Juniorka po skvělém obratu zdolala v derby Energii!

Junioři Plzně zvládli vítězně i druhé utkání v sezoně v domácím prostředí, kde dokázali po tuhém boji přetočit utkání proti Karlovým Varům nakonec na svoji stranu.

3. , pá 15.9.2017, 17:00
LOGSPEED CZ Aréna
HC Plzeň 1929 - HC Energie Karlovy Vary
4:1
0:1, 2:0, 2:0
Branky a nahrávky: 29. Kokoška, 31. J. Roubal (Hanzlík), 41. Vavřička (TS), 60. Roubal – 9. Tlačil (Hrůša). Diváci: 70. Průběh utkání: 0:1, 4:1.
Rozhodčí: Malota - Rubáš, Tvrdík
Vyloučení 4:6
Využití 3:1
V oslabení 0:0
Střely na branku 44:35
HC Plzeň 1929 Kolář (Beran) – Kačena, Štěpánek, Staněk, Váchal, Čada, Sysel, Čechura – Reitspies, Markov, Hanzlík, Matiášek, Vavřička, Pour, J. Roubal, Kovařík, Kokoška, Červenka, Eret, D. Roubal, Rubner
HC Energie Karlovy Vary Grančarov (Špírek) – Pajk, Brabec, Vápeník, Hrůša, Kala, Klejna, Vodička – Chodounský, Horký, Tlačil, Salnikov, Kocík, Slabý, Pastyřík, Beška, Petrov, Halberštát, Janata, Habr, Procházka

Komentář

Úvod zápasu přistihl ve větší pohodě hokejisty Karlových Varů, kteří ihned začali ohrožovat gólmana Koláře. Plzeňský gólman ovšem dobrými zákroky držel svůj tým nad vodou a případně mu pomohla i branková konstrukce. Bezmocný byl ale už domácí brankář proti prudké střele Jana Tlačila z pravého kruhu, která skončila za jeho zády.

Indiáni se zpočátku příliš nedostávali na dostřel gólmana Grančarova, jelikož je v předfinální fázi a koncovce trápila nepřesnost. Vše se nicméně změnilo po přechodu do druhé části, v níž domácí tým výrazně přidal a přetočil skóre zápasu na svoji stranu. V přesilové hře nejprve hostující Procházka neprostřelil při přečíslení Koláře a následně musel přihlížet, jak na druhé straně Filip Kokoška doráží ze skrumáže kotouč do sítě.

O dvě minuty později navíc agilní Josef Roubal dostal nabídku Štěpána Hanzlíka, kterou nepohrdl a z blízkosti prostřelil Grančarova. Tlak Plzně pokračoval až do konce druhé části, kdy jen skvělý brankář Energetiků byl příčinou, proč domácí tým nevedl o více branek. Indiánům se ovšem vydařil vstup do třetí periody, v níž po nařízeném trestném střílení přidal třetí branku Jakub Vavřička.

Následně mohli snížit hosté, nicméně Marek Pastyřík dvě obrovské šance nevyužil, když ztroskotal na Kolářovi. Plzeňského gólmana poté podržela i jeho levá tyčka. Na druhé straně naopak neudeřil ze samostatného úniku Hanzlík. Pohledné utkání se poté uklidnilo a Plzeň dovedla duel v poklidu do vítězného konce. V závěru navíc doslova domlátil kotouč do prázdné branky Varů David Roubal. Všechny body proto zůstaly v Plzni.


Ohlasy trenérů

David Bruk (HC Plzeň 1929): Ze začátku to nebylo ono. Odehráli jsme špatně první třetinu, v níž byly Vary jasně lepší. Potom jsme se ale celkově zlepšili, především pohyb a důraz. Dostali jsme se zpět do zápasu využitou přesilovkou. Potom jsme měli dost šancí, ale zároveň jsme jich i dost neproměnili. Podržel nás ale i gólman, jelikož soupeř měl rovněž své příležitosti.

Pavel Arnošt (HC Energie Karlovy Vary): Začali jsme výborně, hráli jsme dobrý hokej první třetinu. Bohužel poté jsme už neudrželi kvalitu a organizaci naší hry. Srazili nás i nedisciplinovanost, fauly jsme soupeře dostali do zápasu. Plzeň má svoji kvalitu a poté si to už pohlídala. Přesto jsme mohli zápas dotáhnout, pokud bychom proměňovali šance. Celkově je to ale pro nás dobrá zkušenost do dalších zápasů.

Aktuálně na webu

Soutěž nejmenších indiánů

Soutěž nejmenších indiánů pod patronátem Jaroslava Špačka!

Rozhovor Tomáš Vlasák

​Tomáš Vlasák o velkých změnách: Mám z nich dobrý pocit

Reprezentace U20

Reprezentační dvacítka se dvakrát popasuje se Slováky!