná výhra na Spartě 6:1 a dnes na domácí půdě si plzeňský mladší dorost znovu zastřílel. Indiáni stejně jako v prvním kole nastříleli dvanáct branek a v ELIOD extralize mladšího dorostu jsou stále stoprocentní.

HC Plzeň 1929 - HC Meteor Třemošná

12:2
4:0, 1:1, 7:1

Branky a nahrávky: 4. Adamec (Kremláček, Ženíšek), 10. Kuchárik (Adamec), 16. Vajner (Soukup, Hamšík), 19. Ženíšek (Kuchárik, Sousa), 39. Hollar (Ženíšek, Pánek), 43. Slanina (Hamšík, Adamec), 44. Malát (Pánek, Jiříček), 45. Adamec (Slanina, Soukup), 48. Sousa (Slanina, Hollar), 50. Adamec (Slanina, Hollar), 51. Adamec (Soukup, Pánek), 56. Hamšík (Vajner, Soukup) – 35. Altrichter (Beránek, Hauser), 44. Stárek (Bláha) Průběh utkání: 4:0, 4:1, 7:1, 7:2, 12:2.

Rozhodčí: Velčovský – Jelínek, Hřebík

6:7
3:0
1:0
44:10 (14:4, 11:4, 19:2)
90

Čech (Prchlík) – Hamšík, Pánek, Jiříček, Kremláček, De Sousa, Vajner, Malák – Slanina, Soukup, Hollar, Marcel, Adamec, Steinbrücker, Malát, Ženíšek, Kuchárik, Kvasnička

HC Meteor Třemošná

Dědič (56. Mi. Pícl) – Špaček, Ma. Pícl, Šedivý, Jánský, Pechr, Psota, Štaif – Kozlík, Altrichter, Antony, Seidler, Hauser, Holý, Ebenstreit, Beránek, Stárek, Bláha

Adam Ženíšek 1 2 3 3 0

Indiáni začali výborně a už ve 4. minutě se ujali vedení. Střelu Kremláčka vyrazil Dědič jen k volnému Václavu Adamcovi, který už měl snadnou pozici. Kuchárik mohl zvýšit o chvilku později, ale před odkrytou brankou kotouč minul. Plzeň však dále tlačila, z čehož přišla i druhá branka. V přečíslení Adamec přesně našel Daniela Kuchárika, jenž už se podruhé nemýlil.

Třemošná se dále k ničemu nedostala a domácí mohli přidat další branky. Kvasnička nejdříve netrefil odkrytou branku, Soukup napálil horní tyč, poté však indiáni hráli přesilovku, kterou dokázal Stanislav Vajner využít čistým průstřelem od modré. Do konce třetiny ještě modrobílí přidali jednu branku, Kuchárik předložil kotouč Adamu Ženíškovi, který dokázal propasírovat puk za špatně postaveného Dědiče.

Druhá perioda nabídla rozhodně vyrovnanější podívanou. Do šancí se dostávala Třemošná, Holý nejprve v přesilovce osamocený před Čechem selhal, poté domácí obraně ujel Beránek, ale bekhendový blafák nedotáhl do konce. Meteor však následně dokázal využít dvouminutové přesilovky pět na tři. Hosté udrželi v závěru početní výhody kotouč v pásmu, čehož využil Jakub Altrichter a propálil Čecha pěknou ranou pod břevno.

Vzápětí měli indiáni rovněž dlouho dvojnásobnou přesilovku, tu nevyužili, ale prosadit se dokázal s výhodou jednoho muže v poli pro domácí Tomáš Hollar, který byl před brankou důrazný a zvýšil na konci druhé části na 5:1.

V poslední třetině se rozjel střelecký kolotoč, domácí nasázeli ještě sedm branek! Po přesné teči Jana Slaniny a dobré střele Stanislava Malát a ještě hosté zaznamenali druhý čestný úspěch. Adam Stárek využil chybného střídání a Čecha překonal bekhendovým blafákem.

Konečný stav utkání poté stanovily další branky indiánů. Václav Adamec dorážel do prázdné branky, Maxmilián De Sousa se prosadil při hře čtyři na čtyři, poté Václav Adamec zkompletoval hattrick, tentokrát se trefil při bravurně vyřešeném z přečíslení. Pak se Václav Adamec trefil ještě jednou, nyní však v oslabení a na konečných 12:2 upravil skóre ranou od modré Jakub Hamšík.

Jan Snopek (HC Plzeň 1929): V první třetině jsme hráli tak, jak jsme chtěli, ve druhé jsme řešili špatně nějaké situace a soupeř nás potrestal. Hráči přistupovali k některým situacím lehkovážně. Ve třetí třetině jsme už navázali na lepší pohyb, což ukázal ten výsledek. Dopustili jsme se ale několika chyb, které nechceme, aby se příště opakovali.

Adam Sýkora (HC Meteor Třemošná): V první řadě gratuluji soupeři, jednoznačně prokázal kvalitu. Škoda třetí třetiny, tam jsme dostali spoustu zbytečných gólů. Bohužel úroveň extraligy je na nás s takovými soupeři moc, vyplývají z toho individuální chyby, které pak rozhodnou to utkání. Plzni přeji, aby se dostala na finálový turnaj, mužstvo na to má. Letos je kandidát na mistra republiky.