Mladší dorost poprvé ztratil, bere ale z Chomutova dva body!

Plzeň - Divoký zápas zažili indiáni na severu Čech. Přestože svého soupeře více jak dvojnásobně přestříleli, skóre se přelévalo z jedné strany na druhou a nakonec Západočeši uspěli v nájezdech.

7. , so 7.10.2017
Chomutov - Plzeň
4:5sn
1:0, 2:2, 1:2 - 0:0
Branky a nahrávky: 10. Prokeš (Petrásek, Vrhel), 31. Holka (TS), 36. Koláček (Matějka), 60. Matějka (Koláček, Vaněk) – 33. Kremláček (Malát), 34. Marcel (Šiler), 50. Hollar (Hamšík, Ženíšek), 58. Kuchárik, rozh. náj. Malát. Průběh utkání: 2:2, 2:2, 3:2, 3:4, 4:4, 4:5.
Rozhodčí: Plachý – Ševic, Košťálová
Vyloučení 6:4
Využití 2:2
V oslabení 0:1
Střely na branku 18:39
Diváci 72
Chomutov Šatný (Šilhan) – Němec, Petrásek (C), Vaněk, Matějka, Kovár, Birhanzl, Martínek, Klika – Spudich, Králíček, Príhoda, Svoboda, Prokeš, Čech, Koláček, Štefančík, Holka, Vrhel
Plzeň Čech (41. Prchlík) – Páník, Hamšík, Pánek, Jiříček, Kremláček (C), De Sousa, Malák – Vágner, Slanina, Soukup, Hollar, Šiler, Marcel, Adamec, Malát, Ženíšek, Kuchárik, Kvasnička

Komentář

Oba týmy vstoupily do utkání velice opatrně a první vážnější šance se diváci dočkali až v deváté minutě, kdy se Soukup dostal zcela osamocen k odraženému kotouči před Šatným. Ten však následně předvedl skvělý zákrok proti Soukupovo střele a podržel tak svůj tým. V desáté minutě poté udeřili domácí. Michael Prokeš se dostal ke střele zhruba metr před Čechem. Ten sice jeho střelecký pokus dokázal vyrazit, ale následně si do vlastní sítě srazil kotouč jeden z jeho spoluhráčů – 1:0.

V osmnácté minutě se dostal zcela osamocen ke střele z levého kruhu Štefančík. Jeho pokus mířený ke vzdálenější tyči ale zastavil skvělým zákrokem Čech. V devatenácté minutě poté mohl udeřit po skvělé práci v mezikruží Koláček. Jeho střelecký pokus z otočky ale zastavila pravá tyč Čechovy branky. O minutu později mohl vyrovnat Hollar, ale v samostatném úniku nevyzrál na Šatného, neboť přestřelil jeho branku.

Druhá třetina začala vyloučením domácího Petráska. Domácí ale odehráli toto oslabení skvěle a ještě mohli udeřit, když se dostal Štefančík spolu s Vrhelem do úniku dva na jednoho. Štefančík to vzal vše na sebe, ale branku vstřelit nedokázal. V devětadvacáté minutě ujel všem obráncům Marcel Štefančík, ale na Čecha nevyzrál. V jednatřicáté minutě byl Tobiáš Holka faulován v samostatném úniku a rozhodčí tak nařídil trestné střílení, které chomutovský útočník s přehledem proměnil střelou o horní tyčku – 2:0.

Zhruba v polovině druhé třetiny ale udeřili hosté dvakrát za sebou a vyrovnali stav na 2:2. Nejdříve tvrdou střelou od modré snížil Vladimír Kremláček a poté o půl minuty později srovnal střelou z pravého kruhu k bližší tyči Marcel Marcel2:2. Piráti ale nesložili zbraně a v šestatřicáté minutě se dostali opět do vedení, když přesilovou hru využil Josef Koláček, který i s obrovským štěstím dostal kotouč za brankovou čáru střelou z pravého kruhu – 3:2.

Začátek třetí třetiny byl velmi opatrný z obou stran a první vážnější šance se diváci dočkali až v polovině poslední části a navíc to byla branka. Tomáš Hollar se dostal k odraženému kotouči těsně před Šatným a střelou ke vzdálenější tyči neměl problém rozvlnit síť – 3:3. V čase 57:17 byl vyloučen jeden z hostujících hráčů a domácí tak měli možnost rozhodnout zápas. Místo rozhodnutí zápasu ale přišel pro domácí problém, neboť Daniel Kuchárik otočil stav utkání brankou v oslabení – 3:4. Piráti se ale nevzdali a při hře v šesti bez brankáře minutu před koncem utkání vyrovnali zásluhou Jana Matějky, který rozvlnil síť tvrdou střelou od modré – 4:4.

Za stavu 4:4 tak následovalo pětiminutové prodloužení tři na tři, ve kterém ale branka nepadla. Jedinou vážnější šanci v prodloužení si vytvořili hosté, když Malát vypálil z mezikruží a Šatný vyrazil kotouč jen ke Kremláčkovi, který ale nedokázal kotouč umístit mezi tři tyče. Po prodloužení tak následovali samostatné nájezdy ve kterých byli stoprocentně úspěšní hosté, když dali gól z každého svého nájezdu a v dnešním utkání tak zvítězili 5:4 po nájezdech.


Ohlasy trenérů

Petr Vojan (HC Plzeň 1929): Dnes jsme podali, na naše reálné možnosti, opravdu velmi mizerný a podprůměrný výkon..... Kluci si musí uvědomit, že se na nás po povedeném začátku soutěže soupeři vždy dobře připraví, hrají velmi poctivě, obětavě a jednoduše. Dnes jsme do toho vstoupili opravdu lehkovážně, bez respektu k soupeři a tím i sami k sobě, k tomu jak trénujeme a jak chceme hrát. S tím, že vše půjde snadno a bez práce, že si z nás soupeř sedne na zadek, že si jen lehce dáme nějaké góly, potom večeři a pojedeme domů s vysokou výhrou jako obvykle, se opravdu nikam nedostaneme. Je to jen a jen o nás. Na hřišti jsme totiž, až na dobře provedené nájezdy, neukázali zhola nic. Na to, co jsme tam dnes předvedli, nemusíme trénovat x krát v týdnu dvoufázově, mít nadstandardní podmínky, speciální tréninky, stravu, regeneraci,...... Možnosti v týmu jsou, ale musí se pracovat každou minutu na ledě. Ne si o tom jen povídat na střídačce a hrát si na hvězdy. Soupeř nám zablokoval snad 20 střel, hrál celý zápas na stejné úrovni, stabilně v organizaci hry, zachytal mu výborně gólman a šel si za výsledkem se vším, co je k němu třeba.. A navíc jsme mu všechny góly doslova darovali. První vlastní, pak trestné střílení a dva v oslabení po naši nedůslednosti. Pro nás určitě vystřízlivění, snad poučení a jednoznačně návrat zpět na zem.

Aktuálně na webu

BIOTRONIK Praha

Společnost BIOTRONIK zůstává partnerem HC Škoda Plzeň i pro další sezónu

Reprezentace U20

Reprezentační dvacítku čekají úvodní duely, popasuje se se Slovenskem!

A tým příprava

Indiáni zakončili suchou část letní přípravy na novou sezónu