Mladší dorost přivezl na Slavii sedm trpaslíků!

Plzeň - Mladí indiáni i podruhé dobyl i pražský led. Po půltuctu Spartě nasázeli nyní sedm branek Slavii ,které navíc za celé střetnutí povolili pouze třináct střel.

5. , čt 28.9.2017
Slavia - Plzeň
0:7
0:3, 0:2, 0:2
Branky a nahrávky: 1. Adamec (Kremláček), 4. Kuchárik (Ženíšek, Vágner), 19. Malát (Kuchárik, Čech), 31. Adamec (Vágner, Pánek), 32. Slanina (Malát, Hollar), 55. Soukup (Hollar, Ženíšek), 58. Vajner (Ženíšek, Kvasnička). Průběh utkání: 0:0, 0:7.
Rozhodčí: Vyštejn – Nekvapil, Svoboda
Vyloučení 7:6
Využití 0:1
V oslabení 0:1
Střely na branku 13:40
Diváci 68
Slavia Pittr (Vávra) – Horáček, Moravec, Srdínko, Němeček, Topol, Kluch, Čapka, Palát – Svoboda, Kvasnička M., Černý, Sarkisyants, Martinec, Brummel, Hofmann, Labuzík, Míšek, Reichmann, Rulc, Jágr.
Plzeň Čech (Prchlík) – Páník, Hamšík Pánek, Jiříček, Kremláček, De Sousa, Vajner, Malák – Vágner, Slanina, Soukup, Hollar, Šiler, Marcel, Adamec, Steinbrücker, Malát, Ženíšek, Kuchárik, Kvasnička.

Komentář

První minuta a gól. Slávisté nenačali duel s Plzní vůbec dobře a Pittr musel už po sedmačtyřiceti vteřinách lovit kotouč ze své sítě. Rychlý protiútok Západočechů zakončil Václav Adamec, který si potáhl kotouč do levého kruhu a přesnou ranou pod víko otevřel skóre.

Časomíra neukrojila ani tři minuty plzeňská střídačka se opět radovala. Tentokrát poslal kotouč za brankovou čáru Daniel Kuchárik, jenž zvýšil průběžné vedení na 2:0. Ze strany Západočechů to šak v první třetině ještě nebylo vše. Do kabin se totiž odcházelo za stavu 3:0 pro hostující tým.

V čase 18:11 zajistil třetí trefu Plzně Sebastián Malát. Ten zakončil akci hostujícího celku povedenou střelu zápěstím z levého kruhu. Západočeši si tak do kabin už po první siréně odvezli hřejivý třígólový náskok.

Slavii se v prostřední periodě naskytla dobrá šance ke zvratu skóre, Plzeňští se totiž nechali dvakrát za sebou vyloučit. Z tlaku před Čechovou svatyní se však nic neurodilo a ke slovu se dostali opět hosté.

Ve 31. minutě rozvlnit počtvrté v zápase slávistickou síť po asistenci Vágnera Václav Adamec. A o minutu a kousek později hosté přidali i pátý zásah. Nepopulárního „bůra“ zařídil Jan Slanina. Plzeňský forvard se dostal do skvělé pozice mezi levým kruhem a brankovištěm a nekompromisně zblízka poslal kotouč za Pittrova záda.

V závěrečném dějství se sešívaným dlouho dařilo odvracet četné útoky hostů, v 55. minutě však pošesté kapitulovali. Po Hollarově pobídce zpoza branky si přímo před Pittra nabruslil Dominik Soukup a zacílil přesně do červenobílé svatyně.

Plzeň ale ještě neřekla poslední slovo. Dvě minuty před koncem definitivně upravil skóre Stanislav Vajner, který se po kombinaci svých spoluhráčů dostal k puku na modré a vyslal na slávistickou klec tvrdý projektil. Kotouč doplachtil až za brankovou čáru a Západočeši stvrdili výsledek na 7:0 ve svůj prospěch.


Ohlasy trenérů

David Kuna (HC Slavia Praha): „Věděli jsme, že nás čeká velmi těžký soupeř. Asi nejsilnější soupeř, se kterým jsme mohli hrát. A podle toho to vypadalo. Ale chtěli jsme jít do zápasu s čistou hlavou a myslím si, že v první třetině se nám to docela povedlo. Byla hrozná škoda, že jsme po našich individuálních chybách dostali dva rychlé góly. Jinak nebylo klukům moc co vytknout. Byla tam bojovnost, nasazení. Měli jsme krátká střídání. V první třetině jsme soupeře přestříleli. Bohužel nás strašně srazily individuální chyby, které soupeř dokáže potrestat. Podle toho ten výkon šel dolů. Od druhé třetiny jsme začali přetahovat střídání, Plzeň toho využila a byla lepší. Hlavně ve hře na kotouči, v útočném pásmu a osobních soubojích. Výsledek vypadá hrozivě, ale kdybychom dokázali v první třetině vyprodukovat nějaký gól, udělat o jednu dvě chyby méně, tak to nakonec mohlo vypadat úplně jinak.“

Jan Snopek (HC Plzeň 1929): „Utkání se pro nás od začátku vyvíjelo pozitivně. Dali jsme dva rychlé góly, ale paradoxně nás to nijak neuklidnilo. Bylo tam z naší strany hodně nepřesností a trošku jsme polevili. Nevím, jestli to bylo ledem, nebo proto, že jsme některé situace podcenili. Je pravda, že ve třetí třetině jsme už nechávali puk hodně za sebou a kvalita odešla. Zaplaťpánbůh, že jsme ještě dali nějaké góly. Šance jsme si tam vytvořili. Ale nebyl to takový výkon, že bychom nad ním jásali. Vyhráli jsme zaslouženě, ale ještě to mělo hodně rezerv.“

Aktuálně na webu

BIOTRONIK Praha

Společnost BIOTRONIK zůstává partnerem HC Škoda Plzeň i pro další sezónu

Reprezentace U20

Reprezentační dvacítku čekají úvodní duely, popasuje se se Slovenskem!

A tým příprava

Indiáni zakončili suchou část letní přípravy na novou sezónu